Pilnīga atturēšanās no alkohola ir cēlonis priekšlaicīgai nāvei, brīdina zinātnieki

alkohols

Pilnīga atturēšanās no alkohola var kļūt par cēloni priekšlaicīgai nāvei. Tā secinājuši amerikāņu zinātnieki, kas veikuši pētījumu vairāk nekā 50 gadu garumā.

Pētījuma ietvaros ASV zinātnieki novēroja  veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku. Mediķi rūpīgi izpētīja arī viņsaulē aizgājušo eksperimenta dalībnieku nāves cēloni. Eksperimenta rezultāti publicēti žurnālā Alcoholism: Clinical and Experimental Research.

Pētījuma veikšanas periodā katru gadu eksperimenta dalībnieki tika intervēti. Pusmūža cilvēki atklāti pastāstīja, cik bieži un kādā daudzumā viņi lieto alkoholu.  Zinātnieki secināja, ka stiprais alkohols vairumā gadījumu kalpoja veselības veicināšanai  – grādīgais dzēriens uzlaboja eksperimenta dalībnieku organisma normālu funkcionēšanu. Līdz ar to viņi labāk jutās un mazāk slimoja.

60% pētījuma dalībnieku – atturībnieku dzīves ilgums nebija pat 65 gadi. Turpretī tie, kuri laiku pa laikam iemeta pa graķītim, 80% gadījumu nodzīvoja vismaz līdz 70 gadu vecumam.

Kā nojaušat, daudzi pauž neticību šī eksperimenta rezultātiem. Acīmredzot tāpēc, ka sabiedrībā tiek propagandēts veselīgs dzīvesveids, kurā alkoholam nav vietas. Turpretī šī pētījuma rezultāti alkohola lietošanu atzīst par ieteicamu.

Mums, cienījamie lasītāji, izvēle ir jāizdara pašiem – atturēties no alkohola, ar to riskējot saīsināt dzīves ilgumu, vai kādu reizi atļauties uzprišināt sev asinsriti ar kādu mēriņu sīvā. Katrā ziņā, ir jāatceras zelta likums – kas par daudz, tas par skādi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: ridus.ru

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

21
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pauls
Pauls

Un ko darīt tā teikt bijušajiem alkoholiķiem? Tas pats Raimonds Pauls nl, jau 40 gadus nedzer un paskataties uz viņu. Viņš intervijā stāstīja kāpēc nedzer. Ja viņš iedzers kaut nedaudz viņam atkal gribēsies vēl un vēl.

Jānis
Jānis

Klasiska feika ziņa!

kate
kate

Nezinu, vai tas palīdzēja manam opim – katru dienu stunda diendusa un katru pēcpusdienu viens graķītis Rīgas melnais balzams, un nodzīvoja itin sprauns līdz 94 gadiem.