“Augstsprieguma tīkls” elektroenerģijas pārvades tarifi varētu pieaug vairāk nekā četras reizes

augstsprieguma līnija

AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) elektroenerģijas pārvades tarifi no nākamā gada 1.marta varētu pieaugt 4,3 līdz 4,9 reizes, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētais paziņojums par tarifu projektu.

Paziņojumā teikts, ka AST 15.oktobrī iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu projektu, vēsta db.lv.

Projekts paredz, ka lietotājiem, kuru elektroietaišu piederības robeža ir 110 kilovoltu (kV), līnijas elektroenerģijas pārvades tarifs būs 0,00741 eiro par kilovatstundu (kWh), kas ir 4,3 reizes vairāk nekā šobrīd. Savukārt maksa par pārvades jaudas uzturēšanu šiem lietotājiem būs 13,288 eiro par kilovatu (kW) gadā, kas ir par 47% vairāk nekā šobrīd.

Lietotājiem, kuru elektroietaišu piederības robeža ir 110 kV kopnes, elektroenerģijas pārvades tarifs plānots 0,00891 eiro par kWh, kas ir pieaugums gandrīz 4,5 reizes, bet maksa par pārvades jaudas uzturēšanu šiem lietotājiem būs 15,115 eiro par kW gadā, kas ir pieaugums par 50%.

Savukārt lietotājiem, kuru elektroietaišu piederības robeža ir 110/6-20 kV transformatora 06-20 kV pusē, elektroenerģijas pārvades tarifs būs 0,01119 eiro par kWh, kas ir par 387% vairāk nekā šobrīd. Maksu par pārvades jaudas uzturēšanu šiem lietotājiem plānots palielināt par 51% – līdz 16,608 eiro par kW gadā.

Projekts arī paredz, ka jaudas maksa pārvades sistēmai pieslēgtajiem elektroenerģijas ražotājiem samazināsies par 11% – līdz 0,81302 eiro par kW gadā.

Piedāvātie tarifi varētu stāties spēkā no 2023.gada 1.marta.

Paziņojumā skaidrots, ka SPRK padomes 2020.gada 26.novembra lēmums par AST elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifiem nosaka regulatīvo periodu no 2021.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim, secīgi sagatavots elektroenerģijas pārvades tarifu projekts nākošajam regulatīvajam periodam;

Tāpat tarifa izmaiņas saistītas ar būtisko elektroenerģijas cenas kāpumu biržā, kas patlaban ir vidēji sešas reizes augstāka nekā spēkā esošajā tarifā. Tādējādi kritiski pieaug elektroenerģijas pārvades zudumu un tehnoloģiskā patēriņa izmaksas, kā arī inflācijas radītais plānotais izmaksu pieaugums.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifu projektu rakstveidā vai elektroniski var iesniegt AST un SPRK 20 dienu laikā no paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā ”Latvijas Vēstnesis”.

“Augstsprieguma tīkls” ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. “Augstsprieguma tīkls” pieder valstij. “Augstsprieguma tīkla” obligācijas kotē “Nasdag Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

“Augstsprieguma tīkls” ir vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) lielākais akcionārs – kompānijai pieder 68,46% “Conexus” akciju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: db.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Live
Live

Sen bijām pelnījuši, ja āži par dārzniekiem salikti un taču nav nekāda satraukuma – poli[adomes vietā un laikā saņem savas pārdesmit tūkstošu aldziņas mēneši. Nav amata satraukumam, šie izdzīvos

paša
paša

kantoris ir pilnīgi nobriedis līdzekļu apguvei– aksimālās būvniecības cenas un ziemas sadārdzinājums – kā gan savādāk. Kurš tur tas ģeniālais valsts poļitruks delegēts padomē? Ministre jau mums tāda īpaša

way to nowhere
way to nowhere

Liekat 100 reizes klāt ko knapinaties?

trafarets
trafarets

Pašsaprotami. Te kādas ilūzijas par to valsts kantori? Administrācijas aldziņas, pat bez piemakām, bonusiem, balvām unn davanām publicējeit, lai taču saprot cilvēki– vajag maksāt un jāmaksā trūkumcietejiem. Vai tad četras reizies tarifa pieaugums par pakalpojumu nepietiks?

Jānis
Jānis

Un par kādu naudiņu pērkat biržā Latvijas HES ražoto elektrību , ko , aferisti ?

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Jāpievienojas rosijai, tad tarifi būs zemāki. Nebūs jāčīkst

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Tas ir racionāls priekšlikums.

Derdz
Derdz

Nojugusies vai, tas iet uz lv denafikaciju un nabadzību, ka jau teicu, lv uz papīra, bet pēc satura visu pārņem un visi kā nepaliek uz ielas vai kā filmā Time, būs jarubas, tas jau pa traku

Ha Ha
Ha Ha

Tad jau OIK un par pieslēgumu arī pieliks. Tiem arī vajag naudu.

impis Pauļuts
impis Pauļuts

OIK ir mans nopelns. Cerams, ka prezis ar sarmīti ordeņus dalot atcerēsies to. Visi zin, ka es biju veselības ministrs. Retais atceras, ka es biju arī ekonomikas ministrs

Robis
Robis

Izskatās, ka kurbulēt savu ģeni uz pusēm ar kaimiņiem būs izdevīgāk nekā pirkt no tiem nagu maucējiem. Atceramies, ka pamatā nagus mums mauc pašu valsts, visi atceras latvenergo peļņu.
Nez kā ir ar mazajiem hesiem, moš to īpašnieki var tirgot noteiktam skaitam galapatērētāju elektrību dofiga dārgāk nekā nododot latvenergo, tajā pašā laikā pārdodot dofiga lētāk nekā latvenergo tirgo mums…

Padomju un 90to rūdījums
Padomju un 90to rūdījums

Itsevišķi ja ģeni var darbināt ar auto gāzi. Piepildi vienā reizē kādus trīs 50 litru gāzes balonus, būs gan siltums gan elektrība. Man labi pazīstamam cilvēkam mājā ir gāzes apkure, jau pavasarī atnāca paziņojums ka gāzi pieslēgs tikai no decembra, tātad valsts taupa gāzi, lai privātmājās nekurinātu. Apkures katla maiņa nav lēts prieks tie ir tūkstoši, un kurināmais arī nav lēts, pat malka. Šis jau pavasarī feikbukā sameklēja kur pa lēto pārdod vecos 50l balonus un šo ziemu tā arī taisās pārziemot ar autogāzi, kko minēja, ka ir rēķinājis ka aukstākajos ziemas mēnešos, ja cena nemainās, tad izmaksas līdz 300… lasīt vēl »