Kā gūt panākumus paškaitniecībā

kā gūt panākumus paškaitniecībā

Vairums cilvēku apgalvo, ka vēlas būt laimīgi — baudīt jēgpilnu dzīvi, izzināt un pilnveidot sevi, pieredzēt sapņu piepildīšanos, dalīties mīlestībā un draudzībā ar citiem cilvēkiem un, iespējams, arī ar citām dzīvām būtnēm, tādām kā suņi, kaķi, putni un visi pārējie.

Tomēr, lai cik dīvaini tas būtu, daži cilvēki rīkojas tā, it kā gribētu būt nelaimīgi. Turklāt viņiem tas lieliski padodas, lai gan nelaime nesniedz tiem nekādu taustāmu labumu, jo tā nepalīdz viņiem atrast mīļotos un draugus, iegūt labākas darbavietas, nopelnīt vairāk naudas vai doties interesantākos brīvdienu braucienos. Kāpēc viņi tā rīkojas? Izstudējot vairākus labāko terapeitu darbus par šo tēmu secināts, ka nelaime ir sava veida māksla, un apmierinājums, ko cilvēki no tās gūst, atsver tās veidošanā ieguldītās radošās pūles. Citiem vārdiem sakot, laikā, kad jūsu dzīve ir stabila, mierīga un plaukstoša — nenotiek pilsoņu karš, nevalda masu bads, neplosās epidēmijas, nav nekāda nabadzības izraisīta niknuma, padarīt sevi nelaimīgu ir māksla pati par sevi. Tā paģērē iztēles spējas, vīziju un atjautību. Tas var piešķirt jūsu dzīvei pat savdabīgu jēgu.

Ja jūs tiecaties padarīt sevi nelaimīgu, tad kādas ir labākās, pārbaudītākās metodes mērķa sasniegšanai? Izslēgsim tādas banālas lietas kā narkotikas, noziegumi, azartspēles un laulātā partnera vai kaimiņa piekaušana. Izsmalcinātākās taktikas, kuras nevienam neradīs aizdomas par tīšu rīcību, var būt ļoti efektīvas. Savukārt jums jāizliekas, ka vēlaties būt tikpat laimīgs kā visi pārējie, jo citādi taču cilvēki neuztvers jūsu nelaimi nopietni. Īsta māksla ir rīkoties tā, lai nelaime tiešām būtu, bet jūs varētu apgalvot, ka esat nevainīgs upuris, ideālā gadījumā — to pašu cilvēku upuris, no kuriem jūs pūlaties saņemt līdzjūtību un žēlumu.

Nav iespējams izpostīt savu dzīvi, neizpostot laulību vai nesagraujot attiecības ar bērniem un draugiem. Padarot sevi nelaimīgu, jūs neizbēgami padarīsiet nelaimīgus arī apkārtējos cilvēkus. Vismaz līdz brīdim, kad viņi jūs pametīs, taču tas jums būs vēl viens iemesls justies nelaimīgam. Tādējādi ir svarīgi paturēt prātā labumus, ko var gūt no nelaimes.

• Kad jūs esat nelaimīgs, cilvēki jūt jums līdzi. Viņi bieži izjūt pat neskaidru vainas apziņu, it kā viņi kaut kā varētu būt vainojami jūsu nelaimē. Tas ir labi! Radīt vainas sajūtu citos cilvēkos — tas ir tas, kas vajadzīgs. Tas ir jūsu spēks! Tie, kas jūs mīl un tie, kas no jums ir atkarīgi, apiesies ar jums kā ar jēlu olu, lai tik nepateiktu vai neizdarītu neko, kas vairotu jūsu nelaimi.

• Kad esat nelaimīgs, jums nav cerību sagaidīt kaut ko labu, toties jūs nesagaida arī vilšanās.

• Kad esat nelaimīgs, jūs varat radīt gudra un pasaulīga cilvēka iespaidu, it īpaši tad, ja jūtaties nelaimīgs ne tikai privātajā dzīvē, bet arī sabiedrībā. Jums ir iespēja saglabāt tāda cilvēka tēlu, kuru nomāc dziļas, traģiskas, eksistenciālas zināšanas, ko laimīgi un sekli cilvēki nespēj novērtēt.

 

Nelaimes prasmju izkopšana

Ķersimies pie lietas un aplūkosim dažas efektīvas stratēģijas, kā kļūt nelaimīgam. Šie ieteikumi nekādā ziņā nav izsmeļoši, tomēr četru vai piecu piedāvāto metožu pielietošana palīdzēs izkopt jūsu talantu.

 

1. Baidieties, ļoti baidieties no kraha!

Krīžu un dažādu citādu veidu grūtos ekonomiskos laikos daudzi cilvēki baidās zaudēt darbu vai ietaupījumus. Jūsu dzīves izjaukšanas māksla ietver padošanos šīm bailēm pat tad, ja ir vien neliela iespēja, ka jūs tiešām varat piedzīvot šādu zaudējumu, Koncentrējieties uz šīm bailēm, padariet tās par savas dzīves prioritāti, gaudieties visu laiku, ka jūs tūlīt tūlīt varat bankrotēt, sūdzieties, cik mūsdienās viss ir dārgs, it īpaši tad, ja kaut ko pērk kāds cits. Mēģiniet izprovocēt strīdus par citu cilvēku neapdomātiem, vieglprātīgiem tēriņiem un apgalvojiet, ka ekonomiskā recesija ir šāda tipa cilvēku bezatbildīgās rīcības rezultāts.

Bailēm no ekonomiskā zaudējuma ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tās uz visiem laikiem nodrošinās jums darbavietu, kuru jūs neieredzat. Otrkārt, tās labi balansē ar alkatību, apmātību ar naudu un egoismu, kuru apskaudīs pat tēvocis Skrūdžs. Treškārt, jūs ne tikai atsvešināsities no draugiem un ģimenes, bet arī kļūsit vēl vairāk noraizējies, depresīvs un, iespējams, pat kļūsit slims, raizējoties par naudu. Labi pastrādāts!

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā, aizveriet acis un 15 minūtes meditējiet par visu, ko jūs varētu zaudēt: darbu, māju, uzkrājumus un tā tālāk. Pēc tam iztēlojieties dzīvi bezpajumtnieku patversmē.

 

2. Praktizējiet ilgtspējīgu garlaicību.

Kultivējiet sajūtu, ka viss ir paredzams, ka dzīvei pietrūkst asuma, piedzīvojumu, ka tāda kopš dzimšanas fascinējoša persona kā jūs, pilnīgi bez vainas ir lemta garlaicīgai un bezjēdzīgai dzīvei. Daudz sūdzieties par to, cik garlaikots jūtaties. Padariet to par galveno sarunas tēmu ar visiem paziņām, uzvedieties un runājiet tā, lai tie skaidri noprastu, ka, pēc jūsu domām, viņi ir garlaicīgi. Izskatiet iespēju izprovocēt attiecību krīzi, lai kliedētu garlaicību. Uzsāciet mīlas dēku (tas vislabāk darbojas, ja esat precējies vai, vēl labāk, ja jums ir mīlas dēka ar kādu, kas ir precējies); dodieties atkārtotās iepirkšanās tūrēs, iegādājieties drēbes, automašīnas, modernas tehnikas ierīces, sporta piederumus (paņemiet līdzi vairākas kredītkartes gadījumam, ja kādai beidzas kredītlimits); uzsāciet bezjēdzīgus strīdus ar dzīvesbiedru, bērniem, kaimiņiem; laidiet pasaulē vēl vienu bērnu; uzsakiet darbu, iztukšojiet bankas kontu un pārcelieties dzīvot uz vietu, par kuru neko nezināt.

Garlaicības papildu labums ir tas, ka jūs neizbēgami kļūsiet garlaicīgs. Draugi un radinieki no jums izvairīsies. Jūs nekur netiksit ielūgts; neviens negribēs jums zvanīt, vēl mazāk — jūs redzēt. Kad tas notiks, jūs jutīsities vientuļš un vēl vairāk garlaikots un nelaimīgs.

Vingrinājums: piespiediet sevi katru dienu stundām ilgi skatīties stulbus TV realitātes šovus, un lasiet vienīgi dzelteno presi, kas liks jums justies iztukšotam. Izvairieties no literatūras, mākslas un nesekojiet līdzi notikumiem politikā, sabiedrībā un kultūrā.

3. Piešķiriet sev negatīvu identitāti.

 Ļaujiet jūs pārņēmušai emocionālai problēmai absorbēt visus pārējos jūsu identitātes aspektus. Ja jūtaties depresīvs, kļūstiet par depresīvu personu; ja jūs satrauc sociālās lietas, pieņemiet fobijām pakļautas personas vai personas ar satraukuma traucējumiem identitāti. Padariet savu slimību par dzīves fokusu. Apspriediet to ar katru cilvēku un pārliecinieties, ka esat izlasījis visu par slimības simptomiem, lai spētu runāt par tiem kā zinātājs un bezgalīgi ilgi. Praktizējiet ar šo slimību visbiežāk asociētu uzvedību, īpaši tad, ja tā traucē parastās darbības un attiecības.
Koncentrējieties uz to, cik depresīvs esat, kļūstiet raudulīgs, jo tā ir jūsu izvēlētā identitāte. Atsakieties no jaunu vietu apmeklēšanas vai jaunu lietu izmēģināšanas, jo tas sagādā jums raizes. Izraisiet sevī panikas lēkmes vietās, kurās tās var izraisīt lielāko satraukumu. Ir svarīgi pierādīt apkārtējiem, ka jūs negūstat baudu no sava stāvokļa vai uzvedības, bet nespējat to novērst.Iemācieties nonākt tādā fizioloģiskā stāvoklī, kas reprezentē jūsu negatīvo  identitāti. Piemēram, ja jūsu negatīvā identitāte ir depresīva persona, nokariet plecus, skatieties grīdā, elpojiet sekli. Lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vajadzīgo stāvokli, ķermenis jātrenē.
Vingrinājums: pierakstiet 10 situācijas, kas sagādā jums rūpes, izraisa depresiju vai apjukumu. Reizi nedēļā izvēlieties vienu no tām un 15 minūtes trenējiet to, lai ievadītu sevi, piemēram, panikas stāvoklī.

 

4. Uzsāciet strīdus.

Šis ir izcils veids attiecību graušanai ar partneri. Ik pa laikam negaidīti uzsāciet strīdu, sāciet raudāt par kaut ko triviālu vai izsakiet nepamatotus apvainojumus. Tam jāilgst vismaz 15 minūtes, ideāli ir, ja tas notiek publiski. Dusmu uzplūdumā sagaidiet no sava partnera laipnības un simpātiju izpausmes, bet, ja viņš vēlāk to pieminēs, uzstājiet, ka jūs nekad to neesat darījis vai arī viņš ir nepareizi sapratis, ko jūs esat vēlējies pateikt. Izskatieties aizvainots un sāpināts par to, ka jūsu partneris pārmet jums sliktu uzvedību.

Cits veids, kā to panākt, ir negaidīti paziņot  – “mums jāizrunājas”, un pēc tam veltīt partnerim veselu tirādi par to, cik ļoti vīlies jūs esat attiecībās. Pārliecinieties, ka esat uzsācis šo pasākumu tieši tad, kad partneris grasās doties darīšanās un turpiniet to vismaz stundu. Cits veids, kā uzsākt strīdu, ir zvanīt vai sūtīt īsziņas partnerim uz darbu un izteikt savu problēmu vai vilšanos. Tāpat rīkojieties tad, kad partneris ir kopā ar draugiem.

Vingrinājums: pierakstiet 20 kaitinošas īsziņas, kuras jūs varētu nosūtīt romantiskajam partnerim. Turpiniet katru dienu papildināt šo sarakstu.

5. Piedēvējiet partnerim sliktus nodomus.

Pie jebkuras iespējas piedēvējiet partnerim, draugiem un darba biedriem iespējami sliktākus nodomus. Izmantojiet jebkuru nevainīgu piezīmi un pārvērtiet to apvainojumā vai mēģinājumā jūs pazemot. Piemēram, ja kāds jums jautā “Kā tev patika filma?”, jums nekavējoties jādomā: “Viņš mēģina mani pazemot, pierādot, ka es neesmu sapratis filmu, vai arī mēģina pateikt, ka man ir slikta gaume”. Galvenā ideja: no cilvēkiem vienmēr jāsagaida sliktākais. Ja kāds nokavē jūsu rīkotās vakariņas, atcerieties visas pārējās reizes, kad šis cilvēks ir nokavējies un seciniet, ka viņš tā rīkojas, lai noniecinātu jūs. Pārliecinieties, ka brīdī, kad šī persona ierodas, jūs vai nu spelgojat dusmās, vai esat tik sliktā omā, ka vakars ir sabojāts. Ja šī persona vaicā, kas par lietu, neatbildiet: lai pamokās.
Vingrinājums: pierakstiet piecu radinieku vai draugu vārdus. Blakus katram vārdam  pierakstiet, kā viņi nesenā pagātnē ir nogrēkojušies vārdos vai darbos, lai apliecinātu, ka viņi tikpat cītīgi kā jūs pats vairo jūsu nelaimes.

 

6. Lai ko jūs darītu, dariet to vienīgi savam labumam.

Dažreiz jums var rasties vēlēšanās kādam palīdzēt, ziedot naudu labdarībai vai veikt brīvprātīgo darbu. Nedariet to, izņemot gadījumus, kad tas jums sniedz kādu labumu, piemēram, ja, pateicoties tam, jūs izskatīsities pēc laba cilvēka vai, ja tādējādi jums būs iespēja iepazīties ar kādu, no kura kādreiz varēsiet aizņemties naudu. Nekad neiekrītiet labo darbu slazdā tikai tāpēc, ka vēlaties palīdzēt cilvēkiem. Atcerieties, ka, neraugoties uz to, ka jūs sevi neieredzat, jūsu galvenais mērķis ir rūpēties tikai un vienīgi par Numero Uno, t.i., par sevi

Vingrinājums: atcerieties visu, ko pagātnē esat darījis citu labā un kas nav ticis atmaksāts. Iedomājieties, kā visi apkārtējie mēģina no jums tikai ņemt un ņemt. Tagad pierakstiet trīs lietas, kuras jūs varētu izdarīt, lai izskatītos par altruistu, un kuras sniegtu jums personīgu,  sociālu vai profesionālu labumu.

 

7. Izvairieties pateikties.

Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri izsaka pateicību, ir laimīgāki par tiem, kuri to nedara. Tāpēc nekad nevienam nepateicieties. Svētību skaitīšana ir idiotu nodarbe. Kādas svētības? Dzīve ir ciešanas, un pēc tās jūs mirstiet. Par ko gan jāpateicas?Draugi un radinieki, kas vēl jums labu, sabotēs jūsu mēģinājumus būt nepateicīgam. Piemēram, vakariņu laikā mājās jūs sūdzieties laulātajam draugam par darbā atlikto projektu, bet viņš mēģina jums atgādināt, cik pateicīgam jums jābūt par to, ka jums vispār ir darbs un iztikas līdzekļi. Šādi mēģinājumi rosināt pateicību un prieku ir viegli atvairāmi. Vienkārši norādiet, ka lietas, par kurām jums būtu jābūt pateicīgam, nav perfektas, tāpēc jūs varat brīvi meklēt tajās tik daudz trūkumu, cik vien vēlaties.

Vingrinājums: izveidojiet sarakstu ar lietām, par kurām jūs varētu būt pateicīgs. Blakus katrai pierakstiet, kāpēc jūs tāds neesat. Iedomājieties ļaunāko. Domājot par nākotni, iztēlojieties sliktāko scenāriju. Ir svarīgi jau iepriekš justies nelaimīgam, lai sagatavotos jebkurai iespējamai katastrofai vai traģēdijai. Iedomājieties iespējamās briesmas, kas jūs apdraud: terora akti, dabas  katastrofas, nāvējošas slimības, šausmīgi nelaimes gadījumi, globāla neraža utt.

8. Vienmēr esiet modrs un norūpējies.

Optimistisks skats nākotnē rada vienīgi vilšanos. Tādēļ jums par katru cenu jātic, ka jūsu laulība ir bijusi kļūda, jūsu bērni jūs nemīl, jūsu bizness bankrotēs un vispār nekas labs nekad nav gaidāms.

Vingrinājums: izpētiet, kādas dabas vai cilvēku izraisītas katastrofas, piemēram, zemestrīces, plūdi, radioaktīvas noplūdes, trakumsērgas epidēmijas, varētu notikt jūsu reģionā.  Koncentrējieties uz tām vismaz stundu dienā.

9. Vainojiet savus vecākus.

Vecāku vainošana par jūsu fiziskajām nepilnībām un neveiksmēm ir vēl viens nozīmīgs solis, kas jums jāsper. Šā vai tā jūsu vecāki ir izveidojuši no jums to, kas jūs esat šodien; jums ar to nav bijis ne mazākā sakara. Ja jums piemīt kādas labas īpašības vai, pasarg’ Dievs, veicas, vecākiem tur nav nekādu nopelnu. Tā ir sagadīšanās.Papildiniet „vainīgo” sarakstu ar cilvēkiem no savas pagātnes: ierakstiet tajā savu otrās klases skolotāju, kurš uzkliedza jums kafejnīcā, zēnu, kurš iekaustīja jūs 9 gadu vecumā, augstskolas profesoru, kurš ielika jums neapmierinošu atzīmi, savu pirmo mīlestību, pat pilsētu, kurā esat uzaudzis — iespēju ir bezgala daudz. Mākslā būt nelaimīgam svarīgākais ir nosodīt.

Vingrinājums: piezvaniet vecākiem un pasakiet viņiem, ka tikko atcerējāties kādu nelāgu rīcību, ko viņi pieļāva jūsu bērnībā. Pārliecinieties, ka viņi ir sapratuši, cik briesmīgi jūs toreiz jutāties un cik ļoti joprojām to pārdzīvojat.

 

10. Nebaudiet dzīvi.

Gūt baudu no tādām lietām kā ēdiens, vīns, mūzika un skaistums spēj tikai vieglprātīgi un sekli cilvēki. Ielāgojiet to. Ja manāt, ka neviļus gūstat baudu no smaržas, dziesmas vai mākslas darba, nekavējoši atgādiniet sev, ka tās ir pārejošas baudas, kas nekompensē pasaules trūkumus un nelaimes. Tas pats attiecas uz dabu. Ja jūtat, ka jūs iepriecina skaista ainava, pastaiga pa pludmali vai mežu, sakiet „stop!”. Atgādiniet sev, ka pasaulē valda nabadzība, slimības un posts. Dabas skaistums ir maldi.

Vingrinājums: reizi nedēļā dariet kaut ko tādu, kas varētu sagādāt jums baudu, bet nododoties tam, domājiet par šīs darbības bezjēdzību. Citiem vārdiem sakot, koncentrējieties uz to, lai negūtu ne mazāko baudu no baudāmām lietām.

 

11. Nododieties saldsērīgām pārdomām.

Pavadiet daudz laika, koncentrējoties uz sevi. Nemitīgi raizējieties par savas uzvedības cēloņiem, analizējiet savus trūkumus un atgremojiet savas problēmas. Neļaujieties nekādai pozitīvai pieredzei vai ietekmei. Jūsu mērķis ir panākt, lai jebkuras sīkas grūtības vai ķilda izskatītos milzīgas un draudīgas.

Jūs varat nodoties arī pārdomām par citu cilvēku vai visas pasaules problēmām. Padariet tās par savām. Jūsu bērns ir slims? Padomājiet, kas tā jums būs par nastu – izbrīvēt laiku darbā, lai par viņu rūpētos. Dzīvesbiedru ir aizvainojusi jūsu rīcība? Koncentrējieties uz to, cik briesmīgi jūs jūtaties, kad viņš stāsta par to, kā jūs liekat viņam justies. Pārdomājot ne tikai savas, bet arī citu cilvēku problēmas, jūs izskatīsieties kā dziļš, jūtīgs domātājs, kas uz saviem pleciem nes visas pasaules smagumu.

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā un meklējiet negatīvas sajūtas, tādas kā dusmas, depresiju, rūpes, garlaicību. Jebko. Koncentrējieties uz šīm jūtām vismaz 15 minūtes. Pārējā dienas laikā paturiet tās prātā, lai arī ko jūs darītu.

 

12. Cildiniet vai zākājiet pagātni.

Cildinot pagātni sakiet sev, cik laba, laimīga, veiksmīga un vērtīga bija jūsu dzīve bērnībā, jaunībā vai tad, kad tikko apprecējāties. Un nožēlojiet to, cik kopš tā laika viss ir kļuvis slikti Piemēram, jaunībā jūs bijāt valdzinoša un pludmalē saulrietā dejojāt sambu kopā ar izskatīgu vīrieti, bet tagad jums ir pavisam viduvēja laulība un ļoti neveiksmīgi izvēlēts apdrošināšanas aģents. Jums vajadzēja apprecēt slaido, tumšmataino Pēteri. Īsāk sakot, koncentrējieties uz to, ko jūs varējāt vai ko jums vajadzēja izdarīt, nevis uz to, ko jūs esat izdarījis. Tas noteikti liks jums justies nelaimīgam.

Zākāt pagātni arī ir vienkārši. Jūs esat dzimis nepareizā vietā, nepareizā laikā, jūs nekad neesat saņēmis to, kas jums bija vajadzīgs, jūs vienmēr esat juties diskriminēts, jums nekad nav bijis iespējas apmeklēt vasaras nometni. Kā jūs varat būt laimīgs, ja jums ir tik draņķīga izcelsme? Ir svarīgi domāt, ka sliktas atmiņas, nopietnas kļūdas un traumatiski notikumi ir vairāk ietekmējuši jūs kā personību un traucējuši izveidot veiksmīgu nākotni nekā labās atmiņas, veiksme un laimīgie notikumi. Koncentrējieties uz sliktajiem laikiem. Kļūstiet apsēsts ar tiem. Glabājiet tos kā dārgumus. Varat būt drošs: lai kas arī notiktu tagadnē, jūs nebūsiet laimīgs.

Vingrinājums: izveidojiet svarīgāko slikto atmiņu sarakstu un glabājiet tur, kur bieži varat to aplūkot. Reizi nedēļā pastāstiet kādam par kādu savas briesmīgās bērnības epizodi vai par to, cik nesalīdzināmi labāka bija jūsu dzīve bija pirms 20 gadiem.

 

13. Atrodiet romantisku partneri, kuru varētu izmainīt.

Pārliecinieties, ka esat iemīlējies cilvēkā, kam piemīt kādi nopietni trūkumi (kaķu vāķētājs, azartspēļu spēlmanis, alkoholiķis, brunču mednieks, sociopāts), un nododieties viņa pāraudzināšanai neatkarīgi no tā, vai viņš pats vēlas mainīties. Cieši ticiet, ka jūs spējat mainīt šo personu, un ignorējiet visus faktus, kas pierāda pretējo.

Vingrinājums: apmeklējiet interneta iepazīšanās vietnes un apziniet sliktās izvēles, kuras jūs varat izdarīt viena vakara laikā. Centieties tikties ar šiem cilvēkiem. Vēlams, lai šī vietne par pakalpojumiem iekasētu lielas naudas summas, jo tad jūs kļūsiet ne vien emocionāli, bet arī finansiāli iztukšots.

 

14. Esiet kritisks.

Pārliecinieties, ka jums netīkamo lietu saraksts ir bezgalīgs un turpiniet arvien paust savu nepatiku neatkarīgi no tā, vai kāds lūdz jūsu padomu vai viedokli, vai ne. Piemēram, nevilcinieties pateikt: “Un to jūs šorīt izvēlējāties uzvilkt?” vai “Jums tiešām patīk tik uzkrītošas drēbes?” Ja kāds ēd olu, nekavējieties dariet viņam zināmu, ka olas jums negaršo. Savu negatīvismu jūs varat attiecināt praktiski uz jebko.

Ja kaut kas jums nepatīk, bet vairumam cilvēku patīk, tas palīdzēs jums izcelties.  Nepatika pret ceļu satiksmi vai odiem nav pietiekami radoša: visi zina, cik kaitinošas šīs lietas ir, un viņi nepievērsīs jums pietiekami daudz uzmanības, ja piekritīsiet, ka arī jums tās nepatīk. Jums nepatīk jaunā filma, kuru slavē visi jūsu draugi? Jums būs daudz iespēju paust savu negatīvo vērtējumu draugu pulkā.

Vingrinājums: sastādiet sarakstu ar 20 lietām, kuras jums netīk un saskaitiet, cik reižu dienā jūs varat tās pieminēt sarunā. Lai rezultāti būtu labāki, iekļaujiet tajā lietas, kuras  jūs nekad neesat mēģinājis izzināt.

 

Nu jūs uzzinājāt 14 metodes, kā padarīt sevi nelaimīgu. Jums nav jāpielieto tās visas, pilnīgi pietiks ar četrām vai piecām, tikai regulāri rājiet sevi par to, ka neliekat lietā visas četrpadsmit.

Ja nonāksiet ārsta kabinetā — kāds taču joprojām izturas pret jums ar mīlestību un aizvilinās jūs turp — gādājiet par to, lai jūsu nelaimes cēlonis izskatās organisks. Ja terapeits mēģina jūs izglītot un pūlas jūs apmācīt, kā ar prāta un ķermeņa metodēm nomierināties, uzturiet sarunu un stāstiet viņam par nelaimi vēstošiem sapņiem, ko esat redzējis pagājušajā naktī. Ja izrādās, ka terapeits ir izglītots sapņu analīzes jomā, žigli sāciet žēloties par pašas terapijas izmaksām. Galu galā terapeits ir šķērslis jūsu ceļā uz nelaimīgu dzīvi, tāpēc jums pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā no viņa ietekmes.

 

Šī raksta autore Kloja Madanesa (Cloe Madanesir pasaulslavena ģimenes un psiholoģiskās terapijas pasniedzēja, viena no ģimenes terapijas stratēģiskās pieejas autorēm. Mandesa ir sarakstījusi septiņas grāmatas, kas kļuvušas par psiholoģijas jomas klasiku: Strategic Family Therapy; Behind the One-Way Mirror; Sex, Love, and Violence; The Secret Meaning of Money; The Violence of Men; The Therapist as Humanist, Social Activist, and Systemic Thinker un Relationship Breakthrough.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments