Stukāns pirms apstiprināšanas Saeimā: “Korupcija Latvijā ir samazinājusies”

“Man ir tāda intuīcija un pārliecība, ka pašas amatpersonas daudzos gadījumos ir atteikušās un neizdara to, ko pieļāva izdarīt iepriekš,” jautāts par pēdējos gados reģistrēto ar korupciju saistīto noziegumu skaita kritumu, norādīja tiesnesis un ģenerālprokurora amata kandidāts Juris Stukāns.

Intervijā “Delfi TV ar Jāni Domburu” Stukāns skaidroja, ka, viņaprāt, reģistrēto korupcijas noziegumu skaita samazināšanās skaidrojama ar amatpersonu skaita samazināšanos un algu pieaugumu. Iespēju, ka daudzi noziegumi paliek neatklāti, Stukāns nepieļāva.

Saskaņā ar prokuratūras publisko darba pārskatu pagājušogad reģistrēto ar korupciju saistīto noziegumu skaits Latvijā samazinājies par gandrīz ceturtdaļu, bet salīdzinot ar, piemēram, 2016. gadu reģistrēto šādu noziegumu skaits samazinājies par vairāk nekā pusi.

Jautāts, kā šāda statistika, viņaprāt, skaidrojama, Stukāns norādīja, ka, pirmkārt, nemitīgi samazinās gan Latvijas iedzīvotāju, gan valsts ierēdņu skaits, līdz ar to arī absolūtajam skaitam viņu pastrādāto noziegumu ir tīri statistiski jākrītas.

Otrs būtisks faktors esot valsts pārvaldē strādājošo atalgojums. “Ja mēs skatāmies amatpersonu deklarācijas, nu neizskatās, ka tur būtu slikti tie atalgojumi, līdz ar to samazinās arī tas risks, lai izdarītu noziegumu,” skaidroja potenciālais ģenerālprokurors.

Tāpat topošais ģenerālprokurors norādīja uz preventīvo efektu, ko rada Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un citu iestāžu rosinātās skaļās izmeklēšanas.

Savukārt uz jautājumu, vai nevarētu būt tā, ka ļoti daudzus korumpētos ierēdņus vienkārši nepieķer, Stukāns atbildēja: “Nezinu. Tik daudz – diez vai.”

Par Stukāna apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā Saeima varētu lemt jau pirms Jāņiem. Pašreizējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera pilnvaru termiņš beidzas 11. jūlijā.

Pilnu raidījuma ierakstu var noskatīties šeit.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Kā tad ir ar to 5 miljonu notrallināšanu COVID izpētei? Komandā nav neviena matemātiķa, kaut muld par statistisku izpēti.

Neko nezināt ir šī pretendenta prioritāte.

Laimīte
Laimīte

Ks gan nekaitēja dzīvot savu ilūziju burbulī