VID atklāj krāpniecisku shēmu, kas valstij radījusi 40 milj. zaudējumus, aizturēto vidū bijušais politiķis Inkēns

Edvīns Inkēns

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir aizdomas, ka shēmā ar degvielu valstij nodarīti zaudējumi teju 40 miljonu eiro apmērā. TV3 Ziņām zināms, ka aizturēts arī kādreizējais politiķis Edvīns Inkēns.

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijā kriminālprocess sākts pagājušā gadā aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Lieta aptver periodu no 2014. līdz 2017. gadam. Valstij nodarītie zaudējumi ir iespaidīgi – teju 40 miljoni eiro, vēsta TV3 Ziņas.

Shēmas pamatā ir bunkurēšanai jeb kuģu apgādei paredzēta degviela. Tā ienāca Latvijā no Baltkrievijas un Krievijas, degvielas īpašnieks bija Kipras uzņēmums, kas vienojās ar kādu Latvijas kompāniju to nogādāt uz muitas noliktavu, lai tālāk tā nokļūtu uzņēmumā, kas šo degvielu glabātu.

“Pēc mūsu ieskatiem, noformēta virkne fiktīvu dokumentu. Kuģi netika bunkurēti. Visi kuģi, kopumā piecdesmit, attiecīgā laika periodā neatradās Rīgas jūras līcī, tie bija citās pasaules valstīs,” atklāj VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

VID uzskata, ka degviela, visticamāk, palika Eiropas Savienībā. Daļa aizvesta uz Lietuvu, daļa palika tepat Latvijā.

Šajā kriminālprocesā ceturtdien notika vairāk nekā 20 kratīšanu, aizturētas četras personas, no kurām apcietinājumā joprojām ir trīs.

VID neslēpj, ka pēc valstij nodarīto zaudējuma apmēra šī ir patiesi vērienīga lieta.

“Vismaz manā praksē šāds gadījums vēl nav bijis. Ir izņemta tiešām iespaidīga pierādījumu bāze. Dokumenti vien ir izņemti vesels mikroautobuss. 50 kastes,” norāda Podiņš.

Pēc TV3 Ziņu rīcībā esošās informācijas, runa ir par uzņēmumu “VEXoil bunkering”. Aizturēta uzņēmuma bijusī vadība un īpašnieki, starp tiem arī ekspolitiķis Edvīns Inkēns, kurš patlaban jau ir uz brīvām kājām. Kratīšana notikusi arī pie viņa mājās.

Laika periodā, kuru aptver VID izmeklēšana, Edvīns Inkēns bija “VEXoil bunkering” līdzīpašnieks.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,   Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Vai kāds var paskaidrot, kāda joda pēc Edvīns ir ‘uz brīvām kājām’?

kriša
kriša

Ilgi jau gan gāja Biznesi mainījās un moikas tik uzņēma apgriesienus Iekrita atkal ar pilnīgu muļķību.. ja šitā turpināsies, tad izbijušais Latvijas ceļa kasieris pilnīgi visu jumtu pasaudēs