Bijusī Konkurences padomes vadītāja par AM iepirkumiem: “Tā joma vienmēr bijusi kritiska un aizdomīga”

Skaidrīte Ābrama

Aizsardzības nozares iepirkumu joma vienmēr bijusi kritiska un aizdomīga, par ko signālus savulaik saņēmusi arī Konkurences padome (KP). Tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja bijusī KP vadītāja un tagadējā Saeimas deputāte Skaidrīte Ābrama (“Progresīvie”).

Runājot par skandalozo armijas pārtikas iepirkumu, Ābrama sacīja: “Jau kopš kāda 2015. gada Konkurences padomē norādījām – jūsu iepirkumos notiek ļoti dīvainas lietas, par ko sūdzas pretendenti. Daudzi signāli saņemti. Attiecībā uz iepirkumiem – tā joma vienmēr bijusi kritiska un aizdomīga.”

Armijas pārtikas iepirkuma kontekstā Ābrama rosina Aizsardzības ministriju (AM) apdomāt, kādu signālu tas dod sabiedrotajiem par valsts drošību.

Ābrama pauda: “Tas, ko dara AM, apdraud drošību. NATO partneri skatās – kas jums tur notiek šajā jomā?”

Bijusī KP vadītāja atzīmēja, ka aizsardzības nozares iepirkumu informācijai vienmēr bijis ļoti grūti piekļūt, jo Aizsardzības ministrija (AM) aizbildinās ar drošības apsvērumiem un iepirkumu specifisko raksturu.

Vaicāta, vai AM iepirkumos kādam varētu būt personīgas intereses, Ābrama pieļāva, ka pēc kontrolējošo iestāžu signāliem kādreiz “atsevišķi iepirkuma komisijas locekļi tika pavērtēti un kādi arī varbūt tika atlaisti sakarā ar kādu negodprātīgu darbību”. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lasītājs
Lasītājs

Viņa nav bijusī KP vadītāja, bet gan esošā aizdomīga un kritiski vērtējama politiska spēka vien no redzamākajām virzītājam, kas raksturo visu viņas polemki.

Bunga
Bunga

Kārtējā viss ir slikti. Ja jau nopietni runā tad lai uzskaita un sauc faktus. Lai tos korumpantus var iesēdināt.

Dr. Freids
Dr. Freids

Skaidrìte ir kārtìga latviešu nâcijas sieviete. Pataloģisko Šķēles nídēju klubiņa prezidente

Protams, protams
Protams, protams

Latvijā viss joprojām griežas tikai ap Šķēli. Izbijušo kampēju nav.

Pelēns
Pelēns

Skaiča ir ļeišu dravdzene, jaunmarxkomuņagu aktīviste.

nadježda krupskaja
nadježda krupskaja

….un diezgan veiksmīga konkurences likvidētāja