Slepkavība Jēkabpilī: Disciplinārlieta tiks ierosināta vēl pret vismaz divām amatpersonām, paziņo Ruks

Saistībā ar Leona Rusiņa izdarītās slepkavības izmeklēšanu discplinārpārkāpuma pazīmes saskatāmas ne tikai Austrumzemgales iecirkņa (bijušā Jēkabpils iecirkņa) priekšnieka, bet, kā minimums, vēl divu policistu darbībā, trešdien, 3. maijā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Patlaban turpinās dienesta pārbaude, ir sākta disciplinārizmeklēšana, saskatot discplinārpārkāpuma pazīmes Austrumzemgales iecirkņa (bijušā Jēkabpils iecirkņa) priekšnieka Rolanda Bērziņa darbā. VP priekšnieks jau pagājušajā nedēļā atzina, ka Bērziņam amatu nāksies zaudēt saistībā ar Rusiņa meklēšanas pasākumiem pirms bijušās dzīvesbiedres slepkavības.

“Patlaban saskatām, ka, minimums, pret vēl divām amatpersonām tiks ierosināta discplinārlieta, kurā vērtēs viņu profesionālo sniegumu, spēju pareizi kvalificēt nodarījumu konkrētā situācijā, spēju saskatīt likumsakarību, ko vajadzēja konstatēt.

Ja netiek lokāli galā ar esošajiem instrumentiem, tad ir jāmēģina šos jautājumus risināt augstākajā līmenī, informējot reģionālo vadību,” norādīja Ruks.

Kā zināms, 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 – par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Uzbrukums aprīlī, kas beidzās ar upura nāvi, nebija pirmā reize, kad Rusiņš uzbruka sievietei ar nazi. Viņas radi stāstījuši, ka uzbrukums noticis arī 2022. gada 18. februārī pie iepirkšanās centra “Sēlija”.

Rusiņš tur sievietei uzbrucis ar nazi, no kā palikušas skrambas no naža griezieniem uz sejas un rokām. Par to Rusiņam piemēroja 500 eiro sodu.

Līdzīgas problēmas radušās arī citai Rusiņa bijušajai dzīvesbiedrei, kuru arī viņš pēc izšķiršanās sācis terorizēt. Arī šī sieviete uzsvērusi, ka no tiesībsargiem gaidīto palīdzību īsti nav saņēmusi – viņa rakstījusi iesniegumus policijai, vēstules Valsts prezidentam un tiesībsargam, taču “tas neko nedeva”. Sieviete pašlaik cenšas neatklāt savu dzīvesvietu, jo baidās, ka “viens nepareizs solis, un viss būs pagalam”, proti, ka viņa var būt nākamais upuris.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Tāpat arī Rusiņš iekļauts Eiropas meklētāko noziedznieku sarakstā: Slepkavība Jēkabpilī: Rusiņš iekļauts Eiropas meklētāko noziedznieku sarakstā – Puaro.lv.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Klaunu teātris.