Tiesa nenotic Kaimiņa pasaciņām, nolemj no viņa piedzīt 24 tūkstošus eiro par dzērumā izraisīto ugunsgrēku

Artuss Kaiminš

Rīgas rajona tiesa nav noticējusi kādreizējā deputāta un izbijušā aktiera Artusa Kaimiņa pasaciņām un nolēmusi no viņa piedzīt 24 148 eiro par pirms četriem gadiem dzērumā izraisīto ugunsgrēku.

Pēc tam, kad A. Kaimiņš 2019. gada 1. decembrī savā īrētajā dzīvoklī Rīgā, Antonijas ielā 10-9A dzērumā izraisīja ugunsgrēku, apdrošināšanas sabiedrība  Balta  izmaksāja ēkas īpašniekam apdrošināšanas atlīdzību 22 785 eiro apmērā, kā arī segusi 1362 eiro lielos ekspertīzes izdevumus, – kopā tātad 24 148 eiro.

Bijušais deputāts mēģināja publiski sameloties, ka ugunsgrēku esot izraisījusi Ikea lampiņa, taču eksperta atzinumā bija fiksēts gluži cits iemesls:

„Ugunsgrēka izcelšanās iemesls, kas notika 01.12.2019.g. pēc adreses: Rīgā, Antonijas ielā 10 dz.9-A, izcēlās dzīvoklī, guļamistabā, gultas atrašanās vietā. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija degošas cigaretes, sveces vai cita mazjaudīgā siltuma impulsa iedarbība uz gultas materiāliem vai degošajām konstrukcijām ar tālāku ugunsgrēka izplatīšanos.

Aprakstītajā situācijā pārkāpts 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi” 6.punkts,” teikts atzinumā. Faktiski tas nozīmē, ka ugunsgrēks izcēlies, bijušajam deputātam gultā dzērumā smēķējot.

Taču A. Kaimiņš gadiem ilgi mēģināja ar dažādiem paņēmieniem izvairīties no zaudējumu apmaksas vai vismaz to novilcināt, un nu beidzot šajā lietā ir pirmās instances tiesas spriedums.

Pērn, kad lieta nonāca tiesā, kāds Pietiek lasītājs iesūtīja informāciju, kurā bija pieminēti gan A. Kaimiņa mēģinājumi izmeloties pēc notikušā ugunsgrēka, gan arī tas, ka kopējā prasību summa pret viņu varētu pārsniegt pat 100 tūkstošus eiro:

„Sākotnēji faktiski visi Latvijas mediji bez mazākās veselā saprāta izmantošanas atkārtoja viņiem pamesto „pīli” par to, kā nabaga kristīgi noskaņotais Saeimas deputāts, Ziemassvētkus gaidot, jau laikus iededzis Adventes svecīti, uz mirkli to piemirsis un tad varonīgi cīnījies ar liesmām, gūstot desmitās daļas ķermeņa apdegumu.

Patiesība gan bija cita – politiskais aktieris tikai laimīgas nejaušības dēļ dzīvs nesadega, jo pārdzēries bija sadomājis gultā uzsmēķēt un aizmidzis. Rezultātā bojā gandrīz gāja ne tikai pats klauns, bet arī dzīvoklī bijusī viņa „pasija”, kura bija kārtīgi saindējusies ar dūmiem.

Savukārt pēc tam žūpa nāca klajā ar jauniem meliem – ka ugunsgrēka iemesls esot Ikea pirkta lampiņa (sākumā „vainīga” bija Adventes svece) un ka viņš varonīgi cīnījies ar degošo Dormeo putu matraci, kurš degot kā traks.

Vēl pēc tam atklātībā nonāca fotogrāfijas no ugunsgrēkā cietušā dzīvokļa, kas lika uzdot virkni jautājumu: nez kāpēc gan svecīte ir viena no retajiem priekšmetiem, kas izskatās galīgi uguns neskarta, nez kāpēc malu malās atrodas reibinošu dziru pudeles un nez kāpēc matracis nebūt neatrodas pie loga, pa kuru klauns to it kā esot mēģinājis izmest.

Taču, kā izrādās, jau trīs gadus senie notikumi nebūt nav uzskatāmi par pagājušiem bez pēdām. Tieši otrādi – tieši tagad A. Kaimiņam pēc ilgas vilcināšanās un cietušo vazāšanas aiz deguna var nākties beidzot atmaksāt tiem nodarītos zaudējumus.

Lieta tāda, ka Antonijas ielas 10. nama īpašnieks bija noslēdzis apdrošināšanas līgumu ar AAS Balta un tā tam izmaksāja gandrīz 23 tūkstošus eiro, kā arī sedza ekspertīzes izdevumus.

Lieki teikt, ka ar Valsts prezidenta medaļu apbalvotais kungs visu šo laiku ir centies izvairīties no zaudējumu segšanas. Taču tagad lieta ir nonākusi tiesā, un, spriežot pēc visa, tā nebūs vienīgā, – eksdeputātam nāksies segt arī ugunsdzēsēju nolieto dzīvokļu īpašnieku ciestos zaudējumus, līdz ar ko

lēšams, ka kopējā summa, ko Artusam Kaimiņam var nākties atmaksāt, tuvosies 100 tūkstošiem eiro vai pat pārsniegs šo summu.

Tā kā no Saeimas kompensācijā saņemtie 9000 eiro drīz būs nodzerti un tā kā par savu vienu vienīgo lomiņu Alvja Hermaņa paspārnē kungs saņem diezgan mazus grasīšus, un tā kā visa viņa deklarētā manta ir divi veci auto, tad skaidrs, ka nekādas kompensācijas cietušie neredzēs kā savas ausis. Tāpēc – varbūt vismaz citiem kreditoriem ir pēdējais brīdis pasteigties…”

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Bet vai kāds pārbaudija to lampiņu teoriju?
Vai bija A.K. norēķinājies ar karti IKEA? Kad un pa cik? Jo veikals uztur visus tos pirkumdatus tik ilgi, cik mums pieprasa VID.
Vai tas “eksperts” apskatijās kādi drošinātāji ir uz to dzīvokli? Es tur neesu tuvumā bijis, bet jau zinu. C16.
Vai ekspertelēns ir redzējis kā deg un pil lētais USB lādētājs? Nē, nav. Jo eksperteliņš ir piešķirts nosaukums, nevis realitāte.

eblonskis
eblonskis

Vai Jeblonskis maz ir mācījies skolā un augstskolā, lai pilnvērtīgi spriestu par ugunsgrēka rašanās vietu un cēloņiem, nemaz nezinot visus lietas apstākļus? Vai tikai dīdījies skolas solā? Varbūt Jeblonskis vienkārši pirž dīvānā, un raksta visādas muļķības? Jo dīvānā pirdēja viedoklī tak ir jāieklausās…

māksla
māksla

Artusam bija potenciāls. Bija…..

lomkas
lomkas

Bet nodzēra, nošņauca, nozaga utt