Tiesa ļauj Lembergu atbrīvot no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu

Aivars Lembergs

Rīgas apgabaltiesa otrdien, 22. februārī, lēma apmierināt bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) aizstāvja lūgumu mainīt apsūdzētajam iepriekš noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu – pret 100 000 eiro drošības naudu.

Lembergam vai kādai citai personai drošības nauda būs jāiemaksā viena mēneša laikā. Drošības naudas samaksas gadījumā Lembergam būs paredzēts arī liegums pildīt Ventspils mēra amatu.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance pērn 22.februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz sprieduma pasludināšanai spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsodā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Pirmās instances tiesa arī nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Lemberga dēlam un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi tiks atcelti, tikai stājoties spēkā spriedumam.

Tāpat tiesa nolēma kriminālprocesu daļā par Ventspils uzņēmēja Jurija Bespalova noziedzīgajām darbībām izbeigt sakarā ar noilgumu. Bespalovs 2012.gadā nomira.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā instance šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Šreks
Šreks

Divas nulles aizmirsa.

troksnis
troksnis

To var tikai nesaprotamā Latvijas tiesa – tie, kuriem jāsēž, tiek attaisnoti vai izlaisti no cietuma.

Latvijas tiesās ir tik iejūtīgas pret šiem “navadziņiem”.

Ēriks
Ēriks

Šo gludo glodeni izlaiž no cietuma, kurš Latvijai nozadzis simtiem miljonu dolāros. Sandra Amola ir korumpēta tiesnese. Lembergs ir veselāks par veselu, bet tikai tēlo slimo govi, kā vienmēr.

Viesturs
Viesturs

..Tomēr drošības naudas samaksas gadījumā Lembergam paliks spēkā noteiktas nodarbošanās aizliegums, lēma tiesa. Proti, viņš nevarēs pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus.

Jautājums kurš te kaut ko pīpē – žurnālisti vai tiesneši ?

Venstpilī jau sen ir cits domes priekšēdētājs !

Žurnālisti – debilizācijas veicinātāji ?

Tiesas – tik neatkarīgas ka var būt neatkarīgas no realitātes ?

Ēriks
Ēriks

Lielāko zagli izlaiž no cietuma !? Diemžēl Latvijā ir pērkami tiesneši, nožēlojami.

Nauda un manta
Nauda un manta

100000 Lembergam ir kā izsmiekls. Vajadzēja vismaz pāris 00 galā. Plus vēl kaut ko. Teiksim, atvainošanos tautai, deputātu mandāta nolikšana. Sākt atlīdzināt zaudējumus. Bet tā, aizbēgs un ar to arī beigsies. Vašķis labs piemērs.

Stienis
Stienis

1) loģiski, 2) izskatās, ka tiesas arvien biežāk izmanto “drošības naudu”.