Kā pasargāt iPhone no „nāves” ziemas spelgonī

kā pasargāt iPhone

Aiz loga sals –20 °С un iPhone — kurš kuru? Diemžēl uzvaru bieži gūst sals.

Iestājoties ziemas spelgonim, kāds Rīgā valda šonedēļ, arvien vairāk iPhone īpašnieku nākas saskarties ar viedierīces „saaukstēšanos” – tas lielajā salā vienkārši izslēdzas (izlādējas baterija) un, kamēr nav sasilis, neieslēdzas. Kāpēc tā notiek un kā pasargāt iPhone no sala?

Tas ir normāli, uzskata iPhone ražotājs Apple. Un brīdina: lai ОС iOS  ierīces darbotos normāli, apkārtējās vides temperatūrai ir jābūt 0 līdz 35 °C diapazonā, savukārt glabāties tās var temperatūrā no  –20 °С līdz 45 °C.

Par minēto augstākā vai zemākā temperatūrā Apple ierīces var “buntoties”.

 

Kā pasargāt iPhone no nosalšanas

Nelietojiet iPhone salā. Pacentieties pēc iespējas retāk izvilkt savu iPhone no siltās kabatas vai rokassomiņas, bet, ja tomēr vēlaties to izmantot, dodieties iekštelpās.

Glabājiet iPhone „tuvāk sirdij” – piemēram, iekškabatās, kur to sildīs jūsu ķermenis. Ja jūsu iPhone sargās biezā ziemas virsjaka vai kažoks, turklāt siltumu sniegs arī jūsu miesa, viedierīcei, visticamāk, nosalšana nedraud.

Ietērpiet to „siltā ādiņā”. Piemēram, Salt. Šie telefona apvalki ir speciāli paredzēti ekstremālām temperatūrām un ražoti no „kosmiskiem” materiāliem.

Valkājiet cimdus. Parastos (gan rokām labi, gan iPhone var sasiltīt, ja tas salst) vai speciālos. Pievērsiet uzmanību, ka ir pieejami cimdi ar iebūvētu Bluetooth-mikrofonu un skaļruni (Hi-call Glove HandSet, iGlover Easy-Call u.c.).

Iedarbiniet „smago artilēriju” – aplikācijas, kas liek viedierīcei pamatīgi strādāt. Šī, tā teikt, ir tautas metode. Pieredzējušie iPhon-isti ieteic, dodoties –20 °С ziemas spelgoni, iedarbināt telefonā kādu jaudīgu spēli vai aplikāciju. Līdz ar to aktivizējas procesora darbība: sasilst mātes plate un korpuss un iPhone aukstumu pārcieš vieglāk. Tiesa gan, cik ilgi darbosies baterija šādā režīmā, nav zināms. Taču, ja pa ķērienam ir lādētājs, par to uztraukties nevajadzētu.

 

Ko darīt, ja iPhone tomēr ir nosalis un „nomiris”

Ja nu tomēr ziemas spelgonis izrādījies stiprāks par jūsu iPhone, atslēdzies un neizrāda nekādas dzīvības pazīmes, tas vēl nav iemesls iemest to dziļā atvilktnē. Atrodiet kādu siltu telpu, un ļaujiet viedierīcei apmēram 30 – 40 minūtes „sasildīties”. Tikai nenovietojiet to uz radiatoriem! Labāk ietīstiet to kā zīdaini kādā vilnas auduma gabalā vai segā. Pēc tam veiciet Hard Reset. Un iPhone vajadzētu atdzīvoties.

Tas nelīdzēja? Neatliek nekas cits, kā doties uz tuvāko remonta darbnīcu.

Ja jums ir kāds īpašs paņēmiens, kas var paglābt iPhone no nosalšanas, izklāstiet tos komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz