Valsts atbalsts nav glābis virkni uzņēmumu no likvidācijas

slēgts, atslēga

Lursoft dati rāda, ka atsevišķos gadījumos arī atbalsta saņemšana nav glābusi uzņēmumus no likvidācijas, jo līdz pētījuma sagatavošanai likvidēti jau 33 uzņēmumi, kuriem pērn piešķirts atbalsts Covid-19 krīzes seku mazināšanai.

Lielākā daļa šo uzņēmumu (29) saņēmuši atbalstu dīkstāves pabalsta izmaksās darbiniekiem. Vairāk nekā pusē gadījumu dīkstāves pabalsti izmaksāti vairākkārt. Piemēram, būvniecības un ainavu arhitektūras firmai SIA “ARROW+” un pasākumu organizētājiem SIA “Atturīgi romantiskais” – pat piecas reizes. Pēdējo reizi šo abu uzņēmumu darbiniekiem dīkstāves pabalsti izmaksāti aizvadītā gada vasarā, bet uzņēmumi likvidēti gada beigās. SIA “Atturīgi romantiskais” īpašniecei pieder arī 50% kapitāldaļu pasākumu organizēšanas firmā SIA “Ūdensputni”, kas atlīdzību dīkstāvē esošo darbinieku pabalstam saņēmusi arī aizvadītā gada decembrī un šogad janvārī. Šobrīd uzņēmumam uzkrāts 10,7 tūkst. EUR liels nodokļu parāds, tiesa, pērn jūnijā VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem. 

Lursoft izpētījis, ka no likvidētajiem uzņēmumiem, kuri saņēmuši valsts atbalstu, vairāk nekā pusei (20 uzņēmumiem) pērn nav reģistrēti nodokļu parādi, kas pārsniegtu 150 eiro.

Piektā daļa no visiem likvidētajiem atbalsta saņēmējiem strādājuši sabiedriskās ēdināšanas sektorā.  

Lursoft dati rāda, ka šie uzņēmumi 2019.gadā katrs nodarbinājuši vidēji 4 strādājošos un nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā kopā samaksājuši 887,1 tūkst. EUR. No tiem lielākais nodokļu maksātājs bijis nekustamo īpašumu jomā strādājošais SIA “ELIPSE BLC”, kas valsts kopbudžetu aizpērn nodokļu maksājumos papildinājis par 525,4 tūkst. EUR. Uzņēmums 2019.gadā apgrozījis 2,3 milj. EUR un nopelnījis 1,1 milj. EUR. Pēdējos divus gadus pirms likvidācijas SIA “ELIPSE BLC” kapitāldaļu turētājs bijis SIA “Mariner Logistics”. Šobrīd, pēc Lursoft pieejamās informācijas, minētajam uzņēmumam vairs nepieder kapitāldaļas nevienā citā kapitālsabiedrībā. 

Pēc 2020.gada jūlija neviens no likvidētajiem uzņēmumiem atbalstu vairāk nav saņēmis, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar