Gada pirmajā ceturksnī jaunu uzņēmumu vairāk nekā likvidēto

uzņēmējdarbība

Šogad martā reģistrēti 908 jauni uzņēmumi, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kopumā šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēti jau 2574 jauni uzņēmumi, kamēr likvidēti 2009, kas nozīmē, ka faktiskais uzņēmumu skaits Latvijā 2023. gada pirmajā ceturksnī audzis par 565. Jānorāda, ka pēdējos septiņus gadus bijusi negatīva tendence – jauno uzņēmumu bijis mazāk nekā likvidēto.

Lursoft pēta, kurās pašvaldībās aizvadītajā mēnesī reģistrēti jauni uzņēmumi, cik ir jauno uzņēmumu ar ārvalstu kapitālu, kā arī apskatījis, kuri ir lielākie martā reģistrētie uzņēmumi.

Pagājušajā mēnesī reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls bijis otrs zemākais rādītājs kopš 2020. gada aprīļa. Lursoft izpētījis, ka martā reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls ir 2,18 milj. EUR. Pēdējo trīs gadu periodā vēl zemāks tas bijis tikai š.g. janvārī (1,87 milj. EUR).

Šogad martā reģistrētas 813 sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 84 individuālie komersanti, 4 ārvalstu komersantu filiāles, 3 zemnieku saimniecības, 3 pilnsabiedrības un viena akciju sabiedrība. Jānorāda, ka 60% no visām pagājušajā mēnesī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību ir mazkapitāla, no tām vairāk nekā trešdaļai pamatkapitāls – 1 eiro.

Starp pagājušajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem lielākais pamatkapitāls ir SIA “xpate Links” dibinātajam SIA “Links Investments”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 518,80 tūkst. EUR. Lursoft pieejamā informācija rāda, ka vēl bez SIA “Links Investments” tā kapitāldaļu turētājam pieder arī pagājušā gada maijā reģistrētā holdinga SIA “x22” daļas. Tas, savukārt, pērn vasarā reģistrējis finanšu pakalpojumu nozarē strādājošo SIA “xpate”. Visu iepriekšminēto uzņēmumu patiesais labuma guvējs ir Mihails Šafro. Lursoft izpētījis, ka patiesā labuma guvēja statuss viņam šobrīd reģistrēts deviņās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, kā arī vienā ārvalstu komersanta filiālē. Vairums no šiem uzņēmumiem reģistrēti salīdzinoši nesen, līdz ar to vēl nav pieejami to pirmie gada pārskatu.

Otrs lielākais pamatkapitāls starp visiem martā reģistrētajiem uzņēmumiem bijis SIA “Dynamic Developments DD” no Salaspils. Uzņēmuma četri kapitāldaļu turētāji, fiziskas personas, jaunreģistrētā uzņēmuma pamatkapitālā kopā ieguldījuši 100 tūkst. EUR. Lursoft izpētījis, ka no visiem SIA “Dynamic Developments DD” kapitāldaļu turētājiem iepriekš vien Amandai Apsītei nav piederējušas daļas citos uzņēmumos. Pārējiem – Bertrand Denis Daniel P, Leldei Bertrandei un Dzintaram Smirnovam – jau iepriekš bijusi saistība ar citiem uzņēmumiem.

TOP 10 lielākie martā reģistrētie uzņēmumi:

 1. SIA “Links Investments”: 518,80 tūkst. EUR;
 2. SIA “Dynamic Developments DD”: 100,00 tūkst. EUR;
 3. SIA “Valmieras BETONS”: 70,00 tūkst. EUR;
 4. SIA “Sudrablīnis holdings”: 40,00 tūkst. EUR;
 5. SIA “Pilates Story”: 38,00 tūkst. EUR;
 6. AS “Electrify H2”: 35,00 tūkst. EUR;
 7. SIA “JURETANA”: 20,00 tūkst. EUR;
 8. SIA “Levelpath Latvia”: 20,00 tūkst. EUR;
 9. SIA “ABC TRANS”: 18,50 tūkst. EUR;
 10. SIA “LuGuRu”: 15,00 tūkst. EUR.

Lursoft apkopotā informācija atklāj, ka trešais lielākais martā reģistrētais uzņēmums ir SIA “Valmieras BETONS”. Tā reģistrētais pamatkapitāls ir 70 tūkst. EUR, bet apmaksātais – 35 tūkst. EUR. Uzņēmuma vienīgā kapitāldaļu turētāja ir Judīte Jakovina, kurai pieder arī vispārējā ārstu prakse SIA “KĀRVINS”, nekustamo īpašumu nozarē strādājošais SIA “JURATES”, tāpat arī uzņēmēja, zvērināta revidente ir viena no AS “Nexia Audit Advice” partnerēm un valdes locekle.  Lursoft izziņas informācija rāda, ka par jaunreģistrētā SIA “Valmieras BETONS” vienīgo valdes locekli iecelta Tatjana Ezerkalne, kura vienlaikus ir arī iepriekšminētā SIA “KĀRVINS” vadītāja. Jānorāda, ka gan SIA “KĀRVINS”, gan arī jaunreģistrētajam SIA “Valmieras BETONS” ir viena juridiskā adrese – Voldemāra Baloža iela 11C, Valmiera. Šajā adresē reģistrēta arī pilnsabiedrība “Nigro”, liecina Lursoft dati.

Pēc Lursoft aprēķiniem, 45,15% no visiem pagājušā mēnesī reģistrēto uzņēmumu dalībniekiem jau iepriekš piederējušas kapitāldaļas kādā no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem

Vienīgā akciju sabiedrība, kas reģistrēta martā, ir AS “Electrify H2”. Uzņēmuma vienīgais akcionārs ir SIA “Electrify”, bet patiesie labuma guvēji – Kristaps Dambis un Aigars Dancis. Vēl bez jaunreģistrētās akciju sabiedrības SIA “Electrify” pieder arī SIA “Electrify Rent”, kā arī tas kopā ar SIA “UNIVERSĀLS LTD” izveidojis pilnsabiedrību “Universals Electrify”. SIA “Electrify” ir elektrisko transportlīdzekļu ražotājs, kas sniedz arī pakalpojumus uzlādes infrastruktūras projektēšanā, uzstādīšanā un salāgošanā ar elektrotransportu. Piemēram, 2021. gadā SIA “Electrify” īstenoja AS “Liepājas autobusu parks” pasūtījumu par 9 jaunu elektrisku mikroautobusu ražošanu un piegādi. Lursoft dati rāda, ka 2021. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 1,64 milj. EUR, bet peļņa 0,53 milj. EUR. Uzņēmumam šobrīd reģistrētas četras struktūrvienības – interneta vietne electricbus.lv, ražotne, tirdzniecības vieta  un arī birojs.

Lursoft izziņas informācija rāda, ka AS “Electrify H2” juridiskā adrese reģistrēta Rīgā, Grostonas ielā. Galvaspilsētā reģistrēti 47% no visiem marta uzņēmumiem. Vairāk nekā 100 jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti arī Pierīgā (138) un Vidzemē (110). Jauni uzņēmumi aizvadītajā mēnesī reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās.

No visiem martā reģistrētajiem uzņēmumiem 12% ir ārvalstu kapitāls.

Pašvaldības, kurās š.g. martā reģistrēts visvairāk jaunu uzņēmumu:

 1. Rīga (427);
 2. Ogres novads (37);
 3. Jūrmala (32);
 4. Mārupes novads (26);
 5. Jelgava (25).

Avots: Lursoft

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zime
zime

un cik no šiem uzņēmumiem patiešām taisās strād’\at, bet nevis ir pasta kastītes vai tikai pašapliecināšanās zīme

Bravo !
Bravo !

Derētu gan vairāk latvisku nosaukumu.

Čakša Timura meita
Čakša Timura meita

Sudrablīnis holdings! Esi ir šokā. Kas tādu nosaukumu izfunktierēja?

Ieva Džerlija meita Jaunzeme
Ieva Džerlija meita Jaunzeme

Atkal Putins čaulas kompānijas sareģistrējis Latkrievijā?