Jaunzemes pēdējā „dāvana” Prusakam un „Juraša brigādei”

Ieva Jaunzeme

Portāls “PIETIEK

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pēc vairākus gadus ilgas neprofesionālas VID vadīšanas ir pierādījusi, ka pat veca draudzība ar Jaunās vienotības ministriem un „īpašu lūgumu” izpilde augstām amatpersonām, kas savu amatu jau zaudējušas, nepalīdz noturēties savā amatā. Tomēr kā kārtīgai Jaunās vienotības ideju nesējai darba vietas atstāšana bija jāpasniedz kā pašas izdarīta izvēle.

2023. gada 28. jūlijā iesniedzot finanšu ministram iesniegumu par amata atstāšanu no 2024.gada 11. februāra I. Jaunzeme Valsts ieņēmumu dienestā strādājošajiem deva cerību, kad beidzot neprofesionalitātes un absurda periods ir beidzies. Tomēr šis iesniegums VID strādājošajiem vienlaicīgi bija kā signāls tam, ka atlikušie mēneši būs visatļautības laiks.

Atceramies, ka pagājušā gada beigās I. Jaunzemes vairākkārtējie centieni Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amatā bez konkursa iecelt ar Juri Jurašu un noziedzīgo pasauli cieši saistīto Aigaru Prusaku, neguva panākumus, kā rezultātā viņa bija spiesta rīkot kaut arī formālu, bet konkursu, kurā ar lielām grūtībām uzvarēja A. Prusaks, kam pēc tam ilgi nācās gaidīt, kamēr “vajadzīgie cilvēki” pārliecinās Valsts drošības dienestu, piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

Zīmīgi ir tas, ka šī gada vasarā, kamēr A. Prusaks gaidīja pielaidi valsts noslēpumam, tiesību sargājošās iestādes veica kratīšanu A. Prusaka vietnieces Natālijas Dolgovas īpašumos un apcietināja viņas vīru Raiti Dolgovu (Aizdomās par darbošanos Krievijas specdienesta uzdevumā aizturētie Latvijas pilsoņi saistīti ar VID un tiesībsargājošām iestādēm – Puaro.lv). Politiskajās aprindās ar lielu ticamības pakāpi tiek runāts, ka savas vietnieces Natālijas Dolgovas un viņas vīra Raita Dolgova “ziedošana” bija maksa par to, lai Valsts drošības dienests piešķirtu pielaidi A.Prusakam.

Šāda labi pazīstama un senu draugu “ziedošana” vajadzīgajā situācijā A.Prusakam nav nekas svešs. Savu karjeru A.Prusaks vienmēr ir veidojis, pateicoties tam, ka īstajā laikā “ziedo” savus draugus vai pat tuvus cilvēkus.

Nevarēšana A.Prusaku bez konkursa apstiprināt nozīmīgajā amatā I.Jaunzemi piespieda rīkot konkursu arī uz citiem amatiem Nodokļu un muitas policijas pārvaldē. Formālā konkursā uz vakanto izmeklēšanas daļas vadītāja vietu uzvarēja Prusaku ģimenei pietuvinātais Oļegs Ivankins, kura karjeras izaugsmes iespējas aprāvās līdz ar nesaskaņām Prusaku ģimenē. Kā kompensācija Oļegam Ivankinam tika piedāvāts perspektīvs amats Eiropas Prokuratūrā, vienlaicīgi iegūstot vēl vienas dzirdīgas ausis un J. Jurašam lojālu cilvēku prokuratūrā.

I.Jaunzemei, neskatoties uz grūtībām, izdevās savos pēdējos darba mēnešos apstiprināt A.Prusaku par Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktoru. Lai nostiprinātu A.Prusaka pozīcijas, I.Jaunzeme, pārkāpjot visus VID iekšējos normatīvos aktus, ar savu parakstu apstiprināja jebkuru A.Prusaka ieceri, jo nekādu atbildību par to viņa vairs nenesīs.

Tā par izmeklēšanas nodaļas vadītāju bez nepieciešama konkursa tika apstiprināta kārtējā ilggadējā Prusaku ģimenes draudzene Alla Petrova (Liberte). Vienīgais A.Petrovas (Libertes) sasniegums, strādājot Nodokļu un muitas policijas pārvaldē, līdz šim bija tuvā draudzība ar Prusaku ģimeni.

To, ka izmeklēšanas nodaļas vadītāja amats ir ļoti iekārojams, norāda arī tas, ka Alla Petrova (Liberte) nepilnu divu simtu eiro algas pielikuma dēļ ir gatava katru dienu doties no Jelgavas uz Rīgu, ceļā iztērējot vairāk līdzekļu, nekā ir algas pielikums.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fakc
Fakc

Izrādās, Jurašs un Prusaks ir brigadieri :]]
Jurašs – gandriz par noslēpumu izpļekarēšanu notiesāts brigadieris, bet Prusaks – vēl tik brigadiera kandidāts.

Jefiņš
Jefiņš

tarakānus parasti nedāvina, viņi paši atnāk.