Strīķes drauģeļi sabotē KNAB darbu un neērto priekšnieku

Juta Strīķe

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Korupcijas apkarošanas bloka darbinieki apzināti strādā minimālā režīmā un gaida, kad nomainīsies biroja priekšnieks, pieļauj Saeimas deputāts un bijušais biroja priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Viņš intervijā žurnālam “Ir” pauda uzskatu, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ar korupcijas apkarošanu kaut kas nav kārtībā, jo “apkarošana ļoti cītīgi strādā uz to”, lai KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku publiski pasniegtu kā nespējīgu un nevarīgu, jo apkarošanas darba rezultāti nav tas, ko Streļčenoks var pilnā mērā ietekmēt.

“Tas nozīmē – ja apkarošanas darbinieki grib kaut ko uzlikt uz bremzēm, viņi to uzliks. Tādā veidā viņiem ir ļoti labas iespējas manipulēt gan ar reālajiem KNAB darba rezultātiem, gan sabiedrības priekšstatu par darba rezultātiem. Ja operi [jeb operatīvie darbinieki], kurus vada [KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris] Jurašs izmeklētājiem nesagatavo materiālus, viņiem ļoti grūti pašiem atrast kaut ko procesa sākšanai. Man ir pieņēmums, ka apkarotāji apzināti strādā minimālā režīmā, lai nevarētu teikt, ka viņi neko nedara. Viņi nogaida, kad nomainīsies priekšnieks. Ja viņiem būs labs priekšnieks, būs sprādziens ar apkarošanas rezultātiem. Tas ir mans pieņēmums,” intervijā norādījis Loskutovs.

Vaicāts, vai Streļčenoks ir labs biroja vadītājs un viņam jāturpina darbs, Loskutovs atbildēja, ka viņš neredz iemeslus, kāpēc Streļčenoks būtu no amata jāatbrīvo.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs arī uzskata, ka Streļčenokam bija pamats atbrīvot no amata savu vietnieci, pašreizējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi.

Loskutovs ir viens no autoriem KNAB likuma grozījumiem, kurus asi kritizējusi KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrība.

Saeima pagājušajā nedēļā otrajā lasījumā atbalstīja KNAB likuma grozījumus, kas paredz, ka KNAB priekšnieku varēs atbrīvot no amata, ja viņš būs pieļāvis nolaidību, kā rezultātā būs radīts būtisks kaitējums valstij vai personai.

Likuma grozījumus Saeimai vēl būs jāskata trešajā, galīgajā, lasījumā.

Parlamentāriešu atbalstītais priekšlikums paredz, ka KNAB amatpersonas un darbinieki atrodas valsts dienestā un to dienesta tiesiskajām attiecībām piemērojamas darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu normas, kas nosaka vienlīdzīgu tiesību principu, atšķirīgas attieksmes aizlieguma principu, aizliegumu radīt nelabvēlīgas sekas, darba un atpūtas laiku, darba samaksu, darbinieka materiālo atbildību un termiņus, ciktāl to nenosaka šis likums, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums vai Valsts pārvaldes iekārtas likums.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Wolfs
Wolfs

un ko par to Streļčenoka drauģeļi?

Kārlis
Kārlis

Smieklīgi, cirks gatavais! Streļčiks ir lembja ieliktenis, kā nekā publiski ir to paslavējis. Un lembis, kurš ir korupcijas krusttēvs, ciest nevar Strīķi, viņa tam kā skabarga pēcpusē. Secinājumus izdariet paši.

kāds
kāds

Kārli, labāk izpildi mājasdarbus, lai vecāki nerājas un ej gulēt. :P

Lopārsts
Lopārsts

Aiver muti

Ligita
Ligita

Man jau sen ir neērti skatīties uz Stŗiķes izdarībām, te jau katram ir skaidrs, kurš grauj un pēc kāda pasūtījuma KNAB no iekšienes. Paldies Loskutova kgam, ka pietika drosmes virzīt grozījumus, ceru ka Saeimas gudrās galvas beidzot palīdzēs no šīs “dāmītes”atbrīvoties.

Lopārsts
Lopārsts

Ko Juta arī tev ir ielikusi mietu starp kājām,ka tā esi sākusi brēkt?

juris
juris

KNAB priekšnieks ir pārmantojis PSRS ierēdņu tradīcijas attiecībā pret padotajiem, kurus viņš neieredz. Vienkārši nelaiž darba vietā, vai nedod dokumentus ar kuriem jāstrādā, tai pašā laikā apsūdz, ka darbinieks nestrādā. Tās ir čekistu metodes.

Viedoklis
Viedoklis

Intervija bija nožēlojama. Tik daudz šmuces par vienu prastu bā..u un viņas paštaisno ego. Bet tādi jau ir vairums varai pietuvināto.

Lopārsts
Lopārsts

Tev arī Juta traucē.taisni vai ārprāts cik daudz te ir šito,kam neļauj uzdzīvoties uz citu rēķina.

solaris
solaris

Neesmu saistīts ar KNAB, taču vēlos izteikties – operu nevajadzētu gan uztver līdzvērtīgi armijas kareivim, kas ir ierobežots ar reglamenta nosacījumiem un kuram jāstāv miera stājā komandiera klātbūtnē. Lai operatīvais darbs būtu efektīvs, nepieciešami motivēti operatīvie darbinieki. Nevis notramdīti, pastāvīgi kontrolēti, kā kaut kādi zaldāti kazarmā. Tāpēc, pat ja Loskutovam ir taisnība par operu veiktu sabotēšanu, vienalga atbildība ir iestādes priekšniekam – kā tieši un vai vispār viņš motivē darbiniekus censties rezultatīvi strādāt. Motivācijas sistēma ir pamats visam. Nepazīstu Streļčenoku, taču spriežot pēc publiski pieejamām ziņām, man šķiet, ka es nereti rīkotos savādāk attiecībā uz saviem kolēģiem. Pirmkārt jau uztverot… lasīt vēl »

Vits
Vits

Kad Juta bija ēterā, tad aktivizējās visa viņas apkalpojošā brigāde – Inga, Dace, Nellija, Baiba, aktīvi un atbalstoši komentējot katru teikumu. Jūtami, ka mobilzēti nopietni spēki, lai Jutu noturētu vietā, bet no kārtējā neērtā priekšnieka tiktu vaļā.
Šī situācija tiek uzturēta, jo savās problēmās iestidzis knābis, protams ir darboties nespējīgs.
Aizbildinoties ar iestādes neatkarības stiprināšanu, tiek darīts viss, lai noēstu priekšnieku, kuram neviens tā pa īstam nevienu brīdi nav ļāvis strādāt.

Lopārsts
Lopārsts

Cik nikus tu izmatosi ?Nav jau apnmicis?