Portāls: VID vadība slēpj ziņas par vismaz desmit par korupciju aizturētiem muitas darbiniekiem

muita

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadība joprojām slēpj no sabiedrības informāciju par vismaz desmit aizdomās par korupciju aizturētiem muitas darbiniekiem, vēsta Pietiek.com.

Pietiek ziņo, ka VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) darbinieki pēdējo divu nedēļu laikā ir veikuši daudzskaitlīgas VID Muitas pārvaldes darbinieku aizturēšanas. Aizturēšanas, kratīšanas un citas procesuālās darbības tika veiktas Rīgas Brīvostas muitas punktā, Rīgas lidostas muitas punktā, Muitas pārvaldes telpās centrālajā VID ēkā, kā arī aizdomās turamo dzīvesvietās.

Aizturēto vidū ir gan ierindas darbinieki, gan muitas punktu vadītāji, gan augstāka līmeņa Muitas pārvaldes darbinieki. Kratīšanu laikā ir izņemti pierādījumi par ilgstoši veiktām koruptīvām darbībām.

Tiem, kuri neizprot, kā šādu informāciju var slēpt no sabiedrības, ir jāsaprot notiekošā fons. Pašreiz amatā vēl esošais finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) ir atstādinājis VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi no amata tieši muitā neveikto pārmaiņu dēļ.

Pašlaik notiekošās disciplinārlietas ietvaros I. Jaunzeme ir uzsvērusi, ka muita viņas, Muitas pārvaldes direktora Raimonda Zukula un viņa vietnieces Sandras Kārkliņas-Ādmines vadībā ir strādājusi lieliski, korupcijas riski ir izslēgti, tādēļ Finanšu ministrijas pieprasītās pārmaiņas ir nepamatotas.

Tādēļ Jaunzemei ir ārkārtīgi neizdevīgi, ja parādītos informācija par kārtējiem korupcijā pieķertiem muitas darbiniekiem, kas liecinātu, ka korupcija muitā viņas vadībā ne tikai nav izskausta, bet ir ieēdusies struktūrā no ierindas darbiniekiem līdz pārvaldes vadībai. 

I.Jaunzeme ir tā, kura, draudot ar disciplinārsodiem, ir izdevusi rīkojumu, kas aizliedz  VID darbiniekiem sniegt jebkādu informāciju medijiem bez viņas padomnieka komunikācijas jautājumos Andreja Vaivara atļaujas. Savukārt A.Vaivars ļoti labi saprot, ka I.Jaunzemes atbrīvošana no darba arī viņam nozīmēs siles zaudēšanu.

Tādēļ šobrīd VID vadībā ir izveidojusies cilvēku grupa, kuri ļoti grib saglabāt amatus un kuriem ļoti traucētu patiesas, bet neērtas informācijas publiskošana. I. Jaunzemei tas nozīmētu zaudēt pamatu viņas apgalvojumiem par korupcijas neesamību muitā, R. Zukulam un S. Kārkliņai-Ādminei tas visdrīzāk nozīmētu amatu zaudēšanu, bet par A. Vaivaru vispār nav vērts izteikties.

Ja ne mediji, tad varbūt politiķi sadūšosies uzdot  pašreizējai VID vadītājai Indrai Kārkliņai jautājumu: kā tad tur īsti ir ar tiem aizturētajiem muitniekiem?

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
veselības ministrs daniēls
veselības ministrs daniēls

Nav miera miškas uļmana draudziņam lapsam. Ta jau vai tik nebūs latvijas pasta banka iesaistīta nelikumīgajās muitas drabībās. Vai mono? Tik rezultāts aktīvajai darbībai – cista

Stienis
Stienis

Reāli uzjautrina tava uzstājīgā vēlme piedēvēt Lapsam draudzību ar to urlu. Turpini, tev labi sanāk. Bet tu saproti, cirks jau ir aizbraucis…

Seko norādēm
Seko norādēm

Ievadi meklētājā vārdus Lapsa Uļmans Pietiek un izleks laukā publikācijas par viņu sadarbību un gan jau arī draudzību 2015 gada beigās un 2016 gadā.