Vai Strīķe un Jurašs strādājot KNAB paši bija korumpēti?

KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB)  vadītājs Jēkabs Straume pauž neizpratni, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, laikā, kad KNAB stūrēja šobrīd politikas druvā brienošie  Strīķe un Jurašs, no biroja darbinieku puses nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Straume intervijā žurnālam “Ir” atzinis, ka viņš nespēj izprast, kāpēc, operatīvo darbību laikā iegūstot pierādījumus vai indikācijas par to, kur tālāk vajadzētu strādāt, bieži vien nav sekojusi attiecīgā reakcija.“Pie iespējas [bijušajam KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājam Jurim] Juraša kungam varbūt pajautāšu. Bet skaidrs, ka mēs turpinām strādāt – gan ar to, kas notiek tagad, gan ar materiāliem, kuri ir vēsturiski iegūti,” intervijā žurnālam norādījis Straume.Viņš arī atzinis, ka Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un uzņēmējam Mārim Martinsonam celtās apsūdzības ir veco lietu inventarizācijas rezultāts. “Darbinieki, kuriem tas tika uzticēts, nāca un ziņoja – jā, šeit ir viens vai otrs gadījums, par kuru nav notikusi izmeklēšana,” intervijā skaidro KNAB vadītājs.Viņš arī apliecina, ka būtiskākā daļa, lai Rimšēviča un Martinsona lietā celtu apsūdzības, ir bijušas divu cilvēku liecības un 2013.gadā Taureņu pirtī noklausītās sarunas, tomēr četru mēnešu laikā, turpinot izmeklēšanu, iegūti arī citi pierādījumi.

Uz jautājumu, vai KNAB turpina strādāt arī Jānis Miķelsons, kura dzīvesvietā 2014.gadā veikta kratīšana saistībā ar tā saucamo Martinsona jeb būvnieku lietu, jo Miķelsona civilsieva Anta Dišereite ir ar Martinsonu saistīta grāmatvede, Straume žurnālam atbildējis, ka nav tiesīgs to komentēt, taču kopumā “jebkādas indikācijas par biroja amatpersonām, kas nav savienojamas ar ieņemamo amatu, tiek rūpīgi vērtētas”.

“Šis jautājums jāskata drusku plašāk. Tas nav tikai KNAB kompetences jautājums. Skaidrs, ka birojam jākontrolē, vai tā amatpersonas ir godprātīgas. Bet tajā pašā laikā pilnīgi visiem darbiniekiem ir izsniegtas speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpuma objektiem. Šīs atļaujas izsniedz Satversmes aizsardzības birojs, kurš katru vērtē. Šis gadījums, kad pagājušajā nedēļā tika pausta informācija, ka biroja darbinieks ir vainīgs pie informācijas noplūdes un izraisījis kāda kriminālprocesa neveiksmju stāstu, ir jāpārbauda,” sacījis Straume.

Iepriekš tika vēstīs, ka no KNAB, iespējams, noplūdusi informācija ar uzņēmēju Martinsonu saistītiem cilvēkiem, kā rezultātā savulaik nav sekmējusies izmeklēšana gan “būvnieku lietā”, gan arī pret Rimšēviču.

Tikmēr bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs, pašreizējais Rīgas domes opozīcijas deputāts Juris Jurašs mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja, ka neizpaužamas informācijas noplūde patiešām bija, bet tā notika Finanšu policijā, savukārt KNAB sniedza atbalstu, lai palīdzētu saglābt situāciju.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar