Prokuratūra apsūdz bijušās Valsts darba inspekcijas amatpersonas

Valsts darba inspekcija

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības piecām Valsts darba inspekcijas (VDI) amatpersonām, kuras pērn aizturēja par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, fiktīvi nodarbinot vairākas personas un saņemot par to atlīdzību.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret piecām Valsts Darba inspekcijas (VDI) amatpersonām saistībā ar Eiropas Savienības (ES) projektu realizāciju.

Uzrādītas apsūdzības par to, ka laika posmā no 2008. gada oktobra līdz 2009. gada septembrim piecas VDI amatpersonas, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta ietvaros, noslēdza fiktīvus darba līgumus ar piecām personām, kuras faktiski neveica savus amata pienākumus saskaņā ar noslēgtajiem darba līgumiem.

Minēto līgumu ietvaros amatpersonas saņēma atalgojumu katrs 1700 – 9000 LVL, kopā vairāk kā 25 000 LVL apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā arī noskaidrots, ka VDI amatpersonu rīcību atbalstīja bijusī VDI darbiniece, izpildot fiktīvi nodarbināto personu amata pienākumus, un vēl divas personas, kuras parakstīja nepieciešamo dokumentāciju, lai būtu iespējams saņemt naudu no ES projektiem.

Izmeklēšanas laikā papildus konstatētie fakti liecina par VDI naudas līdzekļu nelietderīgu izmantošanu ne tikai saistībā ar fizisku personu atalgošanu, bet arī saņemtajiem pakalpojumiem no juridiskajām personām.

Veicot VDI grāmatvedības tiesu ekspertīzi, secināts, ka ESF projekta realizācijai laikā no 2008. gada jūlija līdz 2009. gada decembrim neatbilstoši tika izmantoti projekta finansējumam piešķirtie līdzekļi 38 585 LVL apmērā.

Tāpat arī konstatēts, ka no VDI piešķirtajiem līdzekļiem par pakalpojumiem un produktiem, kuru saņemšana netika dokumentāli pamatota, tika izlietoti 68 695 LVL.

Savukārt par pakalpojumiem, kuru kvalitāte vai citi kritēriji neatbilda līgumos paredzēto tehnisko specifikāciju prasībām, tika izlietoti 93 247 LVL.

Tādējādi gan ar VDI amatpersonu pretlikumīgajām darbībām, gan nelietderīgi izlietojot ESF un ERAF projekta realizācijai paredzētos līdzekļus, VDI radīti zaudējumi ir ne mazāk kā 190 000 latu apmērā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar