Jaunzeme mēģina izmeloties, atcēlusi rotācijas pārrunas ar Podiņu un Pelēko

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, izbijusies par reakciju uz TV3 noplūdināto informāciju par viņas plāniem aizrotēt no amatiem vairākus vadošus VID darbiniekus, ir atcēlusi jau ieplānotās rotācijas pārrunas ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšnieku Kasparu Podiņu un savu vietnieci Daci Pelēko.

„VILTUS ZIŅA!!! TV3 raidījumā Nekā personīga žurnālista Andreja Vaska apgalvojumi, ka Valsts ieņēmumu dienestā plānots rotēt augsta ranga amatpersonas Daci Pelēko, Kasparu Podiņu, Ingu Brutāni un Santu Garanču, neatbilst patiesībai! Jau pirmdien, 17.01.2022 raidījums saņems VID prasību atsaukt nepatiesos apgalvojumus,” – ar šādu paziņojumu I. Jaunzeme nāca klajā svētdienas vakarā savā Facebook profilā.

Taču realitāte nedaudz atšķiras no skaļā paziņojuma, – bez kādas plašākas publicitātes I. Jaunzeme jau ir atcēlusi rotācijas pārrunas gan ar K. Podiņu, gan ar D. Pelēko, lai gan līdz tam viņas plānos patiešām bija abus aizrotēt uz citiem amatiem un pēc tam nostādīt savu „draugu” – finanšu ministru Jāni Reiru notikuša fakta priekšā.

Lai gan I. Jaunzeme ir nobijusies gan no reakcijas, kādu izraisījušas ziņas par iecerēto apjomīgo rotāciju, gan no J. Reira draudīgajiem izteikumiem intervijā pirmdienas laikrakstā Diena, un „ieslēgusi atpakaļgaitu”, viņai var neizdoties izlikties, ka noticis vienkārši pārpratums.

Cita starpā visi 18 augstākie VID vadības pārstāvji ir saņēmuši I. Jaunzemes vēstules, kuras nav iespējams izprast citādi kā skaidras norādes uz iespējamām rotācijām, turklāt tās saņēmušas arī amatpersonas, kuras savā amatā nav pavadījušas piecus gadus, kas tiek minēti kā neformāls aizrotēšanas iemesls. Šīs vēstules jebkurā brīdī var tikt uzrādītas sabiedrībai, un I. Jaunzeme to labi apzinās.

Pilns vēstuļu saņēmēju saraksts ir šāds:

Ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā

Finanšu pārvaldes direktora vietniece, daļas vadītāja Ināra Solosteja

Informātikas pārvaldes direktora vietniece, daļas vadītāja Nataļja Prjažeņņikova

Slepenības un drošības režīma nodrošināšanas daļas vadītāja vietnieks Uldis Mugarevičs

Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktore Inga Brutāne

Pārvaldes direktora vietniece Ināra Šmite

Pārvaldes direktora vietniece Iveta Buškevica

Nodok|u nomaksas veicināšanas pārvaldes direktore Santa Garanča

Pārvaldes direktora vietniece Ina Reinšmite

Pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane

Muitas pārvaldes direktora vietniece Ingrīda Gulbe-Otaņķe

Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance

Pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova

Pārvaldes direktora vietniece Baiba Šmite-Roķe

Nodrošinājuma pārvaldes direktore Antra Gremzde

Pārvaldes direktora vietniece Maija Brigmane

Pārvaldes direktora vietnieks Aivars Ribickis

Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš

Nav gan izslēgts, ka no lampas izlaisto džinu tajā tomēr nebūs iespējams iedabūt atpakaļ un I. Jaunzemes neizdevušies rotācijas plāni vieniem grupējumiem radīs triumfa sajūtu par savu neaizskaramību, savukārt citiem – nepārvaramu vēlmi tomēr mēģināt panākt savu. Rezultāts var būt vēl neredzēts „mentu karš” VID vadībā un ap to.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Protobalts
Protobalts

Iespejams ka melo ,tad jāuzzin ,kurš šadas instrukcijas viņai devis ,kurš ”saimnieks”,,,vai tas ar hasīdu hūti ?

Stienis
Stienis

Vai kāds var paskaidrot, kāpēc šī amatpersonas NEVAJADZĒTU norotēt? Kāpēc ir tik svarīgi tās paturēt tieši tajos amatos? Manuprāt, amata termiņi ir laba prakse, un es teikšu vēl vairāk – vajadzētu noteikt amata termiņu arī Saeimā sēdošajiem.

Protobalts
Protobalts

Vēlēšanas vajag rīkot biežāk (NEVĒLĒŠANAS) ,kad sabiedrībai ir iespēja izteikt savu NEVĒLĒŠANOS ,par esošo personu Latvijas prezidenta amatā ,to kurš hasīdu melnajā platmalē.

Antuns
Antuns

Ir pienācis laiks Jaunzemi pašu ar švunku norotēt !