Jaunzeme turpina bīdīt Prusaku

Aigars Prusaks

Kopš tika publicēta informācija par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ievas Jaunzemes lēmumu Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) direktora amatā bez konkursa ielikt VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāju Aigaru Prusaku, I.Jaunzeme turpina arvien vairāk sapīties melos, portālam Pietiek raksta kāds lasītājs.

Pretēji I.Jaunzemes apgalvotajam, ka tāda lēmuma nav bijis, VID lietvedībā ir saglabājušās pēdas šādai rīcībai. Arī Finanšu ministrijā ir pierādījumi, ka I.Jaunzeme bija ieradusies vizītē pie finanšu ministra Arvila Ašeradena (Jaunā vienotība), informējot viņu par plāniem attiecībā uz A.Prusaku.

Par I.Jaunzemes meliem droši vien varētu pastāstīt arī pats A.Prusaks, kurš bija sagatavojies pildīt jaunā amata pienākumus no 13.februāra, bet kuram ar lielā(ka)s naudas pelnīšanu nu būs jāgaida līdz maijam.

Kāpēc līdz maijam? Tāpēc, ka tad tiks pieņemts lēmums par A.Prusaka atzīšanu par labāko kandidātu uz NMPP vadītāja vietu.

Kāpēc tāda pārliecība? Tāpēc, ka ceturtdien I.Jaunzeme bija sasaukusi NMPP vadības sapulci, kuras laikā informēja VID policijas pārstāvjus par plānoto konkursu uz NMPP direktora vietu. Vienlaikus I.Jaunzeme nespēja noturēties un izpļāpājās, ka viņa pati kā konkursa uzvarētāju redz A.Prusaku.

Tā kā šādas sapulces nenotiek faktiski nekad, NMPP pārstāvji I.Jaunzemes uzstāšanos uztvēra kā spiedienu nesarežģīt viņai dzīvi un ļaut A.Prusakam ar savu komandu pārņemt ietekmīgo amatu. 

Meli un aizkulisēs pieņemti lēmumi par personālijām ir I.Jaunzemei raksturīgs darba stils. Atcerēsimies kaut vai I.Jaunzemes plānus par rotāciju VID vadībā, kad 20 vadošiem VID darbiniekiem tika izsūtītas vēstules par plāniem viņus rotēt. Ar vairākiem no tiem I.Jaunzeme pat veica pārrunas un daži pat piekrita plānotajām izmaiņām.

Tomēr pēc informācijas noplūšanas medijos I.Jaunzeme paziņoja, ka nekas tāds nav bijis. Tas, ka viņa pati savas neprasmes dēļ bija izsūtījusi rotējamo darbinieku sarakstu visiem VID darbiniekiem, ir viens. Otrs – VID darbinieki, kuriem bija saruna ar I.Jaunzemi par šo tēmu, joprojām brīnās, kas tad tās bija par vēstulēm un ar ko tik līdzīgu I.Jaunzemei viņi runāja par tām.

Savukārt par A.Prusaka saistību ar bēdīgi slaveno Juri Jurašu un kopīgi izmantotajām metodēm jumta likšanas biznesā ir stāstīts jau vairākkārt. Tādēļ izbrīnu rada I.Jaunzemes ārkārtīgi lielās pūles ielikt šajā amatā tieši šādu – ar neviennozīmīgu reputāciju apvītu personāžu. Vai tiešām A.Prusaka rīcībā ir tik kompromitējoša informācija par pašu I.Jaunzemi, viņas māti Vizmu Vilumsoni vai sakariem ar kādu vēlēšanās zaudējušas partijas pārstāvjiem?

Savukārt jautājums “konkursa” komisijas pārstāvjiem – Valsts drošības dienesta vadītājam Normundam Mežvietam, Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam, ģenerālprokuroram Jurim Stukānam un Valsts robežsardzes priekšnieksam Guntim Pujātam – kā jūs vērtējat VID ģenerāldirektores I.Jaunzemes rīcību, vēl pirms oficiāla konkursa uz VID NMPP direktora amatu izsludināšanas paziņojot viņai vēlamo uzvarētāju?

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Glorija
Glorija

Bīdīt viņu gultā ?

Collateral damage
Collateral damage

Ko nu kasaas? Jau peec attela redzams, ka cieniijams profesionaalis un iists intelekta gigants….

Krišjānis
Krišjānis

Taču ļaujiet astoņkājim darboties , nebāžat degunu , kur nedrīkst !