Zināšanām nav valodas, atstājiet SSERiga rektoru

Ekonomikas augstskola

Esmu absolvējis Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga) 2001. gadā, un šī man, parastam vidusskolniekam, kura vecāki ir pedagogi, bija unikāla iespēja iegūt pasaules līmeņa izglītību tepat Latvijā, kas savukārt pavēra pilnīgi citus iespēju horizontus manā tālākajā karjerā.

Tā portālā TVNet raksta Māris Simanovičs, SSER absolventu asociācijas prezidents.

Šobrīd esmu SSER absolventu asociācijas prezidents, mani augstskolas biedri strādā 60 pasaules valstīs, mūsu augstskolu ir pabeiguši 23 valstu pilsoņi. Augstskolas darbības laikā to ir absolvējuši vairāk nekā 2000 studentu, kuri darbojas 463 Latvijas uzņēmumu valdēs vai tie pieder SSER absolventiem, šie uzņēmumi nodarbina 20000 cilvēku, šo uzņēmumu apgrozījums ir 5,2 miljardi eiro. Starptautiska līmeņa izglītība ir bijusi un joprojām ir pieejama tepat Latvijā. Tādējādi talantīgi jaunieši nebrauc studēt uz ārzemēm, kas beigās nereti nozīmē arī to, ka viņi pēc studijām neatgriežas – tā aizplūst Latvijas nākotnes potenciāls, kas ir mūsu pēdējā laika problēma. Tā vietā SSE Riga piesaista ārvalstu jauniešus, kas var potenciāli vēlāk arī Latvijai dot savu ieguldījumu

Manā izpratnē SSER bija biznesa izglītības tilts, kas savienoja ārvalstu investorus ar tikko neatkarību atguvušo Latviju un šo gadu laikā ir bijis viens no dzinējspēkiem uzņēmējdarbības vides attīstībā un izglītības eksporta flagmanis.

18 gadus Anders Palzovs (attēlā) ir bijis SSER rektors, cienīts ne tikai Latvijā un Baltijā, bet arī ārvalstīs, cilvēks, kurš veidojis augstskolas dienas kārtību un atpazīstamību un simtiem studentu nodrošinājis iespēju iegūt pasaules līmeņa izglītību. Man kā valsts patriotam nav pieņemams, ka, izmantojot likuma nepilnības vai nepareizu interpretāciju, mēs visai pasaulei pateiksim, ka neatbalstām ārvalstu zinātņu doktorus Latvijas augstskolu vadībā. Pie tam šī ir augstskola, kas ir patstāvīga, tā nesaņem no Latvijas budžeta ne grasi, toties piesaista finansējumu no Zviedrijas, korporatīvajiem un privātajiem sponsoriem.

Savā un absolventu vārdā aicinu izglītības ministru uz konstruktīvu dialogu par to, kā atrisināt radušos situāciju un nodrošināt Latvijas augstākās izglītības sistēmas starptautisko konkurētspēju, t.sk. nodrošinot arī turpmāk iespēju ārvalstu speciālistiem vadīt REA.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar