Prokuratūras pieprasītais īpaši maigais sods Kaimiņam – visticamāk, „Vienotības” un Levita samaksa par „sadarbību”

Artuss Kaimiņš tiesā

Ne jau tikai valsts prezidenta Egila Levita medaļa vien ir tikusi bijušajam aktierim un Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam par „sadarbību”, – nav faktiski nekādu šaubu, ka daudz lielāka balva par sadarbošanos ar valdošo koalīciju viņam ir prokuratūras pieprasītais supermaigais sods apsūdzībā par nodokļu mahinācijām un valsts krāpšanu.

Arī šeit ir saskatāmas pazīmes norunai, visticamāk, ar partiju „Jaunā Vienotība”, kā arī Valsts prezidenta kancelejai tuvā advokāta – bijušā padomju kolaboranta Romualda Vonsoviča koruptīvajai ietekmei uz prokuratūru, par ko publiski ieminējies bijušais A. Kaimiņa partneris Aldis Gobzems.

Kā jau publiski izskanējis, aizvadītajā otrdienā Rīgas pilsētas tiesā krāpniecībā ar nodokļiem un grāmatvedību apsūdzētajam bijušajam aktierim un deputātam A. Kaimiņam prokurors pieprasīja maigāko iespējamo soda mēru – naudas sodu 15 minimālo mēnešalgu jeb 9300 eiro apmērā, lai gan bija iespējams pieprasīt arī cietumsodu.

Prokurora debašu runa vismaz pagaidām nav publiskota, taču no izskanējušās informācijas ir zināms, ka tajā aprakstīts, kā A. Kaimiņš, turklāt būdams jau Saeimas deputāta statusā, ir valsti ar savas SIA nodokļiem krāpis sistemātiski un bieži, pieprasot tās darbiniekiem daļu no viņu saņemtās naudas atdot viņam skaidrā.

Vismaz astoņpadsmit viltoti faktūrrēķini, fakts, ka valsti krāpis cilvēks ar Saeimas deputāta mandātu, turklāt šis cilvēks vēl arī melojis tiesai, kas tāpat fiksēts prokurora debašu runā, – un par to tikai salīdzinoši neliela soda nauda? Te nu, visticamākais, iespējams tikai viens izskaidrojums – šādā veidā A. Kaimiņam tiek „samaksāts” par viņa sniegtajiem pakalpojumiem laikā, kad viņš vēl bija Saeimas deputāts.

Kādi bija šie pakalpojumi? Jāatgādina bijušā A. Kaimiņa partnera A. Gobzema rakstītais pirms dažām dienām: „Vienīgais iemesls, kāpēc AK
[Artusa Kaimiņa] lieta tiek skatīta tagad, nevis pirms četriem gadiem, bija zelta balss. Tik koruptīva bija iestāde, kas sedza visu koruptīvo režīmu. Jo pati lieta ir tik juridiski vienkārša, ka tur visu izskatīt var vienas dienas laikā. Vilka lietu, jo izjuktu vara.”

Ar koruptīvo iestādi A. Gobzems acīmredzami domā tagad Jura Stukāna vadīto prokuratūru un piemin arī milzīgo koruptīvo ietekmi, kas ilgus gadus šajā iestādē bijusi „Baibas S. vīram” – neapšaubāmi te domāts Latvijas slavenākais padomju kolaborants, bijušais padomju tiesnesis Romualds Vonsovičs.

A. Gobzems attiecībā uz jau tālo 2018. gadu raksta: „Toreiz AK [Artusam Kaimiņam] visus procesus izbeigt apsolīja Jaunā konservatīvā partija, proķene [prokuratūra] gadus vilcināja ar Baibas S. [Baibas Strautmanes] vīra [Romualda Vonsoviča] un viņa kursabiedra gādību.

Un jūs pat iedomāties nevarat, cik koruptīvi milzu ietekme Baibas S. vīram ir bijusi visus gadu proķenē [prokuratūrā]. Daudzu ļaužu dzīvi reiderēja caur to. Tiesnešus ietekmēja ar draudiem caur proķeni [prokuratūru]. Cilvēks, kurš īsti ar datoru nemāk strādāt, kurš nevienu prasību neprot uzrakstīt pats.”

Pret A. Gobzema izteikumiem var izturēties dažādi, taču par A. Kaimiņa politkoruptīvajiem pakalpojumiem 13. Saeimas valdošajai koalīcijai ir runāts gadiem ilgi. „Apmaiņas” shēma, visticamāk, ir bijusi vienkārša: A. Kaimiņa kriminālprocess tiek vilkts garumā, viņam tiek piemērots iespējami viegls pants, viņam tiek nodrošināts amats Saeimā, bet apmaiņā viņš dara visu, ko viņam liek „saimnieki”.

Acīmredzot daļa no darījuma ir bijusi arī prokurora pieprasītais ļoti maigais sods. Vai darījumā ir bijusi iekļauta arī tiesa un konkrēti tiesnesis Rinalds Silakalns, to redzēsim, visticamākais, jau februārī, – kā zināms, 16. februārī paredzēta apsūdzētā pēdējā vārda nolasīšana.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pietiek
pietiek

Rokas nost no Artusa !

pauljuts iesmaida
pauljuts iesmaida

cik var noprast pēc pieprasītā soda,tad tagad prokuratūra dod zaļo gaismu ikvienam krāpties ar nodokļiem,fiktīviem maksājumiem un būt korumpētam,un neiet ķurķī ….raujam vaļā šampi !!!

Temida
Temida

Ja valstī Tiesa ir sapuvusi , tad arī valsts iet uz galu !

mīla
mīla

Nu labs taču cilvēks, pēc acīm redzams Un kādam taču ir jānomaksā biļetes par to teātri un lomu izspēli Saeimā šo gadu laikā. Mākslu mīl mans prāts

Nu nesaprotu
Nu nesaprotu

Nu nesaprotu, ko par to Kaimiņu te pēdējā laikā raksta? Viņš taču tagad tukša vieta. Varbūt tam sakars ar to, kuram šodien vārda diena?

linda abu meri
linda abu meri

Jābaro tauta ar makaroniem un vati. Lai nesāk smadzenes kustināt. Lieka štuka, grevcova, ceļa zīmes lībiešu valodā, mini milda un citas stulbības aizēno pārkrievošanu un izmiršanu

domnieks
domnieks

Tam ir tikai viens izskaidrojums – ko un no kā puaro saņēma par to

prokuros Vioriks
prokuros Vioriks

Besī gnomiki Rinka, Čuda, Stuka. Nevar iesēdinât Rimševicu. Straume sadarbojās, televīzija zināja ko ļurkstēt, baibas draudzenīte ilzīte, mazais dzeguzēns ku kū, grāmatiņas Agnesītis sakopēja, pūpolītis dupsītis filmiņas jùtubā sapostoja, ko vēl vajadzēja? Nē, sagaidīja pandēmiju, kariņu, kazačoku. Ko tālāk? Sadomās vël Putina Rietumu kantorim izdauzīt durvis ar kuvaldu kā boltjikam? Labi vismaz, ka no riebīgās Znotiņas tikām vaļā. Nevienai Santai smaganu vēl nav bijis.

Derdz
Derdz

Cik iluzora ir Latvijā savā patriotisma

Iluzors
Iluzors

Man derdz tavs idiotisms.