Rotācijās no VID Finanšu policijas atsijāti godprātīgie darbinieki, apgalvots vēstulē Cīrulei

VID

Anonīmi  VID Finanšu policijas darbinieki vērsušies pie jaunās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules, lūdzot viņu nepieļaut negodprātīgu cilvēku atrašanos augstos amatos VID Vēstules autori uzsver, ka līdzšinējo rotāciju dēļ amatus FP atstājuši godprātīgākie darbinieki. Tā vēsta portāls “Pietiek.com“.

“Vēršamies pie Jums kā pie jaunās vadītājas, cerībā, ka izvērtēsiet zemāk sniegto informāciju. Pretējā gadījumā tiks pilnībā iznīcināta viena no nozīmīgākajām VID struktūrvienībām – FP, jo vēl līdz apvienošanai [ar Muitas policiju] to pametīs arī citi godprātīgi un kompetenti darbinieki,” portāls citē anonīmo vēstuli. Tostarp VID ģenerāldirektore Cīrule medijiem apstiprinājusi, ka ir saņēmusi iesniegumu ar parakstu “Finanšu policijas pārvaldes darbinieki”.

Ziņojumā teikts, ka “līdz šim brīdim gan bijusī VID vadītāja I.Pētersone ļāva pazemot Finanšu policijas darbiniekus, gan arī Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura ir sapinusies savos melos par patieso situāciju dienestā. Faktiski Jūs esat mūsu pēdējā cerība, ka valsti patiešām nevada organizētā noziedzība”.

Anonīmajā vēstulē norādīts, ka daudzi darbinieki tika rotēti vai pārcelti, bet atsevišķu darbinieku izvēle rotācijai ir notikusi “ar mērķi atbrīvoties no godprātīgiem VID darbiniekiem, kuru lēmumus nespēja ietekmēt amatpersonas, kuras ir cieši saistītas ar organizēto noziedzību un smagos noziegumos apsūdzētām personām”. Kā arī nosaukti konkrētu izmeklētāju un struktūrvienību vadītāju uzvārdi, kuri pametuši darbu VID vai rotēti, jo ziņojuši par korupcijas riskiem. Tāpat tiek ziņots par to, kuras personas un kāpēc, iesnieguma autoru skatījumā, vainojams pie šīs situācijas un to ietekmējušas.

Cīrulei adresētajā ziņojumā teikts, ka visas šīs nebūšanas FP īstenojot tagadējais tās vadītājs Edijs Ceipe un viņa vietnieks Jānis Boroviks. Vēstulē arī norādīts, ka “šobrīd Finanšu izlūkošanas daļas vadītāja amatā ir nonācis Leonīda Bogdanova dēls Maksims Bogdanovs. L.Bogdanova saistība ar Vladimiru Vaškeviču maigi sakot ir zināma visiem drošības dienestiem, kā arī tas, kādā uzņēmumā šobrīd strādā Leonīds Bogdanovs” un norādīts uz viņa sievas, kura arī strādā FP, iecelšanu amatā. Atzīmēts, ka tieši M.Bogdanovs esot “Ceipem pietuvināts cilvēks”.

“Stājoties amatā Ceipe uzsvēra, ka nepieļaušot nekādu ģimeņu veidošanu, bet notiek tieši pretējais– lai arī formāli K.Bogdanova nav pakļauta M.Bogdanovam – faktiski veidojas interešu konflikts un tas ir skaidri redzams, jo Maksims varēs vienoties, kuram izmeklētājam tiks no vīzēts konkrēts materiāls, vai arī, kuram tieši pretēji kāds process tiks atņemts. Faktiski šobrīd ir izveidota shēma, kas ļauj izrēķināties ar jebkuru FP darbinieku, kā arī pastāv ļoti augsti korupcijas riski, atrodoties šiem cilvēkiem amatos,” teikts portāla “Pietiek.com” citētajā vēstulē un norādīts vēl uz vairākiem iespējamiem konflikta riskiem.

“Lai arī Jūs iepriekš neesat bijusi saistīta ar darbu dienestā, mēs, dzirdot Jūsu intervijās pausto viedokli, kā arī apņemšanos cīnīties ar organizēto noziedzību, vēlamies lūgt tomēr uzklausīt vairākuma viedokli un neļaut negodprātīgiem cilvēkiem atrasties augstos un nozīmīgos amatos. Sakarā ar radušos situāciju visā VID un FP saprotamu iemeslu pēc vēlamies palikt anonīmi, jo esošo situāciju iniciēja tieši šeit nosauktās personas, bijušie KNAB darbinieki Juris Jurašs, Andžejs Kļaviņš – kuri nesaprotamu iemeslu dēļ ir regulāri viesi FP telpās pie Ceipes un Borovika,” savu ziņojumu noslēdz Finanšu policijas pārvaldes darbinieki.

Iepriekš uz rotāciju raisītām problēmām FP darbā norādījis arī bijušais VID ģenerāldirektora vietnieks Kaspars Čerņeckis. Viņš pastāstīja, ka rotācijām tikuši pakļauti tieši tie darbinieki, kas nodarbojas ar smagāko lietu izmeklēšanu.

Par vērienīgām rotācijām VID paziņoja preses konferencē šī gada martā. Toreiz VID pavēstīja, ka citos amatos tiks pārceltas kopumā 39 VID amatpersonas, tostarp 22 dažāda līmeņa vadītāji.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zuzanna
zuzanna

90.gados Latgales prp. audita priekšniece par krāpnieciskām darbībām kuras notika pašā VID ziņoja, protams roka roku mazgā – notika vērienīga rotācija, un šī kāda nevēlamā persona tika pārcelta uz konsultāciju daļu (lai nebāž degunu kur nevajag). Kas mainījies pēc 20 gadiem?

zuzanna
zuzanna

jāatceras, ka rotācija VIDā 90.gados tika izveidota, lai tiktu vaļā no sev nevēlamām personām, piemēram, ..direktoru aizrotējot uz Latgali, zinot, ka viņš pats uzrakstīs atlūgumu, jo ģimene nebūs ar mieru pārcelties. Protams rotācijas oficiālais pamatojums – pieredzes apgūšana, zināšanu paplašināšana …

vabole
vabole

Tad jau viņi zin kuri ir bijuši tie negodprātīgie arī… visi par visiem zin, un tie kuri zin negodprātīgos – vai tie tiešām ir godprātīgi??? Teātris pie siles.

esunesunes
esunesunes

Savukārt neziņošana par negodprātīgajiem ir darba līguma un ierēdņa ētikas standartu pārkāpums. Principā arī zinātāji, kas neziņoja, ir atlaižami no darba par neatbilstību.