VID bijusī ģenerāldirektore Jaunzeme saņēmusi 22 000 eiro kompensāciju un bauda kultūru Vīnē

Ieva Jaunzeme

Februāra vidū darbu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatā sāka Baiba Šmite-Roķe. Bet viņas priekštece Ieva Jaunzeme pēc aiziešana no darba uzreiz devusies atpūtā – viņa Vīnē apmeklē kultūras pasākumus, baudot operas.

Kā raksta žurnāls “Kas Jauns”, viņa to var atļauties – aizejot Jaunzeme tikusi pie kompensācijas gandrīz 22 tūkstošu eiro apmērā.

“Šodien baudīšu Dž. Pučīni Il Trittico Vīnes operā,” tā aizvadītajā nedēļā soctīklos palepojās Jaunzeme, atrādot foto, kas, kā noprotams, uzņemts Vīnes Valsts operas telpās.

Šodien baudīšu Dž.Pučīnī Il Trittico Vīnes operā.

Posted by Ieva Jaunzeme on Otrdiena, 2024. gada 20. februāris

Dienu vēlāk nākamais foto – šoreiz Jaunzeme devās klausīties Gaetāno Doniceti operu “Dons Paskvāle”. “Brīnišķīgas balsis un apbrīnojams tēlojums,” raksturoja viņa.

Šovakar atkal bija laime un prieks būt @wiener-staatsoper, šovakar Gaetano Donizetti Don Pasquale.Brīnišķīgas balsis un apbrīnojams tēlojums.

Posted by Ieva Jaunzeme on Trešdiena, 2024. gada 21. februāris

Aizrādījums un atstādināšana

Ieva Jaunzeme VID vadītājas amatā darbu uzsāka 2019. gada februārī. Savukārt pērn vasarā Jaunzeme Finanšu ministrijai tika nodevusi iesniegumu, kurā informēja, ka vēlas ar 11. februāri, kad viņai beidzas amata pilnvaru termiņš, izbeigt valsts civildienesta attiecības attiecīgajā amatā. Vienvārdsakot, lika noprast, ka atkārtoti uz amatu nekandidēs un jaunā konkursā uz VID vadītāja vietu nepiedalīsies.

Neko gludi arī Jaunzemei šajā amatā neklājās. Kad “PricewaterhouseCoopers” veica VID darbības un stratēģijas analīzi, VID attīstības un darbības rezultatīvo rādītāju novērtējumu, secinājums bija – kopējā mērķu izpilde ir iekavējusies. Tāpat secināts, ka, pretēji plānotajam, samazinājusies sabiedrības uzticēšanās VID, krities arī klientu apmierinātības līmenis. Un finanšu ministrs pat vairākkārt ar rezolūcijām Jaunzemei bija noteicis konkrētu uzdevumu izpildi, jo tika konstatēts, ka uzdevumi netiek pildīti, kā arī tika ierosināta dienesta pārbaude par audita ieteikumu neieviešanu, kuras rezultātā izteikts aizrādījums. Uz nepilnībām un nepieciešamiem uzlabojumiem VID darbībā tika norādījusi arī Valsts kontrole.

Uz laiku Jaunzemei arī bija nācies pārtraukt pildīt amata pienākumus – aizpērn septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ierosināja disciplinārlietu un viņu atstādināja. Rīkojums tika izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku VID darbinieku aizturēšanām, tostarp Nodokļu un muitas policijā. 2023. gada janvārī Jaunzeme atgriezās amatā.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hugo
Hugo

Pretīgs purns. Atgadina vienu ārikas purva rīmu. Shoebil

Jeblonskis
Jeblonskis

Šīta tauta tā izvēlējās. Nau pamata sašutumam.

pipec
pipec

Jebanutsa

Zupasvirtuve
Zupasvirtuve

Viņa tak māksliniekus uzskata par hobiju faniem un vispār par zemcilvēkiem. Ko viņa meklē Vīnes kultūrvidē, atkal izliekas par to kas nav?

Treneris
Treneris

Kāpēc nav raksts cik konkrēti saņēma Aigars Agenieks atstājot darbu Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentā, runā ap 35 000 eur.

latvietis
latvietis

Vārdu sakot — kārtīga padomiete.

Opera
Opera

Kur satraukums- neesam jau tik bagāta zeme- trūcīgo pabalsts ir tāds kāds tas ir. Lai izbauda Vīni!

Una
Una

Pasūtijumu galds strādājis labi , ja tādas dividendes !