Pilnīga atturēšanās no alkohola ir cēlonis priekšlaicīgai nāvei, brīdina zinātnieki

alkohols

Pilnīga atturēšanās no alkohola var kļūt par cēloni priekšlaicīgai nāvei. Tā secinājuši amerikāņu zinātnieki, kas veikuši pētījumu vairāk nekā 50 gadu garumā.

Pētījuma ietvaros ASV zinātnieki novēroja  veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku. Mediķi rūpīgi izpētīja arī viņsaulē aizgājušo eksperimenta dalībnieku nāves cēloni.

Pētījuma veikšanas periodā katru gadu eksperimenta dalībnieki tika intervēti. Pusmūža cilvēki atklāti pastāstīja, cik bieži un kādā daudzumā viņi lieto alkoholu.  Zinātnieki secināja, ka stiprais alkohols vairumā gadījumu kalpoja veselības veicināšanai  – grādīgais dzēriens uzlaboja eksperimenta dalībnieku organisma normālu funkcionēšanu. Līdz ar to viņi labāk jutās un mazāk slimoja.

60% pētījuma dalībnieku – atturībnieku dzīves ilgums nebija pat 65 gadi. Turpretī tie, kuri laiku pa laikam iemeta pa graķītim, 80% gadījumu nodzīvoja vismaz līdz 70 gadu vecumam.

Kā nojaušat, daudzi pauž neticību šī eksperimenta rezultātiem. Acīmredzot tāpēc, ka sabiedrībā tiek propagandēts veselīgs dzīvesveids, kurā alkoholam nav vietas. Turpretī šī pētījuma rezultāti alkohola lietošanu atzīst par ieteicamu.

Mums, cienījamie lasītāji, izvēle ir jāizdara pašiem – atturēties no alkohola, ar to riskējot saīsināt dzīves ilgumu, vai kādu reizi atļauties uzprišināt sev asinsriti ar kādu mēriņu sīvā. Katrā ziņā, ir jāatceras zelta likums – kas par daudz, tas par skādi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

17 Komentāri on "Pilnīga atturēšanās no alkohola ir cēlonis priekšlaicīgai nāvei, brīdina zinātnieki"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
tavamate
tavamate

Lūdzu linku uz pētījumu, savādāk šī ir tukša. Nejau alkohola nelietošana samazina dzīves garumu, jūs , bet gan neveselīgs, mazkustīgs dzīvesveids kopumā. Ir tik daudz kas jāņem vērā veicot šādu pētījumu. bars.

Sportists
Sportists

Pilnīgas muļķības, varbūt tieši otrādi ir, tie kuri lieto regulāri arī ātrāk atstiepj kedas. Es nelietoju vispār un savos 30 izskatos par gadiem +/- 7 jaunāks nekā mani vienaudži kuri lieto

Dr.Labi
Dr.Labi

Labi, ka vismaz kaut ko uzskatāt par pilnīgu ;)
Tomēr, emocijas, kas jūtamas Jūsu sevis slavinājumā, neliecina par pārliecību par savu taisnību.
Lai veicas arī turpmāk pārspēt savus vienaudžus (kuri lieto) visās dzīves jomās !
Laimīgu Jauno gadu !

74-k
74-k

Šķiet, ka jāpiemēro koeficients (30-7) , kas ir 23 gadi, kuru laikā asinsritē jau ir tik bīstamas izmaiņas (sk.prof.Ozolantas un prof.Knēta pētijumu rezultātus), ka kedu atstiepšanas laiks var iestāties ātrāk. Tomēr priecāšos, ja arī Jūs sasniegsit līmeni 74-k. Lai Dievs Jums uz to palīdz!

edGars
edGars

varbūt ir saprasts pareizi – svarīgi “uzlabot asinsriti”. To var paveikt dažādi.

wpDiscuz