Jurģis Liepnieks par šībrīža lielāko sensāciju

Mākslīgā intelekta sarunu modelis šobrīd ir vismaz tāda paša līmeņa tehnoloģiskā revolūcija kā interneta izgudrošana, vai pat vēl nozīmīgāka – kā ratu riteņa vai šaujampulvera izgudrošana. Kā tas ietekmēs cilvēces nākotni, domās dalās rakstnieks Jurģis Liepnieks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
gf
gf

Baigā jau nu sensācija, Liepniek… Nekas vairāk par datu bāzi, kas operē saknē ar cilvēku intelekta produkciju. Un kā redzam pēc globālās situācijas – vienīgais, kur cilvēces kolektīvais intelekts var novest – ir strupceļš! :) Bet Tu, Liepniek, joprojām drīksti par to sajūsmināties;)

Gada glezna
Gada glezna

Ik pa brīdim parādās šāda veida sensācijas.
Te minēšu tikai divas.
1) Izrādās Amerikā ir kāds ģeniāls šahists. Vēlāk izrādījās, ka tas ir tīri pieklājīgs lielmeistars, un viss (atļaušos šī lielmeistara uzvārdu nenosaukt).
2) Sensacionāla šaha programma, kas izmanto pašmācības principus – visas pārējās progrmmas ir izmetamas miskastē. Vēlāk izrādījās, ka matemātikā jau sen zin, kas tas tāds ir neironu tīkls.
3) Tagad par nākotni pasaciņas. Ja mākslīgā intelekta ierīces tiks lielos apmēros saražotas, tad tās demokrātiski nobalsos, ka cilvēks ir ļoti slikta mākslīgā intelekta parodija, un tādēļ kā novecojusi iekārta jāizņem no apgrozības. Ar to arī apsveicu visus pārgudreļus.

Egons
Egons

Vai šis ir Gobzems Nr. 2 ?

Vientiesis
Vientiesis

Liepnieks ir smgi atpalicis un neprot atšķirt kvantitatīvus lēcienus no kvalitatīviem.

Dziesmu un geju svētki
Dziesmu un geju svētki

Diez vai tu Vientiesīt esi spējīgs atšķirt praidu no Vispārīgo latviešu Dziesmu un deju svētku gājiena?

Apelsīns Mehāniskais
Apelsīns Mehāniskais

Šis primitīvais AI chatbots jau tagad spēj izveidot labākus un dziļākus dziesmu tekstus nekā 96% pašreizējie estradņiki divstūri, intari, bujāņi, astramiluriousi, un cita varza – bet diemžēl šo estradņiku patērētāji to nekad nesapratīs… Otrs variants, ka māksla kā tāda pazudis, jo daudzi izmantos šādus algoritmus, lai apmierinātu esošo pieprasījumu.. Realitate kopēs un atdarinās virtualo realitāti.

Vientiesis
Vientiesis

Mehāniskais nezinītis.

Daņiļēvichs
Daņiļēvichs

Gribi teikt, ka chatbots spēs izdomāt vēl labākas latviešu zīmes priekš deju svētkiem Daugavas stadionā, kuras bērniem izveidot?

Modž
Modž

Tu aizmirsi visiem divstūriem, bujāņiem u.c. pieskaitīt sevi. Esmu pārliecināts, ka ar māksl. intelekts varētu būt daaaudz aizraujošāks sarunu biedrs par tevi.

Vāvere
Vāvere

Neko viņš nespēj, lūk, es radīju nedēļas laikā ŠEDEVRU

Hoi lalla, trallala,
Mīlestība ziemas vakarā.
Trādi rīdi, rampairīdi
Stāsti nu, man, par savu dzīvi!

Vai tiešām, jūs nesaprotat, ka nekāds AI nekad nespēs izkonkurēt ĪSTU dzjenieku? Vai spēs jelkad kaut pietuvināties manām vārsmām?

Māras Zeme
Māras Zeme

Ko AI var dot Eiropas Savienības nabadzīgākajai valstij? Vai AI sargās Latvijas – Baltkrievijas robežu? Vai AI vairos heteroseksuālus latviešus Latvijā? Vai AI izārstēs no alkohola un azartspēlēm atkarīgos latviešus? Padarīs latviešus mazāk skaudīgus, gudrākus, vīriešus vīrišķīgākus un sievietes sievišķīgākas? Vai AI atvērs latviešiem 7 čakru un latvieši sapratīs, ka viņu kultūras dievietes Māra Zālīte un Māra Lāce patiesìbā ir vīrieši?

aa10aa
aa10aa

baidos, ka tev taisnība, Latvijai neko nedos. Te jau galvenais ir valsts un sabiedrības čakarēšana un apzagšana