Tikai viens no deviņiem prokurora amata kandidātiem zināšanu pārbaudē spēj pārvarēt pirmo kārtu

tests

Kārtējo vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmā kārtu spējis pārvarēt tikai viens prokurora amata pretendents. Turklāt testa pildītāji nav varējuši atbildēt pareizi uz jautājumiem par Satversmes pieņemšanas gadu un valsts neatkarības atjaunošanu, norādīja prokuratūrā.

Novembrī norisinājās prokurora amata kandidātu pārbaudījuma pirmā kārta – tests, kurā tiek pārbaudītas pretendenta vispārējās un juridiskās zināšanas, tai skaitā izpratne par valstij un sabiedrībai nozīmīgiem faktiem, kā arī par tiesību normām, kas saistītas ar prokurora ikdienas pienākumu pildīšanu.

Uz rajona līmeņa prokurora amatiem bija pieteikušies 15 pretendenti. Dažādu iemeslu dēļ seši no pirmās kārtas atbrīvoti, bet deviņi pārbaudījumā piedalījās.

Tikai viens no deviņiem spēja savākt nepieciešamo punktu skaitu, lai iegūtu tiesības piedalīties pārbaudījuma otrajā kārtā.

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmajā kārtā tikai viens no kandidātiem bija pareizi atbildējis uz jautājumu par to, ka persona nav krimināli sodāma tad, ja tā neparedzēja, tai nevajadzēja un tā nevarēja paredzēt savas darbības vai bezdarbības kaitīgo seku iestāšanās iespēju.

Visi pretendenti ir pareizi norādījuši, kādas komisijas un padomes ir izveidotas prokuratūrā.

Tikai viens no kandidātiem zināja, kas ir Eiropas apcietinājuma lēmums, toties visi pretendenti zināja, kas ir Eiropas izmeklēšanas rīkojums.

Divi no deviņiem pretendentiem nezināja, kurā gadā ir pieņemta Latvijas Satversme.

Trīs no deviņiem, kandidātiem zināja, ka audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus var piemērot bērniem vecumā no 11 gadiem, bet lielāka daļa ir norādījusi, ka no 14 gadiem.

Gandrīz visi pretendenti zināja, kādi ir Krimināllikumā paredzētie pamatsodu veidi, kā arī to, kas ir atbildību pastiprinoši apstākļi.

Viens no pretendentiem bija pārliecināts, ka Krievija bija pirmā valsts, kura 1991. gadā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Pirmā ārvalsts, kas 1991. gada 22. augustā apstiprināja Latvijas neatkarības atjaunošanu, bija Islandes Republika. 24. augustā Latvijas neatkarības atjaunošanu atzina Krievija.

Tikai uz diviem no 40 testā esošajiem jautājumiem visi pretendenti ir atbildējuši pareizi.

Prokuratūra regulāri rīkojusi šādas atlases topošajiem prokuroriem un tās uzrādījušas vājās zināšanas juristu vidū. Tā, piemēram, pagājušā gada nogalē testa aizpildītājiem grūtības sagādāja nosaukt pat Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu un vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Savukārt šogad grūtības prokurora amata pretendentiem bija sniegt pareizu atbildi par gadu, kurā Latvija pievienojās NATO.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns iepriekš teicis, ka juristu nespēja nokārtot prokurora amata kandidātu atlases vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmās kārtas testu liecina par nekvalitatīvu vidusskolas izglītību iepriekšējos gados.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Oi !
Oi !

Kur šodienas ziņas?

Serve
Serve

Kāpēc no galvas jāzina kurš pirmais 1991 gadā atzina neatkarību vai kad pieņemta Satversme, ja to visu var atrast internetā? Vēl paprasiet kādu motoreļļu lej dīzeļdzinējos?

Anna
Anna

Safabricētā Lemberga Lieta ir atbilstoša proķenes intelektam !

P anniņai
P anniņai

Lietu esat lasījusi !?

prokurors viorika
prokurors viorika

To lietu, kurai 16 tūkstoši sējumu? Tu domā, ka kāds prokuratūrā vai tiesā viņu ir lasījis?

!!!!
!!!!

Protams , čuhņa !

Rita
Rita

un kas tur slikts— viemaz šajā jomā uztur kvalitātes latiņu. Drīzāk komplimenti, un iespējas visiem papildināt zināšanas un atkal startēt.

LIEMENIS
LIEMENIS

ARĪ ĢENERĀLIS NESPĪZD. TĀ KA LĪMENI SAGLABĀJAM. UZ PRIEKŠU.

Ha Ha
Ha Ha

Sliktais ir tas, ka eksāmenu pieņem tie, kas nezina: Kas ir lietišķie pierādījumi tiesā? Jo Zolitūdes lietā bija labākie prokurori, bet kastēm bija nelasīto materiālu ar policijas plombām.

Erkīls Puaroo
Erkīls Puaroo

Lietišķo pierādījumu nav vispār. Kāpēc lai kāds prokurors zinātu, kas tie tādi ir? Ir lietišķie pierādījumi.

Ha Ha
Ha Ha

Otrs jautājums par Latvijas atzīšanu rindas kārtībā noteikti bija: Kāpēc Islande pirmā atzina Latvijas neatkarību? Tos, kas pirmo nevarēja pareizi atbildēt. pie otrā jautājuma netika pielaisti.

Tici man
Tici man

Policijas akadēmiju atjaunos. Un pēc tam viņu pievienos pie RTU

Slota - Rozentāle
Slota - Rozentāle

Drīzāk pie RSU. Tā tagad pielīdēju topā

Ha Ha
Ha Ha

RSU patreiz sagatavo juristus. Tā kā viss būs!