VK: Prokuratūra nav tikusi vadīta tā, lai savas funkcijas varētu veikt efektīvi

Kalnmeiers
Bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Ģenerālprokuratūra līdz šim nav vadīta tā, lai nodrošinātu tās funkciju efektīvu izpildi. Par Valsts kontroles un OECD ekspertu īstenotajā revīzijā secināto intervijā Latvijas Radio stāstīja Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa. Viņa norādīja, ka tik apjomīga revīzija prokuratūrā veikta pirmo reizi un prokuratūrai sniegti 20 ieteikumi.

Darba uzlabošanai nepieciešams veikt izmaiņas prokuratūras darbības regulējumā, tostarp iestādes vadībā jāievieš labas pārvaldības principi un iekšējā kontrole.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns intervijā Latvijas Radio atzina, ka piekrīt 95% Valsts kontroles secinājumu.

“Mēs strādājam, un visam savs laiks,” klāstīja Stukāns, atzīstot, ka neviens 30 gadus nebija pētījis, kāda ir situācija prokuratūrā.

Tāpat Valsts kontrole revīzijā atklājusi problēmas pirmstiesas izmeklēšanā. Revīzijā secināts, ka izmeklētāju noslodze nav vienīgais iemesls, kādēļ pirmstiesas izmeklēšana Latvijā notiek samērā ilgi. Viens no biežākajiem iemesliem nekvalitatīvi veiktai izmeklēšanai ir neskaidrība par nepieciešamo pierādījumu kopumu.

Pēc Stukāna domām, jāpārvērtē gan darbinieku, gan finansiālie resursi un jāizveido sistēma, kas nodrošinātu kvalitatīvu pirmstiesas izmeklēšanu.

Stukāns pārmetumus raidīja arī valdības virzienā, norādot, ka valsts atstājusi novārtā tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku izglītības kvalitāti.

Ģenerālprokurors uzskata, ka šobrīd redzamais kvalifikācijas kritums ir rezultāts tam, ka savulaik likvidēja Policijas akadēmiju, tādēļ steidzami nepieciešamas izmaiņas augstākajā izglītībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Latvijas radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānītis
Jānītis

sanāk, ka 30 gadus viss ir bijis slikti. Tiešām?

Pelīte
Pelīte

Viss nav bijis slikti , paskat kādu smuku lietu pret Lembergu safabricēja !

ups
ups

Vēl muļķīgāku feisu nevarējāt piemeklēt?