Virsdiriģenti izsaka neuzticību Dziesmu svētku rīkotājam

Kultūras ministrijā iesniegta 23 virsdiriģentu parakstīta vēstule, kurā izteikta neuzticība Latvijas Nacionālā kultūras centra – svētku rīkotāja – vadībai, vēsta lsm.lv.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis sola jautājumu skatīt tikai maijā, kad noslēgsies skates.

Iemesls virsdiriģentu neapmierinātībai – skandāls, ko izraisīja Rīgas projektu kora nevirzīšanu Dziesmu un deju svētkos.

Kā zināms,

koru skatē, kurā bija jāatlasa kolektīvi dalībai Dziesmu svētkos, Rīgas projektu koris saņēma 47,67 punktus no maksimāli iespējamajiem 50. Tradicionāli, ja korim piešķir augstāko pakāpi, tad to virza tālāk uz koru kariem, taču šajā reizē pakāpe nav piešķirta,

norādot, ka sniegums skatē tiek vērtēts ārpus konkursa.

Viena no Rīgas projektu kora dziedātājām Kristīne Zvirbule sociālajos tīklos pauda, ka šāds iznākums kora dalībniekiem bijis nepatīkams pārsteigums. Pēc skates kora vadībai notikusi apspriede ar žūriju, un lēmums pamatots ar to, ka koris atšķiras no citiem – ar darbības formu, ar veidu, kādā notiek mēģinājumi. Šie argumenti koristiem nešķietot pamatoti.

Kori izveidojis un vada amerikāņu kordiriģents Volšs-Sinka, kolektīvs nesaņem pašvaldības vai valsts finansējumu, taču tam ir aktīva koncertdarbība.

Mēģinājumu grafiks pielāgots tam, ka vairākums dalībnieku ir ģimenes cilvēki, bet tieši darbības formāts tam neļaujot iekļauties Dziesmu svētku tradīcijā, pauda Teterovskis, uzsvērdams, ka izsakās kā Dziesmu svētku biedrības priekšsēdis, nevis žūrijas loceklis. Viņš atzīmē, ka Dziesmu svētki ir ikdienas mēģinājumu process un projektu koris arī var kļūt par tādu kori.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

Un kā būtu tagad ar kautko pozitīvu?

pauninieki
pauninieki

tas jau tas formalais iemesls. Realitātē tas totālais bardaks visiem ir piegriezies. Disaporas iregribas, feministu sektu plosīšanās, bezjēdzība imitācijaš un nevadamā prodzektētāju naudas plūsma, īsti pali te tagad gāžas

Putins
Putins

Amerikāņus nedrìkst ņemt

Kovids 19
Kovids 19

Kas ta īsti ir rīkotājs? Vakcinacijas menedžere Juhņēviča? Ta nau brīnums, ka viss salaists plecā

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Kā sorosìtiem patīk vārds “karš”! Koru kari! Cik forši skan! Fanny

teātrmīle
teātrmīle

Laikam neesat pamanījis,ka visus piecdesmit psrs gadus arī bija koru kari.Labrīt!