„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

EGILS HELMANIS

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.

Uzdrošinos apgalvot, ka „sabiedriskie” mediji, vismaz pēdējos 10-15 gadus, ir mērķtiecīgi slāpējuši no savas infotelpas jebkuru patriotisku un nacionālām interesēm atbilstošu viedokli, veidojot pie varas esošajai politiekonomiskajai interešu grupai izdevīgu sabiedrisko domu, kā arī nepagurstoši retranslējuši un popularizējuši krievijai izdevīgus viedokļus.

Pašlaik „sabiedrisko” mediju vadošā kārta savās sajūtās ir kļuvuši tik visvareni, ka uzdrošinās tiešā tekstā apvainot Latvijas sabiedrību naida runā tikai tādēļ, ka tā atsakās pieņemt faktu, ka par tās maksātajiem nodokļiem tiek baroti kremļa naratīvu paudēji, krievu valodas aizstāvji un tradicionālo vērtību grāvēji.

Un, kas ir vēl pārsteidzošāk, šī cilvēku grupa atklāti met izaicinājumu arī drošības dienestiem, kuri gan Nacionālās drošības koncepcijā, gan gada pārskata ziņojumos norāda, ka krievu valodas saglabāšana sabiedriskās saziņas telpā ir tiešs krievijas varas mērķis. Šajā sakarā ir vērts citēt fragmentu no minētās mediju atklātās vēstules:

“Toties likumdevējs vieglu roku nobalsoja par paslepus nacionālās drošības koncepcijā iemānīto aizliegumu sabiedriskajiem medijiem no 2026. gada veidot saturu vienā no mazākumtautību valodām – krievu.” Manuprāt, šī ir esence, kas ataino minēto cilvēku izpratni par Latvijas nacionālajām interesēm un “vārda brīvības” saturu.

Lasot internetā komentārus par šo notikumu, īpaši precīzs šķita Jurģa Liepnieka teiktais (skatīt pievienoto attēlu).

Pilnībā piekrītu šai diagnozei, un uzskatu, ka „sabiedriskie” mediji to pašreizējā veidolā ir drauds Latvijai, un būtu likvidējami/reorganizējami/pārveidojami nekavējoties!

LSM uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju “Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā…

Posted by Egils Helmanis on Sestdiena, 2024. gada 6. aprīlis

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zeķubikšu stūrmanis
zeķubikšu stūrmanis

Sāktu noticēt sabiedriskajiem mēdijiem, ja viņi sāktu publiski šketināt, aptaujājot tā laika iesaistītos un šīlaika partiju aktīvistus par šo https://youtu.be/L84Om_u4IJY?si=iOfDBoPueDBNyeXC ( pēc 10.min). Nez kādēļ liekās, ka vērtējumu, kaut vai Skandināvijas valstu izpratnē, dod konkrētos neglaimojošos formulējumos. Pats viedais formulētājs mēģina sludināt “jauno/tradicionālo normalitāti” vai pilnīgu dezorientētību par to, kur ģeogrāfiski atrodas valsts.

korups
korups

Un.kā helmanim ar maizes klaipu ievākšanu?

vecās 1984 pasaules noriets
vecās 1984 pasaules noriets

Sabiedriskos medijus patērē tikai vecie boomeri. Jaunieši sen vairs tādus neskatās. Tiktokā ir viss. Man nedaudz virs 30, mājās nemaz nav televizora. 9 gadus jaunākais brālis televizoru pat bērnībā neskatījās. Mana paaudze un jaunāki lieto platformas, kurās nav cenzūras, kurās nelien visādas Spriņģes ar savu konteksta trūkumu. Cilvēkiem ir saprotams konteksts, Spriņģei vienmēr trūkst. Spriņģe un pārējie vecie, un ar varu saaugušie mediji vēl nevar izkāpt no padomju laikiem, visur lien ar savu cenzūru, meliem un propagandu, tieši kā padomju gados, kad bija auguši. Tagad tā sauktajā “brīvajā pasaulē” pat apspriež ka tiktoku vajagot aizliegt. ASV taisoties piespiest ķīniešus pārdot.… lasīt vēl »

Jefiņš
Jefiņš

Tur jau tā problēma, ka Tktokā ir viss – sūdi samaisīti ar pērlēm, bet sabiedriskie mediji arī sāk kultivēt sūdu krātuvi. Ja vēl varēja kaut kā izvilkt pērles no Tiktok, Facebook un Tvitter salīdzinot ar sabiedriskajiem medijiem, tad tagad visos būs sūdi.

Meh
Meh

Kad uzzināju, k Mairim Briedim info par karu Ukrainā nāk no TikTok, ar to viss izteikts, kas tie tādi, kam pasaule ir TikTok.

@Meh
@Meh

Mēs varam padiskutēt ko stāstīja par karu Ukrainā Panorāma, LTV, delfi, tvnet, lsm.lv, CNN, BBC. Ko twiterī “eksperti” runāja. Jā protams arī tiktokā ir fake, bet ar ko fake tiktokā sliktāks par fake twiterī?

ērce
ērce

Kamēr cilvēki turpinās balsot par tādiem “vienotībniekiem”, padomiešiem un puskoka lēcējiem, tikmēr nekas uz labo pusi nemainīsies.

cccc
cccc

bet kura partija tāda nav//iesaki !!!!!

krokodils
krokodils

Ar medijiem ir problēmas, jo viņi ir pieejami par naudu vai caur valsts pārvaldes struktūrām, citādi viņus nekas neinteresē.

Jefiņš
Jefiņš

Varda brīvība ir tik liela cik to pieļauj mediji.

nagla
nagla

Par vārda brīvību un atšķirīgiem viedokļiem ir katram savs “pareizais” priekšstats. Negribu dzīvot valstī, kur ir tikai “viena taisnība visiem”, un viss atšķirīgais tiek nosaukts par Kremļa naratīvu.

Gada glezna
Gada glezna

Vārda brīvība nav visatļautība. Tas īpaši attiecas uz žurnālistiem.

Ļura
Ļura

Interesanta tā ļurināšanas. Ja reiz tāda konfrontācija, tad tomēr ar venādām iespējām- kamēr lasītājiem nemaksa par lasīānu un skatīšanos, arī medijus jāatslēdz no valsts un pšvaldību budžeta fiannsējuma. Tad ar lidzīgām iespējām. Āvalstu mediji tikai priecīgi būs jaunus lietotājus savamproduktam iegustot un tulkotāji jau nodrošina br’vu lasīšanu. Vietējais lasītājs neuzzinās tiai neko jaunu tenkās par kondženes publiskā namajaunumem, noķerto dzeronīšu skaitu pe stūres, PRO vagankas konduktora kārtējam peļķēm un nekompetenci, čakšes nespēju, un kā ciest vissskaistak….. pārējais viss jau atdzejojums no citam lapām

Gada glezna
Gada glezna

Ļura kā jau Ļura, pat pamatskolas līmeņa gramatiku nav mācījusies.

Šļura
Šļura

“kondženes”? Kas tas tāds?