Ukrainas žurnālisti atbalsta lēmumu par “TvRain” slēgšanu

Dozdj

Ukrainas žurnālisti un nevalstiskās mediju organizācijas, kas apvienojušies
mediju kustībā MediaRukh, izteikuši atbalstu Latvijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumam anulēt TV kanāla “Dozhd” licenci, teikts paziņojumā, kas publicēts tīmekļa vietnē “Detector Media“.

Žurnālisti uzskata, ka šis lēmums, kā arī NEPLP viedoklis par TVRain radīto apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai ir pamatots.

Krievijas agresīvie nodomi neaprobežojas tikai ar Ukrainu, bet apdraud visu Eiropu, teikts paziņojumā.

Atgādināsim, ka 2017. gadā arī Ukrainas Nacionālā televīzijas un radio apraides padome izslēdza “Dozhd” no to ārvalstu TV kanālu saraksta, kuru retranslācija Ukrainā ir atļauta.

Paziņojuma tulkojums no angļu valodas:

Mēs, “MediaRukh” [mediju kustības] biedri, Ukrainas žurnālisti un nevalstisko mediju organizāciju pārstāvji, atbalstām Latvijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu par televīzijas kanāla “Doždj” licences anulēšanu.

Mēs uzskatām šo lēmumu par pamatotu, un mēs domājam, ka regulatora viedoklis par šā medija radīto apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai ir pamatots.

Mūsuprāt, dažu starptautisku, latviešu un krievu organizāciju un cilvēku nostāja, ka šis lēmums ir jāatceļ, vai nu izriet no informācijas trūkuma, nepietiekamas izpratnes par notikumu kontekstu un būtību, vai arī ir politiski motivēta.

Aizstāvot TV kanālu, kas atklāti ignorē Eiropas valsts likumus, kas tai nodrošināja aizsardzību, šie cilvēki un organizācijas negribot palīdz sasniegt Krievijas agresijas mērķus.

Tikmēr vēlamies atgādināt, ka Krievijas agresīvie nodomi nebeidzas tikai pie Ukrainas robežām, bet apdraud visu Eiropu.

Mēs domājam, ka NEPLP lēmumam ir tiesiskā, valsts drošības un politiskā ziņā leģitīms pamatojums, kā arī to nosaka starptautiskās saistības, kas Latvijai ir saistībā ar šīs valsts dalību Eiropas Savienībā.

Šis lēmums nav aizskarošs pret vārda brīvību, jo atbilst Latvijas likumdošanā noteiktajai kārtībai, kā arī vispārpieņemtajām sadarbības tradīcijām.

Likuma pārkāpumi, ko izdarīja TV kanāls “Doždj”, bija acīmredzami, un šī nav pirmā reize, kad tie notiek.

Atgādināsim, ka 2017. gadā Ukrainas regulators (Nacionālā televīzijas un radio apraides padome) izņēma “Doždj” no to ārvalstu TV kanālu saraksta, kuru retranslēšana Ukrainā ir atļauta, kā iemeslam kalpojot Krimas pussalas kā Krievijas daļas attēlošanai. Latvijā “Doždj” rīkojās līdzīgi.

Krimas attēlošana par Krievijas daļu, regulāra atrunāšanās, ka “to paveikuši ārvalstu aģenti”, kā arī “Doždj” žurnālistu nelikumīgās vizītes okupētajā Krimā no Krievijas teritorijas ir pierādījums tam, ka šis TV kanāls sistemātiski ievēro Krievijas likumdošanu.

Turpretī “Doždj” sistemātiski ignorē to valstu likumus, kurās darbojas un tiek retranslēts.

Pierādījums tam ir kanāla atteikšanās nodrošināt saviem raidījumiem subtitrus to valstu valodās, kurās tas strādā.

Tā saucamie “pārteikšanās tiešraidē” gadījumi, formulējums “mūsu armija”, runājot par Krievijas armiju, un raidījuma vadītāja Alekseja Korosteļeva teiktais par “palīdzēšanu mobilizētajiem Krievijas karavīriem ar aprīkojumu un elementārām ērtībām”, mūsuprāt, ir pierādījums tam, ka “Doždj” nostāja attiecībā uz karu, kurā Krievija ir agresors, kamēr Ukraina aizstāv savu suverenitāti, patiesībā ir prokrieviska.

Apgalvojumi, ka TV kanāls ir pret Krievijas uzsākto karu, ir pretrunā ar tā rīcību, piemēram, sistemātisku Krievijas armijas piegāžu problēmu atspoguļošanu, ņemot vērā, ka šo problēmu risināšana palīdz Krievijai algot agresīvo karu.

Tā kā Latvijas parlaments ir atzinis Krieviju par valsti, kas sponsorē terorismu, un definējis tās rīcību Ukrainā kā “mērķtiecīgu genocīdu pret Ukrainas tautu”, Latvijas regulatora reakcija uz šo “Doždj” izskanējušo pozīciju ir loģiska un taisnīga.

Pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā Latvija ir izsniegusi darba atļaujas gandrīz 250 Krievijas žurnālistiem.

NEPLP lēmums viņiem var kļūt par signālu, ka jāievēro tās valsts likumi, kurā viņi dzīvo un strādā.

Ja šis lēmums tiks atcelts pēc, mūsuprāt, nepamatotas kritikas, nekontrolētā Krievijas mediju klātbūtne Latvijā var kļūt par nopietnu draudu Latvijas nacionālajai drošībai, kā arī Eiropas drošībai.

To pierāda arī Ukrainas pieredze cīņā ar Krievijas un prokrieviskajiem medijiem, kas strādāja pie Ukrainas valstiskuma iznīcināšanas, izplatot dezinformāciju, viltus un Kremļa propagandas naratīvu.

Tikai izlēmīgu darbību dēļ kļuva iespējams aizstāvēt Krievijas mediju klātbūtni Ukrainā, un arī šīs darbības tika kritizētas kā “ofensīva pret vārda brīvību”.

Patiesībā šī rīcība atbilda draudu līmenim, ar kādu Ukraina saskārās saistībā ar Krievijas hibrīdinformācijas ietekmi. Līdzīgi adekvāta ir arī Latvijas NEPLP rīcība.


MediaRukh paziņojumu var izlasīt šeit:
Statement in support of the decision of Latvia’s National Electronic Media Council to withdraw the license of the “Dozhd” TV Channel – Детектор медіа. (detector.media)

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gača
Gača

paklausoties debates jau pēc lēmuma slēgt Doždju ES kabeļtvtīklu apraidē, ir pilnīgi skaidrs, ka pareizi ir un nav te tādi vajadzīgi. Interesanta ir Latvijas Žurnālistu savienības loma. Viņi ir pret Ukrainu un par Krievijas armijas slepkavnieku un briesmoņu atbalstu. O laiki, o tikumi. Laikam jau kremļa naudiņa runā.

Salīdzin. kā bija un secinājumi kā ir
Salīdzin. kā bija un secinājumi kā ir

Man darbā krievu kolēģi baigi priecīgi ka dozdj tiek slēgts. Ka tagad visa Krievijas opozīcija redz, ka rietumos, ko viņi tā slavēja, nav nekādas runas brīvības, ka tāpat ir cenzūra, pat vēl lielāka kā Krievijā. Ka Krievijā dozdj esot varējis 12 gadus strādāt, bet Eiropā tikai 4.5 mēnešus. Ka Krievija liela stipra valsts ar tradicionālām konservatīvām vērtībām, ka tas ka tur kaut kādi frukti kaut ko sludina, tas viņiem kā valstij nav bīstami. Ko gan nevar teikt par Baltijas valstīm, te no pilnīgi visa baidās, jo ir vāji. Jo pat Ukraiņu bēgļi, ja netiek apmācīti lietot valsts valodu rada bīstamību… lasīt vēl »

Arķoms
Arķoms

Ko tu pļurkšķi, trolli! Lasies pie saviem Krievijas nacistiem.

Gada glezna
Gada glezna

Interesanti, kāpēc tavi krievu kolēģi neatrodas Krievijā, bet citā valstī brēc pēc krievu privilēģijām?

Bahmut ce Ukraina
Bahmut ce Ukraina

krievu kolēģi varēs viņus jūtūbi skatīties. Prom doždjs ir no ES un ASV kabeļtelevīzijas apraides par konkrētiem un atkārtotiem pārkāpumiem. Paprasi kolēģiem, kam pieder Krima. Tur arī būs atbilde.

Gada glezna
Gada glezna

Vai tiešām nav acīm redzams, ka “Doždj” ir lielkrievu šovinistu rupors, kam saprotams Putins nepatīk, jo viņa vietā vēlas iesēsties citi lielkrievu šovinisti, kas attiecībā pret Rietumiem dies zin vai būs lojālāki par esošo varas eliti. Galu galā “Doždj” pat Latvijā Krievijas kartē iekļāva Krimu.

Vergu domāšana
Vergu domāšana

Kāpēc kādam Krievijā jābūt lojālam pret rietumiem? Kāpēc tādas domas? Lojāls tas ir vergs. Es par to ka valstis atrod veidu kā mierīgi līdzās pastāvēt, un tam ir tikai diplomātisks risinājums, bet lai to sasniegtu vajag sēsties pie sarunu galda. Bet ņemot vērā kā visi lamā Makronu, tad visi gaidīs kad Ukraina piedzīvos pilnīgu sagrāvi un tikai tad sāks runāt. Tendences pagaidām ir tādas, jo vairāk ieročus rietumvalstis piegādā Ukrainai, jo vairāk un briesmīgākus ieročus pielieto Krievija, un lielāka sagrāve seko Ukrainai.

Laman
Laman

soctīklu blogerīši visi jau pašiedvesmas žurnālisti un tur katram savs viedoklis. Tam lietus mākonim ir jāzūd no Baltijas un droši ne tikai tam