Jaunzeme cer tomēr iedabūt amatā saviem saimniekiem vajadzīgo „Juraša brigādes” pārstāvi Prusaku

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kurai februāra vidū neizdevās paslepus apstiprināt vakantajā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītāja amatā Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju Aigaru Prusaku, tomēr nav zaudējusi cerības nodrošināt šo amatu saviem saimniekiem vajadzīgajam „Juraša brigādes” pārstāvim, – kaut gan piespiesta izveidot oficiālu konkursa komisiju, viņa tajā „piemirsusi” iekļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvi.

Kā zināms, pēc tam, kad izgāzās plāns paslepus iecelt A. Prusaku amatā, kas kļuva vakants pēc odiozā ģenerāļa Kaspara Podiņa aiziešanas, I. Jaunzeme 14. februārī paziņoja, ka martā esot plānots uz šo amatu izsludināt atklātu konkursu un ka „nozares profesionāļi, kurus interesē un kuri ir spējīgi izprast finanšu noziegumus, laipni aicināti pieteikties”.

Taču zinātājiem nav nekādu šaubu, ka patiesībā neviens, izņemot I. Jaunzemei un viņas saimniekiem vajadzīgo A. Prusaku, nebūt nav laipni aicināts. Par to cita starpā liecina arī izveidotās konkursa komisijas sastāvs – pareizāk, NEsastāvs.

Kā oficiāli ir paziņojis VID, pretendentu vērtēšanas komisijā līdztekus VID amatpersonām darbošoties arī pārstāvji no Valsts drošības dienesta, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Ģenerālprokuratūras.

Taču „piemirsies” ir KNAB pārstāvis, un tas nav nejauši, – KNAB vadītājs Jēkabs Straume un viņa vietnieks Jānis Roze ir labi zināmi kā amatpersonas, kurām ir savs izcili negatīvs viedoklis par Jura Juraša aktivitātēm un „mantojumu”, līdz ar ko I. Jaunzemei vēlamajam A. Prusakam viņi varētu likt ceļā nopietnus šķēršļus.

10. februārī pietiek.com publicēja labi informēta lasītāja rakstu, kurā tika minēts, ka I. Jaunzeme NMPP direktora amatā bez konkursa iecēlusi līdzšinējo VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāju A. Prusaku, un rezonanse bija tik iespaidīga, ka I. Jaunzemei nācās izlikties, ka šāda lēmuma vispār nav bijis.

Portāls pietiek.com jau iepriekš bija ziņojis par gatavošanos iecelt A.Prusaku NMPP direktora amatā, tomēr neviens nebija gatavs tik bezkaunīgai I.Jaunzemes rīcībai, nerīkojot pat formālu konkursu uz šo valstiski svarīgo amatu.

Pietiek.com jau vairākkārt bija rakstījis par A.Prusaka ciešo saikni ar daudzos noziegumos aizdomās turēto Juri Jurašu kopš KNAB laikiem un iespējamu saistību ar jumtošanas pakalpojumu sniegšanu,” rakstīja labi informētais lasītājs.

Taču šī un vēl divas pietiek.com publikācijas, kurās tika norādīts uz A. Prusaka ciešo saistību ar bēdīgi slaveno Juri Jurašu un viņa „brigādi”, izraisīja īstu paniku VID vadībā. Par to uzskatāmi liecina fakts, ka VID vadība vēl joprojām nav spējusi sniegt atbildes uz jautājumu – kādus tieši rīkojumus attiecībā uz NMPP vadītāja amatu I. Jaunzeme ir pieņēmusi šā gada februārī.

Šīs nespējas izskaidrojums, kā ziņo pietiek.com informācijas avoti VID, ir vienkāršs – vispirms I. Jaunzeme parakstījusi rīkojumu nozīmēt A. Prusaku par NMPP direktora vietas izpildītāju, bet pēc tam, sākoties rezonansei, pārbijusies un rīkojumu atcēlusi.

Interesanti, ka 14. februārī I. Jaunzeme paziņoja, ka par NMPP direktora vietas izpildītāju ir iecelta bijusī A. Prusaka sieva, pašreizējā pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane, taču pēc tam izrādījās, ka viņa esot vai nu atvaļinājumā, vai uzrakstījusi atlūgumu.

Šīs ziņas nāca atklātībā pēc laikraksta Diena aizvadītās piektdienas publikācijas „Kas un kā „pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku”. I. Jaunzemei saistībā ar tajā publicētajiem faktiem līdz 22. februāra vakaram bija jāsniedz skaidrojumi finanšu ministram, bet Finanšu ministrija pagaidām slēpj skaidrojumu saturu un to, vai tie vispār saņemti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Godzilla
Godzilla

Ir taču tarakānu inde vai tā prusakiem neder?