Stukāns rosina deklarēt ienākumus pilnīgi visiem: “Dzīvesveids neatbilst ienākumiem? Lai izskaidro, ja nevar izskaidrot, pusi atņem”

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Ģenerālprokurors Juris Stukāns trešdien, 19.aprīļa raidījumā “Kas notiek Latvijā?” , diskusijā par cīņu ar ēnu ekonomiku un notiesātajiem par nodokļu nemaksāšanu cita starpā atgādināja par ilgajiem termiņiem gan izmeklēšanā, gan vēlāk tiesās, kas esot iemesls, kādēļ tiesneši nevēloties nodokļu nemaksātājus sodīt ar reālu brīvības atņemšanu.

“Saka, jau 10 gadi, viņš palika “balts”, viņam bērni aug, viņš uzņēmējdarbību turpina. Neliek viņu cietumā.”

Šobrīd prokuratūra esot koncentrējusi spēkus, lai samazinātu termiņus, tad arī sodīt varēšot bargāk.

Taču Stukāns uzskata, ka cīņai ar ēnu ekonomiku ir arī citi instrumenti.

Ģenerālprokurors ierosina iesniegt ienākumu deklarāciju pilnīgi visiem iedzīvotājiem un ieviest apgrieztās pierādīšanas prasības.

“Brauc ar džipu, ienākumu nav, mēs nevaram viņam paprasīt [kā var atļauties tādu dzīvesveidu], viņam ir nevainīguma prezumpcija, cilvēktiesības, nekur pasaulē tā nav,” sacīja Stukāns.

Šobrīd likums ļauj pieprasīt pierādīt mantas legālo izcelsmi, taču tad vispirms ir jāierosina kriminālprocess. Ģenerālprokurors uzskata, ka tas ir jāmaina: “Vienkārši grozījumi – pilnīga deklarēšanās, dzīvesveids neatbilst ienākumiem, lai izskaidro, nevar izskaidrot, pusi atņem.”

Ar šādiem priekšlikumiem prokuratūra iepriekš jau vērsusies pie valdības.  Finanšu ministrs Arvils Ašeradens no “Jaunās Vienotības” piekrita, ka “ir pienācis pēdējais brīdis radikāli rīkoties”. Viņaprāt, obligātā deklarēšanās varētu būt atbalstās risinājums.

Avots: raidījums “Kas notiek Latvijā?”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


26
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zvaigzne
Zvaigzne

Turpiniet, turpiniet tik tādā garā – oligarhāta un policejiskas valsts surogāts, drīz izbeigsies te īstie nodokļu maksātāji

Elīna
Elīna

Jautājums no kurienes par skaidru naudu Iekšējās drošības dienesta darbinieki pērk dārgas zemes un dzīvokļus Rīgā? Ā nu ja! aizmirsu, ka viņi drīkst.

Elīna
Elīna

Valsts jau tagad atņem arī mantojumu no vecākiem, galvenais lietu safabricē ar konfiskācijas papildsodu un gāzē

Un vēl
Un vēl

Es gan teiktu ka jāņem nost viss šādos gadijumos. Jo savādāk jau ar to galā netikt. Tā izzagšana un muhļīšana ir jau ieaudusies sabiedrībā. Un tas nav tikai augšas. Tas notiek pašvaldībās, slimnīcās, izglītības iestādēs – visur kur ir valsts naud. Arī privātais biznes vēl darbojas pelēkā zonā uzrādot labija pusi apgrozijuma. Tāda zagļu un krāpnieku tautele.

jokdaris
jokdaris

Ko lai citu dara, ja tādi komentētāji grib, lai viņiem nauda kristu no debesīm par nekā nedarīšanu.

Un vēl
Un vēl

Nu re, tipisks piemērs – uztver to izveidoto kleptokrātisko sistēmu kā normālu naudas pelnīšanu. Jo godīgi strādā, maksā nodokļus, nekrāpj biznesa partnerus vai darbiniekus, varbūt darba devējus – pie mums jau ir kas slims un neiespējams.

Stienis
Stienis

Tev laikam šķiet, ka esošie nodokļi ir samērīgi. Valstī, kur puse dzīvo no rokas mutē, bet nodokli maksā no pirmā nopelnītā eiro. Bizness aplikts ne tikai ar augstiem nodokļiem, bet arī smagnējām, neadekvāti sarežģītām procedūrām, kas savukārt noved pie ierēdņu korupcijas. Tāpēc nesaki, ka mēs esam zaglēnu tautele. Vienkārši vairs nav nekādas, pilnīgi nekādas motivācijas maksāt nodokļus. Nekādas!

Stienim
Stienim

Un tev liekas tie ierēdņi un korumpanti ir citplanētieši. Un zagšanu nevar ataisnot ar to ka citi ar zog.

Elementāri
Elementāri

Kāpēc kaut ko pierādīt? Ja ir turīgs vai bagāts, tad skaidrs, ka kaut ko ir nokrāpis. Kāpēc pusi? Jāatņem viss. Divreiz tā jau bija. 1940. un 1949. gadā.
Nekad nebiju domājis, ka 1949. gads atgriezīsies.
Valsts vara paliek agresīva. Nodokļu ieņēmumi nav pietiekoši šamējo uzturēšanai. Atliek tikai ņemt nost bagātajiem un turīgajiem. Pēc tam jau visiem pārējiem.
Kā tai anekdotē – Latvijā cīnās par to lai nebūtu bagāto, kaimiņu Igaunijā, lai nebūtu nabago. Sajūtam atšķirību.

Laiks savu viedokli izklāstīt tieslietu ministrei.

Matrozis
Matrozis

Pirms 105 gadiem kreiserim “Aurora “ bija jāšauj! Matrožiem galvenais – šaut, nav īpaši svarīgi kādā virzienā…Izskatās, ka kāds no “Auroras” matroža pēctečiem tagad liels vīrs Latvijā.

jokdaris
jokdaris

Pie tik cauras VID datu sistēmas jāielūdz visus Stukānam pazīstamos un nepazīstamos zagļus ciemos.

Eriks
Eriks

Kaut kāds komunisma paveids, vai? Turīgs vari būt ja sesku atvēlējums tāds?

Derdz
Derdz

Drīzāk moderniskais demokrātiski pārliberālistiskais komunisma, nevis psrs komunisms

Jeblonskis
Jeblonskis

Šmaru tautele.

levitkucins
levitkucins

Nav vairs tautas. Ir nācija.

LTV
LTV

Varbūt varētu sākt ar krimināli sodītajiem kuri strādā sukāna kantorī?

Derdz
Derdz

Tā jau paliks tikai ierēdņi ar valsts aparātu pie tukšas sasistas siles

Putins
Putins

Labs. Ja brauc ar džipu! Visu nost! Tikai manu rietumu banku neaiztieciet. Lauciniekiem ņemiet visu nost. Tie ar džipiem braukā

Sukāns
Sukāns

Man ir šoferis, man nav džips.

puses atņemšana
puses atņemšana

Stukāns skolā laikam tikai atņemšanu un dalīšanu ir apguvis. Ja jau vienīgais ko saprot ka pusi vajag atņemt. Stukāns arī demonstrē ka ir apguvis dalīšanu uz pusēm. Pat nesaprot, ka katrs gadījums individuāls. Lai kā arī būtu, tomēr, kādam, kurš tikai negausīgi zog, pie siles ticis, tam arī varētu atņemt visu, citā gadījumā, kur cilvēks arī godīgi strādā, bet kaut ko nedaudz nozog, tas tomēr cits gadījums. Stukānam kā ģenerālprokuroram to vajadzētu saprast. Tad vēl jautājums, padomājat, kam jānotiek cilvēka smadzenēs, lai vienīgais ko varētu izdomāt un iztēloties, ka tieši pusi jaatņem? Kāpēc tieši pusi, nevis kādu citu daļu? Man… lasīt vēl »

puses atņemšana
puses atņemšana

Par to ka katrs gadījums tiek individuāli izskatīts, par to liecina ka katrā gadījumā ir tiesa, kas spriež sodu. Cilvēce savā pastāvēšanas laikā ir nonākusi pie secinājuma ka nepieciešama tiesu sistēma. Pat komunistiem, pat kara laikā bija kaut kāda tiesa tā sauktā “Troika” – ar prokuroru, tiesnesi un sekretāru. Te ģenerālprokuros piedāvā, vienkārši atņemt pusi. Tas ir solis atpakaļ uz vēl senākiem laikiem kā senās Romas impērija. Atcerējos ka kādreiz rakstīja ka uz prokuratūru švaki kandidāti: puaro.lv/tiesiskums/tikai-viens-no-deviniem-prokurora-amata-kandidatiem-zinasanu-parbaude-spej-parvaret-pirmo-kartu/

Elīna
Elīna

Ar saviem draugiem un padotajiem lai sāk

Munkevics
Munkevics

Vai pilnīgā deklarēšanās attieksies arì uz TUA īpašniekiem Jūrmalā? Ta jau viņiem visu var atņemt. Nu, cerams tas attieksies tikai uz vietējiem plebejiem

profesija - latvietis
profesija - latvietis

Diez vai tas notiks. Tad jau Kariņam būs jāizskaidro no kurienes viņam un viņa radiniekiem General Electric, Dow, First solaris, Catterpilar, Eli Lilly & Co uc akcijas. Un konts Beļģijā ar 50 tonnām. Protams, ja viņš nav ņedatroška.

nu jau
nu jau

“ Šobrīd likums ļauj pieprasīt pierādīta mantas legālo izcelsmi, taču tad vispirms ir jāierosina kriminālprocess. ”
VIDam, lai pārbaudītu fizisko personu ir nepieciešams uzsākt procesu?

Tak
Tak

VIDs jebkuru fiz.p. var pārbaudīt uz nomaksātajiem nodokļiem, prasot paskaidrot atsevišķas ienākošās summas kontos un pierādīt, ka nodokļi ir nomaksāti par tām.
Bet prasīt pieradit tava īpašuma izcelsmi ir tikai ar procesu.