Rīgas apgabaltiesa pilnībā attaisno par aicinājumu “likvidēt ķīniešus” apsūdzēto Niku Endziņu

Neids

Šodien, 2023.gada 17.oktobrī Rīgas apgabaltiesa atcēla pirmās instances tiesas spriedumu pēc Krimināllikuma 78.panta otrās daļas, attaisnojot Niku Endziņu šajā apsūdzībā.

Apgabaltiesa atzina Niku Endziņu par nevainīgu apsūdzībā par to, ka viņš izdarīja darbību, kas vērsta uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu pret ķīniešu tautības cilvēkiem, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Tiesā N.Endziņš liecināja, ka viņš kategoriski neatzīt savu vainu, viņa nodoms nav bijis izraisīt nacionālo naidu un nesaticību ar ķīniešiem.

Tiesu debatēs N.Endziņa aizstāvis Jānis Mucenieks tiesai paskaidroja, ka apsūdzētā paustais viedoklis atbilst normatīvajos aktos noteiktajām vārda brīvības robežām, kā arī Eiropas Cilvēktiesību judikatūrai šajā jautājumā. Vārda brīvības ierobežojumi ir interpretējami šauri, paturot prātā, ka sabiedriski nozīmīgu diskusiju nevar pakļaut pārāk augstiem patiesuma pārbaudes standartiem.

Advokāts J.Mucenieks tiesu debatēs uzsvēra, ka demokrātiskā sabiedrībā vārda brīvības tvērumā aizsargā ne tikai informāciju un idejas, kas tiek pieņemtas vai uzskatītas par neaizskarošām vai pret kurām ir vienaldzīga attieksme, bet arī tādu informāciju un idejas, kas aizvaino, šokē un satricina.

Iepriekš, 2021.gada 20.septembrī Niks Endziņš tika atzīts par nevainīgu un attaisnots apsūdzības daļā pēc Krimināllikuma 231.panta pirmās daļas, par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru un iestāžu darbu.

Saskaņā ar apsūdzību 2020. gada 30.janvārī Endziņš savā dzīvesvietā uzņēma un vēlāk publicēja “Facebook” videoierakstu ar nosaukumu “Koronas vīruss ir Latvijā! Lūdzu, dalies un brīdini citus!”.

Videoieraksts, kā uzskatīja tiesībsargi, saturēja izteikumus, kuru paušanas veids ir cieņu aizskarošs un naidīgi vērsts uz nesaticības provocēšanu pret ķīniešu tautības cilvēkiem un Ķīnu kā valsti, izsakoties, ka “ķīniešus un Ķīnu kā valsti vajag likvidēt un ķīnieši prot izgatavot tikai viltotas preces un viltotus mobilos telefonus”.

Tāpat šajā videoierakstā, pēc apsūdzības uzskata, Endziņš esot tīši izplatījis viltus ziņas par Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā. Minētais apgalvojums neatbilda patiesībai, jo konkrētajā periodā oficiāli netika reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Minētās tika atzītas par viltus ziņām, kas saistītas ar veselības drošības apdraudējumu, rezultātā, pēc likumsargu domām, sabiedrībā tika radīts būtisks satraukums un nedrošības sajūta, kā arī traucēts Slimību profilakses un kontroles centra darbs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Labs jautājums
Labs jautājums

Uz pieskaitāmību viņam ekspertīzi vismaz veica?

izglītības ministre Čukča
izglītības ministre Čukča

Domā viņš ar kaut ko atšķiras no tipiska Latvijas jaunieša? Ja nu vienīgi ar to ka viņam fb draugu 4200

ruksis
ruksis

Pūķins pašreiz likvidē Krievijas Pederācijas nekrievus, sūtot pārsvarā viņus savā karā pret Ukrainu.

rinka
rinka

Normāls Jūrmalas latvānis.