Stukāns gan kandidēs, gan vērtēs? Interešu konflikts ģenerālprokurora atlasē

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Viens no astoņiem kandidātiem uz ģenerālprokurora amatu vienlaikus ir Tieslietu padomes loceklis, kas saskaņā ar jauno kārtību vērtēs ģenerālprokurora amata kandidātus, vēsta portāls TVNet.

Par interešu konfliktu raidījumā “Komforta zona” paziņojis tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Tieslietu padomes sastāvā ietilpst vairākas tiesu sistēmas amatpersonas, ieskaitot Augstākās tiesas priekšsēdētāju, Satversmes tiesas priekšsēdētāju, tieslietu ministru, ģenerālprokuroru un citas amatpersonas.

Šo citu amatpersonu vidū ir arī seši Latvijas tiesnešu konferencē ievēlēti tiesneši.

Viņu vidū ir arī Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, kurš vienlaikus kandidē uz ģenerālprokurora amatu.

“Droši vien, to varētu saukt par zināmu robu.

Ir izrādījies tā, ka uz ģenerālprokurora amatu kandidē viens no Tieslietu padomes locekļiem. Tas ir vispār pozitīvi. Man tiešām patīk, ka tas tā ir. Ļoti cienījams kandidāts citastarp. Bet viņš pats piedalās balsošanā, lemšanā, apspriedē. Un pats arī kandidē.

Tas nav atrunāts, piemēram. Varbūt šādi jautājumi organizatoriski noteikti mums nākotnē būs vēl jāpārdomā un tas nāks laukā,” raidījumā stāstīja Bordāns. 

Atbildot uz jautājumu, kā Tieslietu padome risinās radušos situāciju, Augstākās tiesas priekšsēdētājs un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs atzīmējis, ka esot jāmeklē risinājums šai situācijai. 

“Ir jāmeklē risinājums, vai tas ir aizliegts vai atļauts,” komentēja Bičkovičs. 

Pēc Bičkoviča teiktā, lēmums būs jāpieņem Tieslietu padomei. No plašāka komentāra Bičkovičs atturējās. 

Savukārt saskaņā ar Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītājas Rasmas Zvejnieces teikto, izveidojusies situācija neesot atrunāta Tieslietu padomes nolikumā, līdz ar to Stukāns, kandidējot uz ģenerālprokurora amatu, nav zaudējis savas funkcijas Tieslietu padomē. Zvejniece sacīja, ka lēmums par to, kā risināt šo situāciju, Tieslietu padomei būšot “jāpieņem uz vietas”, vai arī pats Stukāns var pieņemt lēmumu kā rīkoties.   

Ar pašu Stukānu portālam pagaidām neesot izdevies sazināties. 

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

Un kā ar Jurašu???

Lidija
Lidija

bezkompromisa tiesiskuma bordānismā – tā jau ir tā jaundibināmā kārtība. Iztrūkst vēl tiai kāda dāmīšu padome virs ģenerālprokurora pilnai tiesiskuma laimei

Hugo
Hugo

Stukans izjauks bardocka planus

lasīkonfliktstājs
lasīkonfliktstājs

Jebkuršs Saemas vai pašvaldības deputāts slēpti balso par savu iecelšanu amatā un nav nekāda konflikta. Te pēkšņi konflikts!