Latvija starptautiskajos finanšu tirgos aizņēmusies 750 miljonus eiro

Latvija starptautiskajos finanšu tirgos aizņēmusies 750 miljonus eiro, liecina Valsts kases publiskotā informācija.

Valsts kase otrdien, 10.janvārī, Latvijas vārdā starptautiskajos finanšu tirgos emitējusi piecu gadu eiroobligācijas, piesaistot finansējumu 750 miljonu eiro apmērā ar ienesīgumu 3,693% un fiksēto kupona likmi 3,5%.

Kopējais pieprasījums pēc Latvijas eiroobligācijām bija lielākais kopš 2015.gada, sasniedzot 3,7 miljardus eiro, informē Valsts kasē, norādot, ka pieteikumi saņemti no vairāk nekā 140 investoriem.

Vērtspapīrus iegādājās investori no dažādām Eiropas valstīm, piemēram, Lielbritānijas, Vācijas, Austrijas, Ziemeļvalstīm, Francijas, Beniluksa valstīm.

Emisijas vadošās bankas bija “Citigroup Global Markets Europe”, “Deutsche Bank”, “Erste Group Bank” un “Nomura Financial Products Europe Gmbh”.

Pēdējo reizi Latvija starptautiskajos finanšu tirgos aizņēmās 2022.gada 20.oktobrī, kad Valsts kase starptautiskajos finanšu tirgos emitēja obligācijas 850 miljonu eiro apmērā ar ienesīgumu 4,198% un fiksēto kupona likmi 3,875%. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2027.gada 25.marts.

Kopējais pieprasījums pēc Latvijas eiroobligācijām pērn oktobrī pārsniedza 2,1 miljardu eiro. Kopumā tika saņemti pieteikumi no vairāk nekā 80 investoriem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jenotība
Jenotība

Tāpēc ka vienotība jau neko citu neprot kā tikai aizņemties. Atdot jau vajadzēs citiem, Beigās cilvēki ievēlēs opozīcijas partijas, bet tieši tad būs jaatdod nauda ko tagadējie zagļi aizņemās un izterē. Un vainīgas jau būs tās partijas, ka pie viņām jau būs sliktāk, jo nevarēs tērēt aizņemtu naudu, būs jāstrādā, jākrāj un jaatdod.

Krišnaīts Privatizātors
Krišnaīts Privatizātors

Kādiem citiem? Jāatdod (naudas vietā, kuras protams nebūs) būs latvenergo, latvijas valsts meži (tie jau pašlaik tiek kārtoti atbilstoši labai “korporatīvai pārvaldei”), rīgas satiksme un varbūt ostas

Martin
Martin

Ar vienu roku Latvija aizdod naudu (pensiju 2 līmeni) arzemju kompānijām ar otru roku aizņemas no šīm pašām kompānijām. Uzminiet kurš no tā iegūst un kurš zaudē :)

Jānis
Jānis

Normāli, 1.6 mljrd 4 mēnešu laikā!
Tā turpināt!

apjātā nācija
apjātā nācija

Tas tak valdības deklarācijā nebij paredzēts!

Brīnumdaris (Čudars)
Brīnumdaris (Čudars)

Ī ī hā. Labais. Bankrots nav tālu. Drīz mana ministrijas varēs sākt darbu. Ļausim arī nopelnīt dažâdiem possesoriem.