Būs aizliegti skaidras naudas maksājumi, kas pārsniedz 10 000 eiro

nauda

Ceturtdien, 18. janvārī, Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Savienības (ES) valstu pārstāvji panāca vienošanos par cīņu pret naudas atmazgāšanu. Regula tiks piemērota visās ES valstīs, un tai būtu jānovērš atlikušās nepilnības valstu tiesību aktos. Viens no būtiskākajiem punktiem – tiks aizliegti skaidras naudas maksājumi, kas pārsniedz 10 000 eiro.

Turklāt luksusa preču pārdevējiem būs jāpārbauda klientu identitāte un jāziņo iestādēm par aizdomīgiem darījumiem. Stingrāki noteikumi cita starpā attieksies uz juvelierizstrādājumu, luksusa automašīnu, privāto lidmašīnu un jahtu pārdošanu.

Jaunie noteikumi attieksies arī uz tādiem turīgiem futbola klubiem kā Minhenes “Bayern” vai Dortmundes “Borussia”, vēsta “Deutsche Welle”. Profesionālajā futbolā nereti ir sastopamas daudzmiljardu investīcijas no trešajām valstīm, tāpēc tas tiek uzskatīts par iespējamu naudas atmazgāšanas ceļu Eiropā.

Tāpat ES iestādēm būs stingrāk jāuzrauga darījumi ar kriptovalūtām un superbagātnieku, kuru aktīvi pārsniedz 50 miljonus eiro, banku operācijām. Uzņēmumu īpašnieki, kuriem pieder vismaz ceturtā daļa akciju, būs jāreģistrē visā ES.

Šo pasākumu mērķis jo īpaši ir atņemt Krievijas oligarhiem iespējas apiet ES sankcijas.

Paredzams, ka jaunais regulējums stāsies spēkā 2029. gadā.

Par to būs atbildīgas valstu iestādes, koordinējot savu darbību ar jauno Eiropas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas iestādi (Amla). Lēmums par to, kur atradīsies tās galvenā mītne, tiks pieņemts 2024. gadā. 

 

Avots: apollo.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Colour of money
Colour of money

Nu ko, ziepes klāt…. Ja nu nevarēs skaidrā naudā, būs laikam kaut kāda ŠMIGASNAUDA jāievieš, vai? ;-)

Colour of money
Colour of money

Nu ja, why not? Tas līdzīgi kā savulaik ar čekiem un vekseļiem. Alternatīva norēķinu sistēma – ŠMIGLATI ! Turklāt nosaukuma tautiskums celtu nacionālo pašapziņu, kas derīgi. ;-)

ruksis
ruksis

Kāpēc uz 5 gadiem atliek? Ir gan tie mūsu polītiķi diegabikses!

Starp citu
Starp citu

Kad melīgām kuņām nau ko darīt…

sankciju apgājējiem šis
sankciju apgājējiem šis

regulējums būs ļoti nepatīkams…. It sevišķi tāpēc:
“Paredzams, ka jaunais regulējums stāsies spēkā 2029. gadā.”

Nav svarīgi
Nav svarīgi

Jo tieši to krievu oligarhi dara. Skraida apkārt un pērk mašīnas un jahtas par 10 000 eiro skaidrā naudā.