Viena no vērienīgākajām Latvijas vēsturē: 300 tiesībsargu veic kratīšanu 46 ar ABLV Bank saistītās adresēs

banka

Valsts policija (VP) šodien sadarbībā ar citām iestādēm veic 40 kratīšanas lietā par naudas atmazgāšanu un aizturējusi vairākas personas kriminālprocesā.

Sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv” vēsta, ka kratīšanas notikušas ar “ABLV” banku saistītajās adresēs un tās bijušas vienas no vērienīgākajām kratīšanām Latvijas vēsturē.

Kratīšanas un procesuālas darbības notikušas 46 ar banku saistītās adresēs. Tajās piedalījušies ap 300 tiesībsargājošo iestāžu darbinieku.

Tikmēr likvidējamās “ABLV Bank” pārstāvis Jānis Bunte LTV apstiprinājis, ka bankas telpās Skanstes ielā 7, šodien ieradušies valsts drošības iestāžu pārstāvji, kuri veikuši procesuālas darbības, bet viņš atturējies sniegt sīkākus komentārus, ar ko šīs darbības saistītas.

“Mēs sadarbojamies ar tiesībsargājošajām institūcijām un sniedzām visu nepieciešamo informāciju. Mēs jau iepriekš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā regulāri sniedzām tiesībsargājošajām iestādēm visas to pieprasītās ziņas un sniegsim tās arī turpmāk. Jānorāda, ka likvidējamā “ABLV banka” vēl 2018. gada februārī pati vērsās tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu pārbaudīt publiski izskanējušos apgalvojumus par bankas iespējamo iesaisti noziedzīgajās darbībās,” aģentūrai LETA sacīja Bunte.

VP preses pārstāve Simona Grāvīte apstiprināja, ka Valsts policija iepriekš sāktajā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes kriminālprocesā par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā šodien sadarbībā ar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju “Cert.lv” veic vairāk nekā 40 kratīšanas dažādās vietās Rīgā un Rīgas reģionā.

Kratīšanas notiek kādā kredītiestādē, gan uzņēmumos, gan personu darba vietās un dzīvesvietās. Tāpat aizturētas vairākas personas. Patlaban izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus policija nesniedz.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska apstiprināja, ka šodienas izmeklēšanas darbībās piedalās arī trīs prokurori.

VP šogad martā apliecināja, ka VP ir 50 kriminālprocesi par iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izmantojot “ABLV Bank” kontus, turklāt aptuveni desmit lietās ir pazīmes, ka bankas darbinieki, iespējams, snieguši atbalstu legalizēšanas darbībās.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Elīna Priedīte iepriekš pastāstīja, ka iepriekš Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē sākti 50 kriminālprocesi par iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izmantojot “ABLV Bank” kontus atsevišķi un infrastruktūru kopumā. No minētiem kriminālprocesiem daudzi ir tādi, kur ir konstatēta atsevišķu klientu pretlikumīga rīcība, un daži, kur banka bija iesaistījusies tās atklāšanā.

Pēc policijas sniegtās informācijas, aptuveni desmit kriminālprocesos ir pazīmes, ka viens vai otrs bankas darbinieks, atsevišķi vai strādājot grupā ar citiem, tajā skaitā atbildīgām amatpersonām, sniedza atbalstu legalizēšanas darbībās, tāda veidā veicot nozieguma izdarīšanu kā līdzdalībnieks.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar