Vonsovičs turpina baroties uz valsts rēķina

advokāts Vonsovičs

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) bez konkursa rīkošanas noslēgusi līgumu ar zvērināta advokāta Romualda Vonsoviča (attēlā) biroju. Divu gadu laikā tam par juridisko palīdzību FKTK samaksājusi 34 148 eiro. Turklāt netiek atklāts – par kādiem tieši pakalpojumiem un kādā tieši lietā šī summa samaksāta, vēsta Pietiek.com.

FKTK neizpauž faktiski nekādu informāciju par lietu, kas tai likusi iegādāties Vonsoviča biroja pakalpojumus. „Līgums tika slēgts par juridiskās palīdzības sniegšanu pārstāvībai tiesā. Tā kā tiesas sēdes ir slēgtas, informācija par prasītāju, atbildētāju un lietas būtību nav izpaužama. Tāpat arī informācija par advokātu sniegtās palīdzības faktu un saturu nav izpaužama, ciktāl to neparedz Publisko iepirkumu likums.”

Taču summas, kas samaksātas šīs „slepenās pārstāvības”, ir bijušas diezgan prāvas. 2013. gadā Vonsoviča birojam samaksāti 17 785 eiro, bet 2014. gadā – 16 363.03 eiro, kopējai summai līdz ar to sasniedzot 34 148 eiro. Turklāt šī summa samaksāta, nerīkojot oficiālu konkursu un izmantojot Publisko iepirkuma likuma 8.¹ pantu par pakalpojumiem, kas atbilst Publisko iepirkumu likuma 2. pielikuma B daļā noteiktajiem pakalpojumiem (advokāta pakalpojumus ir atļauts iegādāties, nerīkojot konkursu).

Pietiek.com publiskojis anonimizēto FKTK un Vonsoviča biroja līgumu (dokumentus skatīt ŠEIT). Portāls aicina lasītājus ziņot, ja zināms, kas ir tā „slepenā lieta”, kurā izmantoti Vonsoviča biroja pakalpojumi.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vārds
Vārds

Nemeklējiet sensāciju, kur tās nav,,, juridiskos pakalpojumus tā arī jāiepērk, ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā, un atklātu konkursu ari nerīko, kamēr līguma summa nesasniedz 750 000 EUR.