Kā pasargāt no gripas bērnus?

kā pasargāt no gripas

Kā pasargāt no gripas mazuļus? Visapkārt ceļo vīrusi, cilvēki biežāk slimo, un gripa izplatās ātri. Lieciet aiz auss šos desmit padomus, kas palīdzēs izvairīties no gripas gan pašam, gan bērnam.

 

1. “Nepārtuntuļojiet” mazos un nepārkarsējiet automašīnu! Pirms došanās ārā nedodiet bērnam karstus dzērienus. Nesieniet šalli vai lakatu priekšā sejai. Svarīgi, lai nav krasas temperatūras svārstības un bērnam ir ērti kustēties.

2. Mazgājiet biežāk rokas! Izmantojiet vienreizlietojamās papīra salvetes.

3. Ja maniet kādus saaukstēšanās simptomus, nepiliniet un nedodiet uzreiz zāles. Katras iesnas nav gripa. Nav vajadzības bērnu “pārzāļot”. Labāk konsultējieties ar savu pediatru vai ģimenes ārstu.

4. Nelieciet bērnam šņaukt degunu. Pretējā gadījumā mazajam var sākt sāpēt ausis. Izmantojiet tikai vienreizlietojamos mutautiņus, lai noslaucītu degunu. Var snīpjus skalot ar jūras ūdeni.

5. Ejiet ar mazo svaigā gaisā, vēdiniet telpas. Ja ir sniegs, izmantojiet iespēju pikoties un celt sniegavīrus.

6. Izvairieties no publiskām vietām – lielveikaliem, bērnu stūrīšiem, rotaļu laukumiem, kino u.tml. Tieši te pastāv augsts risks saķert gripu. Ja kāds no ģimenes saslimis, lietojiet vienreizlietojamo masku, kas maināma reizi pāris stundās.

7. Tā vietā, lai ietu uz filmām, publiskiem spēļu laukumiem vai teātri, labāk aizbrauciet uz jūru vai mežu – svaigs gaiss nāks tikai par labu.

8. Iekļaujiet ēdienkartē paštaisītas ķiploku maizītes, zupu vai biezpienu ar sasmalcinātu ķiplociņu, plūškoka ogas, ingveru (tēju), vairāk zaļumu un sakņu dārzeņu. Izmēģiniet ķirbju vai rutku salātus, ēdiet vairāk ābolu un dzērveņu. Cukura vietā lietojiet medu.

9. Nebaidieties dot bērnam aukstas uzkodas, piemēram, saldētas zemenes, upenes, saldētu jogurtu u.tml.

10. Domājiet labas domas – pozitīvs skats uz dzīvi arī palīdz izvairīties no gripas un citām nedienām.

 Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Sagatavojusi: Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) pediatre Anna Birka

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz