Streļčenoks: KNAB nevis cīnījās ar korupciju, bet rīkoja politiskus šovus

Streļčenoks

Jaroslavs Streļčenoks, kura piecu gadu termiņš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā beidzas, ir apņēmies neaiziet klusēdams. Tādēļ 9.novembrī viņš sasauca preses konferenci, kurā nāca klajā ar šokējošiem paziņojumiem.

Viens no tādiem – KNAB vai vismaz vairāki tā bijušie darbinieki tā vietā, lai cīnītos ar korupciju, rīkojuši politiskas izrādes. Tika ierosinātas skaļas krimināllietas bez reāla seguma un nopludinātas ziņas par tām medijiem. Piemēram, brīdī, kad Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Nellija Jezdakova bija nupat pametusi amatu, KNAB izmeklēja kriminālprocesu par kādu viņai, iespējams, dotu kukuli. Un, kaut beigu beigās kriminālprocess izgāzās, kāds nu jau atlaists biroja darbinieks parūpējies, lai ziņas par Jezdakovas nedienām noplūstu medijiem, izsaucot viņu uz pratināšanu tieši laikā, kad birojā notika kāda preses konference.

“Process bija. Visu laiku tika stāstīts par to, ka it kā ir viņa iesaistīta. Bet reāli tas arī nav noticis,” norādīja Streļčenoks.

Šajā pat preses konferencē Jaroslavs Streļčenoks atklāja, ka tā dēvētā oligarhu lieta līdz gada beigām, visticamāk, tiks izbeigta. Iemesls – nepietiekams pierādījumu apjoms. Kā sapratis Streļčenoks, šī lieta KNABam tikusi uzspiesta.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar