VID Nodokļu un muitas policijā noslēgumam tuvojas piecas lielas lietas, kurās iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi

VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija ir tuvu noslēguma stadijai piecos lielos procesos, kuros iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi, intervijā laikrakstam “Diena” stāsta VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

“Kad, izveidojot Muitas un nodokļu policijas pārvaldi, tiku uzrunāts to vadīt, protams, ķērāmies klāt visiem tiem aktuālajiem kriminālprocesiem, kas tika iesākti jau kādu laiku iepriekš. Kriminālprocesi, kuros bija ļoti lieli valstij nodarītie zaudējumi. Dotajā brīdī aktīva nu jau desmit mēnešu darba rezultātā mēs esam tuvu noslēguma stadijai piecos ļoti lielos procesos,” teicis Podiņš, “ja viss būs veiksmīgi, tad šos kriminālprocesus virzīsim kriminālvajāšanas uzsākšanai – daļu jau šogad, un daļu plānojam nākamā gada pirmajā ceturksnī.”

Lūgts precizēts, vai šajos lielajos kriminālprocesos iesaistītas personām ar politisko ietekmi, Podiņš atteicis: “Es gribētu teikt, ka jā.” Viņš gan nav nosaucis konkrētus uzvārdus, sakot, ka konkrētāk pagaidām nerunās. “Ja šie plāni īstenosies, tad mēs drīz vien to arī uzzināsim, bet pagaidām varbūt sauksim šos cilvēkus par “tumšajiem spēkiem”,” teica VID darbinieks.

Podiņš arī nav konkretizējis, par kādām lietām ir runa un vai viena no tām ir “būvnieku lietas” epizode, kurā figurējot uzņēmējs Māris Martinsons. “Es dotajā brīdī negribētu runāt par vārdiem un nosaukumiem, bet, neapšaubāmi, arī šī lieta mums ir plānā tuvākajā laikā. Laiku man grūti prognozēt, bet tas varētu būt, iespējams, nākamā gada sākums, kad mums būs jau vajāšanas. Nu, varbūt kaut kas aizies jau šā gada beigās,” sacījis Podiņš.

VID darbinieks atklājis, ka vēl būs pārrunas ar prokuratūru par detaļām un esot iespējama kādas epizodes izdalīšana no pamatlietas. “Lai tas darbs nebūtu tik apjomīgs arī uzraugošajam prokuroram. Kā jūs zināt, lieta jau pagājušajā gadā tika sadalīta. Tā tiešām ir ļoti, ļoti apjomīga un daudzos sējumos.”

Pārējās četras lietas Podiņš nav precizējis: “Kā jau es teicu, nosaukumus es minēt nevaru, bet par visām šīm lietām iepriekšējos gados bijuši mūsu paziņojumi presei, protams, arī tur nesaucot vārdus un nosaukumus. Bet, jā, visas lietas ir lielas, iespaidīgas un ar nopietniem cilvēkiem.”

Podiņš stāstījis, ka paralēli aizkulisēs esot dzirdējis, ka “tiek kaldināti plāni manis un manu cilvēku noņemšanai no amata”. “Tādas runas, protams, izskanējušas, un tas mani arī nepārsteidz, jo, kā jau es teicu, šajās lielajās izmeklētajās lietās iesaistīti cilvēki, kas, iespējams, arī vēlētos citu rezultātu sasniegt. Un, ja šādi plāni īstenosies, visticamāk, šo lietu tālāka virzība būs apgrūtināta,” teicis Podiņš.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Diena

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Podiņš ir piesardzīgs par jaunās valdības atbalstu šajās izmeklējamajās lietās. Skatīsimies uz Strīķes un Juraša aktivitātēm palīdzot VID Nodokļu un muitas policijai tās risināt. Vai tieši otrādi – cenšoties no viņa atbrīvoties.

Cepums
Cepums

:) tuvojas jauna slota :D Jāsāk aktīvas darbības imitācija.