Pusaudžu vardarbība Imantā: Kučinskis uzdevis Rukam veikt dienesta pārbaudi

Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) uzdevis Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam veikt dienesta pārbaudi saistībā ar 5.maijā Imantā notikušo pusaudžu vardarbību.

Reaģējot uz nepilngadīgā brutālo piekaušanu 5. maijā, svētdien Imantā pulcējās jaunieši, rosinot fiziskas sadursmes. Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā tik izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka tiek piesaistīti visi iespējamie spēki.

Šorīt, trīs dienas pēc notikušā, ierakstā Twitter iekšlietu ministrs Māris Kučinskis komentējis notikušo:

“Saistībā ar 5.maija vardarbīgo incidentu Imantā, Rīgā, Valsts policijas priekšniekam A.Rukam uzdodu nekavējoties veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu iesaistīto amatpersonu darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām, reaģējot uz notikumu!”

Reaģējot uz 5.maija vardarbību, pusaudži bija nolēmuši tiesu spriest ar savām metodēm. Svētdienas vakarā policija fiksēja un saņēma informāciju no iedzīvotājiem par vairākām vietām Imantā, kur ir plānoti vai jau notiek jauniešu masveida pulcēšanās un fiziskas sadursmes, kuru iemesls ir 5.maija notikumi.

Iepriekš fiksējot informāciju internetā, ka jaunieši plāno veikt savu “linča tiesu”, likumsargi reaģēja, veica preventīvas pārrunas un izklīdināja. Bet jau citā gadījumā, saņemot informāciju, ka Imantas mikrorajona parkā, iespējams, notiek masveida kautiņš, notikuma vietā nekavējoties ieradās Speciālo uzdevumu bataljons. Viena pilngadīga persona cietusi, vēsta ieraksts Valsts policijas mājaslapā.

Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā svētdien tika izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka piesaistīti visi iespējamie spēki, reaģējot uz iespējamām fiziskām sadursmēm Imantā.

Pūliņu rezultātā Valsts policija (VP) noskaidroja divas personas, pēc kuru iniciatīvas notika pulcēšanās Imantā, un nepilngadīgie naktī uz pirmdienu nogādāti Valsts policijā procesuālo darbību veikšanai.

Citi incidenti neesot konstatēti un situācija pilnībā tiekot kontrolēta, apgalvo VP.

Pēc tam trauksme policijā atcelta, tiek turpināts darbs pastiprinātā režīmā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja, ka Imantas “Telegram” grupā divas personas aicināja pulcēties, lai identificētu personas, aprunātos. Pašlaik gan policija skaidro pilnīgi visus apstākļus.

Vecāki tiek aicināti situāciju pārrunāt ar bērniem, norādīja Ruks.

Jaunieši, bērni darbojoties slēgtās “Telegram” grupās, kurām policijas darbinieki uzreiz nevarot piekļūt. Svētdien jaunieši pārvietojās masveidā, esot fiksētas “saķeršanās”, kāda persona esot cietusi.

Valsts policija arī aicinot vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm, “jo tas esot nopietni”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Spriežot pēc publicētās informācijas noticis uzbrukums ar nažiem un cietušā spārdīšana.

Ja tas atbilst patiesībai un policija tikai noplāta rokas, ka vajadzīgas tikai nelielas pārrunas ar uzbrucēju bandu, tad uzdodu jautājumu:
– Vai tiešām policija ir tik nevarīga un rīcībnespējīga, ka nevar bandas locekļus sodīt? Tas viss novedīs pie griešanās kriminālajās aprindās pēc labi zināma scenārija no literatūras, kad bandas locekļi tiks sakropļoti.
Palasaties kaut vai “Krusttēvu”!

Ilmārs
Ilmārs

Policijai vairāk jāapgrozas bīstamos rajonos.

Ēlerte
Ēlerte

Pēc katras problēmas valstī no darba jāatlaiž kāds policists.

tiesnesis no Teikas
tiesnesis no Teikas

Menti ir kazli atpuščenija

labklājības ministre Siliņa
labklājības ministre Siliņa

Vai tad mums par bērnu labklājìbu jādomā?

izglītības ministre Čukča
izglītības ministre Čukča

Vai tad mums bērni jāizglìto?

Latvijas televīzija
Latvijas televīzija

Latvija ir Dziesmu un geju svētku lielvalsts!