Bijušais Finanšu policijas vadītājs: Informāciju Martinsonam nopludināja KNAB

Martinsons

Valsts noslēpumu saturošas izmeklēšanas operatīvās informācijas noplūde izmeklējot tā saukto “būvnieku lietu” notikusi un par to ir atbildīgs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

To intervijā TV3 ziņām uzsvēra VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Podiņš VID Finanšu policiju vadīja 2013. gadā, kad “būvnieku lietā” notika operatīvā izstrāde un kratīšanas. Viņš kategoriski noliedz bijušā KNAB operatīvas daļas vadītāja Jura Juraša pausto, ka noplūdē būtu vainojami Podiņa padotie.“Tas neatbilst patiesībai. Jā, mums šī sadarbība [ar KNAB]  bija un tās laikā mūsu rīcībā bija ziņas, ka noplūde notiek no KNAB darbinieku puses. Veicot realizāciju un konkrētas procesuālas darbības, šīs informācija diemžēl apstiprinājās – informācijas noplūde bijusi tieši no KNAB darbiniekiem. Protams, daļu pierādījumu, iespējams, neizdevās savākt, jo informācijas noplūde bija diezgan nopietna,” norāda Podiņš.Būvnieku lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un nelegāli iegūtas naudas atmazgāšanu  aizdomās turētais uzņēmējs Māris Martinsons (attēlā) zinājis, ka tiesa sankcionējusi kratīšanas vairākos viņam piederošos būvniecības uzņēmumos un dzīves vietā un daļu pierādījumu, visticamāk, izdevies iznīcināt. Aizdomas apstiprinājušās Finanšu policijas veikto kratīšanu laikā, kad viens no KNAB darbiniekiem pieķerts tuvās attiecībās ar Martinsona sekretāri.Podiņš apgalvo, ka par aizdomām vērsies pie toreizējas KNAB vadības, ņemot vēra ka, visticamāk, notikusi valsts noslēpuma izpaušana.

KNAB Priekšnieka vietnieks korupcijas apkarošanas jautājumos Jānis Roze TV3 ziņām gan noliedza, ka noplūde no biroja būtu notikusi, uzsverot, ka izmeklēšanas darbības šajā krimināllieta veica Finanšu policija.

Savukārt Jurašs, kurš darbu KNAB pametis un šobrīd gatavojas startam Saeimas vēlēšanās no Jaunās konservatīvas partijas saraksta, apgalvo, ka noplūdē vainojami nevis viņa bijušie padotie, bet Finanšu policijas darbinieki. Par šo faktu savulaik informēts Podiņš.

Pēc Podiņa teiktā  būvnieku lietā izmeklēšana ir beigusies un tuvākā laikā  par lietu atbildīgajām prokuroram jāveic savākto pierādījumu pārbaude, pēc kā varēs lemt par apsūdzību izvirzīšanu. Par spīti noplūdei Podiņš pauda pārliecību, ka pieradījumi lietā izdevies savākt  pietiekami.

Kā zināms, ģenerālprokuratūra Martinsonam izvirzījusi apsūdzības citā krimināllietā, kur par liela apmēra kukuļa saņemšanu apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.  Martinsons tiek vainots šī nozieguma atbalstīšanā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar