Uzņēmējs: Latvijā ir tāda sajūta, ka tu visu laiku tiksi sodīts

uzņēmējs

Uzņēmējs Romans Mickevičs, kuram savulaik piederējuši vairāki kokapstrādes uzņēmumi, intervijā Latvijas Radio atklāti pastāstījis par savu rūgto pieredzi uzņēmējdarbībā.

“Kaut kāda netaisnības sajūta tajā visā, kāpēc tas ir tā. [..] Latvijā ir tāda sajūta, ka tu visu laiku tiksi sodīts”, – stāsta Ivara Zviedra un Andra Kalnozola dokumentālās filmas “Zāģeri” galvenais varonis. “Tas nav domāts visiem. Ir izredzētie, ir cilvēki, kas mācējuši iegrozīties. Bet es visu mūžu esmu uzņēmējs gan Latvijā, gan citās zemēs. Un šeit ir tā ar to uzņēmējdarbības vidi – no ārpuses skatoties – it kā viss kārtībā, bet, kad tiec iekšā, tad nu ir diezgan lielas garantijas, ka tiksi sodīts par to.”

Ivara Zviedra un Andra Kalnozola dokumentālajā filmā “Zāģeri” Romāns stāsta un rāda savas zāģētāju brigādes skarbo dzīvi. Piecus gadus strādājot ar zāģeru brigādēm, viņš dzirdējis daudz cilvēku bēdu stāstu. ”Tā ir nelaime, ka strādniekiem jāiet mežā par kapeikām,” intervijā teic Mickevičs.

Kopā ar filmas autoriem uzņēmējs nonācis pie secinājuma, ka aptuveni 90% no mežstrādnieku dzīve ir degradējusies. ”Viņi nevar neiet [mežā], jo viņiem vajag alkoholu vai cigaretes. Jo nekas cits dzīvē liels nav palicis,” turpināja uzņēmējs.

Zāģeru brigāžu īpašnieks necer, ka Latvijā kaut kas mainīsies uz labu. ”Latviešiem būs tā, ka kabinetā visi teiks, ka neiesim, bet vakarā trīs pa kluso aizies un izdarīs pa lēto un vēl lētāk. Diemžēl tāds ir stāsts, tāpēc esmu diezgan pesimistisks.”

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolotājiņš
Skolotājiņš

Liela daļa mūsu uzņēmēju ar ir jāsoda. Pastāstiet, cik ir tie godīgie vai cik ir to kas normāli maksā saviem darbiniekiem to ko apsolijuši. Visi mēģina appi… viens otru un savus darbiniekus.

evanna
evanna

Latvija paliek bistama valsts,sez zagli un apzog visus! Vejonis un smadzenes nepakustina! Bus liktens ka Afrika,staigas ar lapam prieksa un nebus ko est,jo mes necinamies un izmirsim ka DINOZAURI!