“Valsts nekustamie īpašumi” par pusmiljonu algos advokātus, lai risinātu būvniecības strīdu ASV

Valsts nekustamie īpašumi

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iepirkumā par juridisko pakalpojumu sniegšanu saistībā ar būvniecības strīda risināšanu ASV ar kopējo līgumcenu 516 000 eiro uzvarējuši zvērinātu advokātu biroji SIA “TGS Baltic” un “Baker, Donelson, Bearman, Caldwell & Berkowitz”, vēsta portāls Jauns.lv, atsaucoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicēto informāciju.

VNĪ izpilddirektors Ojārs Valkers skaidro, ka juridisko pakalpojumu iepirkums ir saistīts ar vairāk nekā gadu ilgušām domstarpībām ar ASV uzņēmumu “Go Pro Construction”, kuram bija jāveic pārbūves un restaurācijas darbi VNĪ piederošā īpašumā Masačūsetsas avēnijā 2304, Vašingtonā, ASV. Attiecīgo ēku izmanto Latvijas vēstniecība ASV, un tā atrodas blakus vēstniecības ēkai.

“Go Pro Construction” 2021.gada pirmajā pusē uzvarēja iepirkumā par ēkas pārbūvi un restaurāciju. 2021.gada nogalē starp VNĪ un būvnieku “Go Pro Construction” radās domstarpības par līgumā noteikto būvdarbu apmēru, veikto darbu atbilstību projektam un kvalitāti. VNĪ ilgstoši centās vienoties ar “Go Pro Construction” par būvdarbu turpināšanu, taču šīm iniciatīvām nebija rezultātu, tādēļ 2022.gada maijā VNĪ vienpusējā kārtā līgumu izbeidza.

Atbildot uz līguma izbeigšanu, “Go Pro Construction” 2022.gada jūnijā iesniedza prasību tiesā pret VNĪ, pieprasot pilnu samaksu gan par demontāžas darbiem, gan arī par darbu otro posmu. 

Valkers informē, ka VNĪ minēto prasību uzskata par nepamatotu, jo samaksa par demontāžas darbiem ir veikta, savukārt otrā posma darbi līgumā noteiktajā kārtībā netika sākti. 

VNĪ ir cēlusi pretprasību par daļas no iepriekš avansā samaksātās naudas atmaksu par darbiem, kas faktiski nav veikti, kā arī pieprasījusi apmaksāt demontāžas darbu dēļ radītos zaudējumus.

Valkers arī norāda, ka atbilstoši starp VNĪ un “Go Pro Construction” noslēgtajam līgumam domstarpības un strīdi ir jārisina atbilstoši ASV regulējumam. ASV tiesību sistēma būtiski atšķiras no Latvijas tiesību sistēmas. VNĪ iepriekš nav saskārusies ar civiltiesisko strīdu risināšanu ASV, tādēļ efektīvākai interešu aizstāvībai nolemts piesaistīt juristus, kuriem šāda pieredze ir. 

Runājot par tiesvedības izmaksām, Valkers uzsvēra, ka minētie aptuveni 500 000 eiro ir prognozētā, aprēķinātā maksimāli iespējamā summa par visu tiesas procesu. Atkarībā no tiesvedības procesa gaitas faktiskās izmaksas var būt būtiski zemākas. Turklāt labvēlīga iznākuma gadījumā VNĪ pieprasījusi visu tiesvedības izmaksu piedziņu no būvnieka “Go Pro Construction”.

VNĪ dibināta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija, kas ir atbildīga par valsts politikas izstrādi valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas jomā. Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” veic Finanšu ministrijas valdījumā esošo valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, kas ietver arī to atsavināšanu un iznomāšanu, kā arī jaunu valstiski nozīmīgu būvniecības projektu attīstīšanu, lai nodrošinātu tiešās pārvaldes iestādes ar nepieciešamajām telpām to funkciju nodrošināšanai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gonors Ejs
Gonors Ejs

Un ko pie vella viņi tur pārbūvēja? Googles mašīna reizi gadā nobraukā tur garām, paskatijos – nekas tur nav mainijies pa 15 gadiem.

Gonors Ejs
Gonors Ejs

Pusmiljons aizies turp, 1/4 atgriezīsies kādam kabatā. Valdības mainās, bet šito budžeta izzagšanu ne1 neaptur.

:D:D
:D:D

Tiesāsieties ASV ar ASV kompāniju? Nopietni?

Bakss
Bakss

Portāls varēja papētīt ASV uzņēmumu un advokātu biroju un tad uzrakstīt. Tomēr starptautiska lieta!

aste
aste

Brīnišķīga iespēja izgāzties tiek izmantota. Par to algas padomē un valdē tajā NIA ir atbilstošas spējam apgūt līdzekļus. Tā jau tam jābūt zem tās ministrijas spārniņa

Ha Ha
Ha Ha

Vai tad nebija izdevīgā tiesāties kaimiņu Krievijā? Būtu lētāk!

Derdz
Derdz

Auzas latvietim un valsts gudrībai un tālredzība, un vēlētos, lai publicē līgumu starp vni un juristiem

pēriens baznīcā
pēriens baznīcā

ka tik beigās nesanāk arī ar juristiem tiesāties