TM valsts vārdā atvainojas Ušakovam par ciešanām un pārdzīvojumiem nepamatota kriminālprocesa dēļ

Tieslietu ministrija (TM) oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” valsts vārdā ir atvainojusies Eiropas Parlamenta (EP) deputātam, bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) par nepamatoti celtu apsūdzību.

TM atvainojas Ušakovam par sagādātajām neērtībām, ciešanām un pārdzīvojumiem nepamatota kriminālprocesa dēļ, rakstīts sludinājumā.

2023.gada izskaņā stājās spēkā Ušakovu attaisnojošs tiesas spriedums apsūdzībās par aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu viņa kabinetā laikā, kad Ušakovs bija Rīgas mērs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019.gada janvārī toreizējā Rīgas mēra Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Prokuratūra apsūdzību Ušakovam uzrādīja 2021.gada nogalē pēc Krimināllikuma panta par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu aprites aizlieguma pārkāpšanu.

Apsūdzības uzturētāji šajā lietā zaudēja gan pirmās, gan otrās instances tiesās, un 2023.gada izskaņā prokurors Juris Ločmelis vairs netika saskatījis pamatu iesniegt kasācijas protestu.

“Tiesai un prokuroram bija atšķirīgs viedoklis par pierādījumu vērtējumu. Ņemot vērā, ka kasācijas instances tiesas kompetencē neietilpst lietā esošo pierādījumu pārbaude un vērtēšana, prokuroram nebija pamats kasācijas protesta iesniegšanai,” skaidro prokuratūrā.

Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likums paredz, ka fiziskajai personai ir tiesības uz kaitējuma atlīdzinājumu, ja spēkā stājies attaisnojošs tiesas spriedums, ar kuru persona atzīta par nevainīgu un attaisnota visās pret to celtajās apsūdzībās. Kriminālprocesā nodarīto kaitējumu atlīdzina no valsts pamatbudžeta.

Ušakovs iepriekš pēdējā vārdā Rīgas pilsētas tiesā apgalvoja, ka šī krimināllieta bija nepieciešama tikai tādēļ, lai publiski grautu politiķa reputāciju, mēģinot padarīt viņu par noziedznieku. Politiķis uzsvēra, ka viņš neesot iegādājies, glabājis kādu aizliegtu ierīci un nav zinājis neko par albumu, un vēl jo mazāk – par tajā esošo noslēpto ierīci. Tai vietā, lai meklētu vainīgās personas, kuras ir ienesušas un izvietojušas albumu ar ieslēptu ierīci vienā no Rīgas domes telpām, izmeklēšana pasludinājusi viņu par apsūdzēto.

Paralēli Ģenerālprokuratūra nolēmusi saukt pie kriminālatbildības vairākas personas par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu saistībā ar 2018.gadā Rīgas domes ieviestajiem braukšanas maksas atvieglojumiem uzņēmuma “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) pārvadājumu maršrutos. Arī šajā lietā iesaistīts bijušais Rīgas mērs Ušakovs un viņa toreizējais vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
maska
maska

Kremļa kolaboranta prieki būs īsi. Mākoņi jau savelkas. Rieksts jau sažņaudzas. Auksti sviedri nāk.

4444
4444

Вообще Нил Ушаков работал и работает на спецслужбы Латвии. Мало кто знает это.

ruksis
ruksis

Šitas glumiķis ir vienmēr cīnījies pret latvisku Latviju. Īsts mēsls!

Anniņa
Anniņa

Tagad saprotu ,ka EP vēlēšanās balsošu par Ušakovu !

Kā tad tā?
Kā tad tā?

Publikācijā nav norādīts, kādi sodi piemēroti Ločmelim, viņa tiešajam priekšniekam , KNABistiem un viņu priekšniekiem, par nepamatotu Ušakova represēšanu? Nav arī uzrakstīts, vai kāds skaidro, kā tas ”albums” nonāca Ušakova kabinetā.
EP nesen atteica atļaut vēl vienu Ušakova kriminālo vajāšanu, jo pirmais projekts izgāzās un neviens Latvijas spējām vairs netic. Līdz ar to Ušakovs tiešām var izsprukt no reālām nepatikšanām , kuras būtu pelnījis un visiem, kuri nodarbojās ar kaut kādiem sīkumiem, kuri nebeidzās ne ar ko, vajag reālus sodus par valsts autoritātes graušanu.

kriminālprocess kā politisks instruments
kriminālprocess kā politisks instruments

Ar kriminālprocesiem viss kā parasti. Kad Ušaku vajadzēja noņemt no krēsla sāka kriminālprocesu. Kriminālprocesa laikā Ušakovs pat ir atzinīgi izteicies par LGBTQ+ kopienu. Tas ir pretēji Ušakova vēlētāja vērtību sistēmai. Tādā veidā laikam Ušakovs ir nodemonstrējis savu pakļāvību tiem kas pasūtīja lietu. Un tagad kad Ušakovs salauzts, gatavs darīt visu ko liek, lietu var izbeigt. Pirms gada līdzīgi bija ar Lembergu un ZZS. Tiklīdz kā smagos noziegumos apsūdzētais Lembergs un viņa partija ZZS nobalsoja par JV prezidenta kandidātu, tā neviens vairs nerunā par Lemberga noziegumiem. Vasarā JV pat ar ZZS kopā izveidoja koalīciju, bet pirms tam JV teica ka nesadarbosies… lasīt vēl »

Ritums R.
Ritums R.

Visvairāk par Lemberga prāvu runāja viņa kabatas kucēni – tā saucamie žurnālisti no NRA. Tas bija Lemberga lēmums un griba savu lietu izmazgāt publiski.

Avita
Avita

Padomju vara kapitulē savā ziloņkaula tornī…. kaut kā nemana atlūgumu kaudzīti no pašām nespējīgākām izcilībām, bet stambulas karogs gan drošāš rokās un pozā – vai tad pārējam vispaŗ ir kāda nozīme?

Manifest and reach the nirvana
Manifest and reach the nirvana

Ja katra attaisnojoša sprieduma gadījumā būtu jāiesniedz pieteikums par atkāpšanos no amata, tiesai nekad nenonāktu neviena lieta. Kāpēc lai kāds riskētu ar savu karjeru?