Ieva Jaunzeme un nekaunība

Ašeradens, Jaunzeme

Šonedēļ publiskajā telpā parādījās informācija, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatu pametušajai Ievai Jaunzemei ir izmaksāts atlaišanas pabalsts nepilnu 22 tūkstošu eiro apmērā.

Finanšu ministrija (FM) šādu lēmumu pamato ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, kura 17.panta 12.punktā tiešām ir paredzēts atlaišanas pabalsts trīs mēnešu mēnešalgas apmērā gadījumos, ja amatpersona atstāj amatu sakarā ar termiņa izbeigšanos vai tā izbeidz civildienesta attiecības, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos ar attiecīgo Ministra kabineta locekli (konkrētajā gadījumā finanšu ministru Arvilu Ašeradenu).

Piekasīgāki juristi varētu izteikt argumentu, ka, tā kā 2023.gada 28.jūlijā Finanšu ministrijā tika saņemts I. Jaunzemes iesniegums par nevēlēšanos turpināt darba attiecības, saskaņā ar tā paša Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 17.panta 13.punktu viņai šāds atlaišanas pabalsts nepienākas.

Tomēr, pat ja Finanšu ministrijas juristi ir izmantojuši citādāku I.Jaunzemes iesnieguma interpretāciju, 22 tūkstošu eiro pabalsta izmaksu par vēl nekaunīgāku padara fakts, ka A.Ašeradens ir izdomājis jaunu plānu, kā iebīdīt I.Jaunzemi FM valsts sekretāra vietnieces amatā.

Ja piepildīsies A.Ašeradena plāns par reorganizāciju Finanšu ministrijā un tā rezultātā I.Jaunzeme tuvāko mēnešu laikā iegūs tur amatu, kā šīs ministrijas ierēdņi attaisnos ne tikai milzīga pabalsta izmaksu personai, kura pēc neilga laika tiek iekārtota jaunā amatā, bet arī jaunu darba līguma slēgšanu ar ierēdni, kuru šīs pašas ministrijas ierēdņi oficiāli ir atzinuši par nekompetentu un nespējīgu izpildīt uzdotos uzdevumus?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
okupants
okupants

okupantts

Gunta
Gunta

Tos sivėnus Auguļa kungs varėtu savä migä nelaist.Vai nava pienäcis laiks tos iztrenkät?!!!

Mudīte
Mudīte

Ieteiktu valsts vadībai taupīgāk izvērtēt nodokļu maksātāju naudu.Mūsu valstī prioritāte nostiprināt Latvijā drošību un novirzīt finanses Miera un dabas ekoloģijas jomā+ stiprināt tautu draudzību un ekoloģisku lauksaimniecību+ stingru pārtikas produktu kontroli.🙏🤗🥦

Foto
Foto

Abi pasūtijuma galda varoņi !

Juris
Juris

Vienotības bandas astoņkājis turpina rullēt !

jampidl jampidl vau vau vau
jampidl jampidl vau vau vau

Turpmāk dzeguzes jāpārdēvē par Ievām.

vārds*
vārds*

Ievai pokuj, ko plebeji skricelē. Ka tik nauda kabatā ripo.

Marit
Marit

Lai cik iekśéji nepatìkami,man paśai,to publiski teikt ,tomēr,lai skan..śì tá saucamá Jaunzemes kundze ,
man jau gadiem asocèjas ar gestapovieti.