Vai Igaunijas Bunkus?

Danske banka

Igaunijas policija trešdien paziņoja, ka Tallinā ir atrasts Danske Bank Igaunijas filiāles bijušā vadītāja Aivara Rehes (attēlā) līķis.

Rehes meklēšana tika uzsākta pirmdien pēc tam, kad pirmdienas rītā 56 gadus vecais Rehe no savām mājām Tallinas Piritas mikrorajonā devās pastaigā, no kuras tā arī neatgriezās, vēsta Postimees.

Meklēšana mežā netālu no Rehes mājām turpinājās arī otrdien, bet tika pārtraukti vakarā plkst. 21.30. 

Policija pirmdien vakarā atzina, ka ir pamats pieņemt – Rehes dzīvībai un veselībai draud nopietnas briesmas, kuras sev varētu radīt pats bijušais baņķieris, tādējādi policija apliecināja, ka tiek pieļauta pašnāvība. 

2014. gadā Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde paziņoja, ka Danske Bank Igaunijas filiālē konstatējusi liela mēroga ilgstošus naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu pārkāpumus. Lēsts, ka

laikā no 2007. līdz 2015.gadam caur Danske Bank Igaunijas filiāli varēja tikt atmazgāts līdz pat 200 miljardiem eiro. 

2017.gada nogalē Igaunijā tika uzsākta kriminālizmeklēšana šai lietā, bet, kā laikrakstam Postimees apliecināja Igaunijas Ģenerālprokuratūra, pret Rehi izmeklēšana netika uzsākta un viņš nebija iesaistīts izmeklēšanas darbībās.

Aizdomās par naudas atmazgāšanu lielā apmērā šobrīd tiek turēti desmit bijušie bankas darbinieki.

Pats Rehe, kas vadīja Danske Bank Igaunijas filiāli no 2008. līdz 2015. gadam, intervijā avīzei martā sacīja, ka jūtas atbildīgs, bet uzskata, ka pasākumi, kas tolaik bankas filiālē veikti cīņai pret naudas atmazgāšanu, bijuši pietiekami.

Jums varētu interesēt: J.Liepnieks: “Kas nogalināja Mārtiņu Bunkus – versijas”

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar