Ģenerālprokurors nesaskata iemeslu savai demisijai

Ģenerālprokurors Juris Stukāns saistībā ar saviem izteikumiem intervijā žurnālam “Ieva” par neseno sievietes slepkavību Jēkabpils novadā neredz iemeslus, lai atkāptos no amata.

Stukāns ceturtdien sasauktajā preses konferencē atzina, ka viņš nesaskata kritiku paša sniegtajā intervijā, bet viņa izteikumos ir pausts aicinājums advokātiem uz sadarbību. Vienlaikus viņš neattaisnojot prokuratūras vai konkrētu prokuroru darbību. Ģenerālprokurors esot pieprasījis plašu informācijas apkopojumu par minētās sievietes gadījumu un tagad gaidot pārbaudes rezultātus, lai sniegtu savu vērtējumu.

“Kur jūs šeit redzat kritiku, kur šeit (žurnālā) ir kritika? Mans aicinājums ir uz sadarbību. Mēs esam, un tajā skaitā advokāti ir tiesu sistēmai piederīgas personas, un es aicināju advokātus uz sadarbību. Un, kā šeit ir norādīts, es neesmu atteicis nevienam advokātam, kurš pieteicies, nākt un stāstīt par to, vai kaut kas noticis vai nenoticis,” norādīja ģenerālprokurors.

Stukāns atceroties, ka šogad esot ticies vismaz ar vienu advokātu, taču viņš gan nevarēja atbildēt, cik aizstāvji gribējuši tikties, jo neuzkrājot atmiņā šādas detaļas.

Jau ziņots, ka Stukāns intervijā žurnāla “Ieva” jaunākajā numurā norādījis, ka Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes advokāte neesot gana aktīvi meklējusi sievietes aizsardzības iespējas.

Stukāns žurnālam izteicies, ka nav lasījis tobrīd vēl dzīvās sievietes vēstuli, kurā viņa lūgusi ģenerālprokurora palīdzību, jo visu viņam atsūtīto vēstuļu izlasīšanai nepietiekot laika. Tā vietā vēstule nonākusi izvērtēšanai atbildīgajā prokuratūras struktūrā.

“Sievietes advokāte rīkojās ļoti nekorekti, sacīdama, ka ģenerālprokurors nereaģēja,” tika izteicies Stukāns. Viņš intervijā norādīja uz advokātes darbību, kura vēstules rakstīšanas vietā esot varējusi nokļūt klātienes audiencē pie ģenerālprokurora. “Ja advokāte redzēja, ka attiecīgajā struktūrvienībā ir vienaldzība, vajadzēja pieteikties un pie manis atbraukt! Es viņu pieņemtu, runātu un zibenīgi reaģētu – būtu iedziļinājies, izlasījis sievietes vēstuli, tiktu iesaistīti trīs līmeņu prokurori, mēs būtu atraduši atbildes jautājumiem,” klāstījis Stukāns.

Ģenerālprokurors atzinis, ka sievietēm, kurām šķiet, ka viņu problēma netiek risināta, neesot īpašas jēgas rakstīt tieši viņam, “jo diemžēl nevarēšot visas vēstules izlasīt, turklāt šie iesniegumi tāpat nokļūs konkrētajā struktūrvienībā”. Stukāns norādījis, ka nav izpētījis visus lietas materiālus, bet viņa pašreizējā izpratnē Jēkabpils gadījumā sieviete izdarījusi visu. Pats galvenais ir tas, ka viņa aizgājusi pie advokātes, taču advokāta pienākums gan bija sniegt kvalitatīvu juridisku palīdzību.

Reaģējot uz šiem izteikumiem, Latvijas Zvērinātu advokātu padome nolēmusi vērsties Tieslietu padomē un aicināt veikt pārbaudi par ģenerālprokurora izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei. Izejot visas likumā noteiktās procedūras, teorētiski šāda sākta pārbaude var noslēgties ar ģenerālprokurora atlaišanu.

Kā zināms, 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 – par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Pārbaudi veic arī prokuratūra.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

“‘ Es viņu pieņemtu, runātu un zibenīgi reaģētu – būtu iedziļinājies, izlasījis sievietes vēstuli, tiktu iesaistīti trīs līmeņu prokurori, mēs būtu atraduši atbildes jautājumiem,” klāstījis Stukāns’- NEKAS NEBŪTU, JO KANCELEJAS NE MINISTRIEM, NE ĢENERĀLPROKURORAM lasīt vēstules nedod. NOMENKLATŪRA izvērtē, ar kādu informāciju “PIE SAIES” barot ministrus un augstākās amatpersonas, lai VARĒTU REGULĒT viņu ietekmēšanu, ja “SEN NAV SISTI” (Andris Bērziņš par žurnālistiem), jo … … … valsti pārvalda NOMENKLATŪRA. Tāpat kā minstri arī ĢENERĀLPROKURORS to nesaprot un nezina, kas ir viņu NOMENKLATŪRA. Šajā gadījumā tomēr NAV JĀATKĀPJAS Jurim STUKĀNAM, jo viņš neko pazemojošu ADVOKĀTIEM NAV TEICIS. Zini: ja advokātiem nemaksā… lasīt vēl »

Ministra vietnieks Fainsshmekers
Ministra vietnieks Fainsshmekers

Un cik tad vispaar demisioneejushi? Taada jeedziena kaa BIJUSHAIS valsts iereednis, amatpersona vai darbinieks praktiski nav. Tie visi tur rotee kaa mushas ap suudu liidz pensijai, pie kam rada veel jaunas darbavietas saviem beerniem un radiniekiem. Ir gan dazhi iznjeemumi, bet tas ir piliens juuraa. Suudu juuraa.

Stienis
Stienis

Vienkārši nožēlojams ĢP. Kāpēc mums tā neveicas…?

Miets
Miets

Mums veicās, jo mums ir Stienis.

Puika
Puika

“Stieni”- Aplamības, šoreiz nekā “NOŽĒLOJAMA” no Stukān puses nav!

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Tiks tiesāti aizkraukles burkas “banķieri” un miška uļmans. Palīdzēsim frajeriem cik varēsim

TOR
TOR

Stukāns malacis. Visu pareizi izskaidroja. Pat preses konferenci sarīkoja. Kura vēl amatpersona rīojas tik progresīvi?
Ja suņi grib uz tevi ret, tad darīs to pie jebkuras tavas rīcības.

000
000

Stukāns saka vienkārši un tieši. Ja tas kādam nepatīk, tas nav pamats atkāpties no amata. Lai advokāte sniedz prasību tiesā un pierāda savu taisnību.

mušmire
mušmire

Jāizsniedz brilles.