Slepkavība Jēkabpilī: Rusiņš vēl joprojām nav atrasts

valsts policija

Aprit jau gandrīz mēnesis kopš slepkavības Jēkabpils novadā, kas mudinājusi pārvērtēt policijas, prokuratūras, tiesu kļūdas un likumu robus nespējā nosargāt vajāšanas upurus. Joprojām nav zināms, kas noticis ar slepkavu, 53 gadus veco Leonu Rusiņu. Viņa meklēšana turpinās, vēsta LTV Ziņu dienests.

Apkārtnē, kur notika slepkavība, un Jēkabpilī sastaptie atzīst, ka jūtas neomulīgi, un ir pārliecināti – ja sastaptu Rusiņu, tad viņu atpazītu.

“Ja viņš ir tieši tāds, kāds bildē parādīts, es atpazītu. Bet cerams nevajadzēs, ka nesatikšu viņu. Kad sāc domāt, ka tāds cilvēks vēl ir brīvībā, nu briesmīgi vispār. Bet policiju gandrīz katru dienu redzējām,” stāsta vietējā apkopēja Jeļena Borščenko.

Apkārtnē, kur notika slepkavība, un Jēkabpilī sastaptie atzīst, ka jūtas neomulīgi, un ir pārliecināti – ja sastaptu Rusiņu, tad viņu atpazītu.

Slepkavības vieta ir pavisam nomaļš ceļš – lauki, meži, tuvējās mājās pārsvarā dzīvo pensionāri. Tā apkārtni raksturo tuvējā ciematā, pie veikala sastaptas pastnieces.

“Katrs jau domā par sevi cerībā, ka viņš ir kaut kur tālāk. Jo nu tiešām visi plašsaziņas līdzekļi ir pilni ar viņa fotogrāfijām, un mēs visi viņu sejā zinām. Tas būtu traki, ja viņš šeit apkārt staigātu. Es domāju, viņš ir kaut kur projām,” spriež pastniece Inga Osma.

Rusiņa mašīna atrasta netālu no Aiviekstes upes, ciematā, kas ir nevis pa ceļam uz Jēkabpili, bet pretējā virzienā.

“Vai viņš tajā Aiviekstes krastā sēdēs ar makšķeri? Viņš jau ir partizāns īstākais. Es jau arī sen viņu zinu. Viņš vienkārši pasmejas uz policiju. Viņš ir spējīgs uz visu. Un cilvēkam, kad adrenalīns sāk darboties… Viņš var staigāt riņķī,” prāto vietējais iedzīvotājs Antons.

Tomēr vietējie apstiprina, ka policisti un arī zemessargi pirmajās nedēļās pēc nozieguma šeit manīti daudz. Tas gan liek justies drošāk, gan tieši pretēji – atgādina par to, ka, iespējams, apkārt joprojām klīst slepkava.

“Ja viņš ir tieši tāds, kāds bildē parādīts, es atpazītu. Bet cerams nevajadzēs, ka nesatikšu viņu. Kad sāc domāt, ka tāds cilvēks vēl ir brīvībā, nu briesmīgi vispār, diez kas nav. Sajūtas nav diez ko patīkamas. Bet policiju gandrīz katru dienu redzējām,” stāsta apkopēja Jeļena Borščenko.

Joprojām gan vēl dežurē policisti pilsētas apkaimē, kur pēc pirms mēneša pie nogalinātās sievietes logiem “dežurēja” Rusiņš. Arī tur sastaptie pauž pārliecību, ka vīrieti atpazītu.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks informē par noziedznieka meklēšanu: “Darām visu iespējamo. Protams, tas jau ir stāsts par to, ka ir cīņa ar sekām, neatgriezeniskās smagās sekas ir iestājušās. Darbs notiek, raudzīsimies, kā mums veiksies turpmāk.”

Valsts policijā uzsver, ka noris intensīvs darbs pilnā apmērā un pie šīs lietas vienlaikus strādā profesionāļu kopums gan no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes, gan Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un prokuratūras.

Kā zināms, 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks pagājušajā nedēļā paziņoja, ka saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudēs Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Bērziņš.

Ruks atzina, ka konstatētas atsevišķas personas, kas nesadarbojās ar policiju Rusiņa meklēšanas procesā. Šīs personas, kuru skaitu, statusu un attiecības ar Rusiņu policijas priekšnieks nekonkretizēja, “maldināja un nesniedza ziņas par viņu šeit, Latvijā”. Tāpat būšot jāvērtē viņu atbildība par slēpšanu, norādīja policijas priekšnieks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Police
Police

Drusku zheel jau taas policijas. Izmainiit aarieni nav gruuti – nodzen matus, atlaid uusas, uzliec brilles, neviens nepaziis. Mashiinu atstaaja, jo radari tak fiksee numurus. Sakaraa ar Interpola mekleeshanu dokumentus un kartes lietot neriskees. Viltotus dokumentus nedabuus, nav tas liimenis. Domaaju, ka meegjinaas no rokas nopirkt auto ( iespeejams, kaads paliidzees ) , vai arii ar sabiedrisko, velosipeedu vai stopiem nokljuut iespeejami taalaak un nogaidiit, varbuut atrast kaadu darbinju, kur neprasa papiirus ( te gan svariigas valodu zinaashanas ). Nokjert jau to maitu vajadzeetu gan, veelu veiksmi.

Prioritātes
Prioritātes

Toties 9. maijā policijai bija resursi lai ar 5 policistu skaitlisko pārsvaru aizturētu vienu vecu, pensijas vecuma onkulīti ar puķēm.