Stukāns: Aivars Lembergs ir jāliek mierā

Juris Stukāns

“Aivars Lembergs ir jāliek mierā, jo pagājuši jau vairāk kā desmit gadi un tā jau ir vēsture,” norāda ģenerālprokuros Juris Stukāns intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

“Tajā lietā notiek jau iztiesāšanas pēdējais posms, un kuri bija tie iemesli, kas prasīja desmit un vairāk gadus – diemžēl pētīja, pētīja un skaidri tā arī nav atbildēts”.

“Bet es jums varu atbildēt ļoti vienkārši”, turpina ģenerālprokurors. “Lieta tika virzīta tiesā atbilstoši tajā laikā spēkā esošajam Kriminālprocesa likumam. Un ja likums paredzēja šādu kārtību, tad šī kārtība arī prasīja šo laiku.

Uz šodienu likumi ļoti ievērojami ir mainīti, un šobrīd tiesnesim ir iespēja jebkuru lietu diezgan ātri virzīt uz priekšu. Un šeit es kā bijušais tiesnesis un šobrīd arī kā prokurors varu teikt viennozīmīgi – katram tiesnesim, kuram iedalīta konkrēta lieta, ir jādomā par [šīs] lietas izskatīšanas organizēšanu. Nevis vienkārši rindas kārtībā katru dienu, ieejot zālē, kaut ko izdarīt, bet noteikt konkrētu darba plānu, lai lietu, kuras likums prasa izskatīt prioritārā kārtībā, nodrošinātu to prioritāru izskatīšanu”.

Interviju var noskatīties ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Lembergu lika mierā tad, kad viņš norēķināsies par savām blēdībām, nelobēs Krieviju un mierīgi strādās pa savu ģimenes dārziņu.

Vilks
Vilks

Tagad Kristovskis ar Linkaiti taču raud krievijas virzienā!Vajag taču sekot līdz notikumiem.

Temīda
Temīda

Latvijas judikatūrā ir arī gudri cilvēki , nav tikai osipovas !

Kaimiņš
Kaimiņš

Nu tik tiešām.Laiks būtu pamainīt vietām. Varbūt vajajadzētu Bordānu patiesāt kādus gadus desmit. Varbūt nemaz tik svēts nav?

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Nekādā ziņā, likt mierā, lembergu, lielo zagli, to es nekad nepiedošu stukānam, jaunam prokuroram.

zinātāja
zinātāja

Tam Venspils šakālim jāsēž aiz restēm ilgi, jo šis mērglis radījis gandrīz miljardu eiro zaudējumu Latvijai.

Vilks
Vilks

Kāpēc neesi tiesā zinātāja?Vai tev nav bail ,ka tevi sauks pie atbildības par neziņošanu?

Mammogrāpsts
Mammogrāpsts

Būs interesanti, ja tiesas procesu pārtrauks pusratā tikai tādēļ, ka tas ir ievilcies. Tipa, da nu nafig, apnicis, metam mieru.

DERDZ
DERDZ

JA IR PIERĀDĪJUMU, TAD NEBŪTU JĀVED VAIRĀKA TIESAS, BET NOTIKTU VIENA UN SODS. SAVĀDĀK SANĀK TIRGUS BALAGĀNS, TIKAI KĀ INTERESĒS PAR VALSTS NAUDU.

Izrādās
Izrādās

Ka Stukāna k-gs ir gudrāks par iepriekšējiem ĞP , un saprot Latvijas izgāšanos , ja lietu skatīs ECT , tāpēc safabricētā lieta ir jāizbeidz .

Ainars
Ainars

Aivar, Tu?

Artuss
Artuss

Jāni, tu?

Vilks
Vilks

Ko nu Bordāns,Kariņš,Kaimiņš?Dzīve brūk.

Fils
Fils

Kāpēc no visas intervijas ar Stukānu pieminēta tikai frāze ka “Lembergu jāliek mierā”? Tur taču vēl daudz kas tika teikts. Arī par to pašu Lemberga lietu. Piemēram, tiesnese noorganizējusi sēdes katru dienu, lai lieta ātrāk ietu uz priekšu, jo tieši ilgais laiks ir galvenais lietas pārmetumu objekts. Taču tas kaut kā nav atspoguļots publikācijā. Kāpēc?

Ivis
Ivis

Labi, ka viņa spriedums nav galīgs un cerēsim uz taisnīgu un ātru tiesu.

Aivars
Aivars

Brīnišķīgi, es jau sen to gaidīju. Padomju Latvijas tiesa ir vislabākā tiesa.